Jak Pomóc

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Jak Pomóc

Postautor: 000Lukas000 » 05 cze 2011, 16:09

Mam dwie znajome, są w trudnej sytuacji.
Można by powiedzieć że obie nie chcą żyć tak jak dyktuje moda na ziemi, jednak z powodu zawężonych horyzontów zaczynają uważać że to one są złe, dziwne i wyobcowane.
Czasami wchodzą w złe towarzystwo, upiją się, ale robią to głównie dlatego że chcą być zaakceptowane.

Na dodatek obydwu nie dawno zmarły Matki.

Z jedną z nich mam kontakt, zawsze staram się im uzmysłowić że to nie one są złe i wyobcowane, że nie powinny się zmieniać, ale udoskonalać jeszcze bardziej to jakimi są, że to je czyni cennymi i wartościowymi.

Pomagam im tym, ale nie na długo, chciałbym by miały solidny grunt, by przed oczami zobaczyły cel i uświadomiły sobie że nie są źle, że powinny się rozwijać.
Tylko jak to zrobić, to co trafia do mnie, czy trafi do nich.
Ja też czuje to wyobcowanie wśród tego co się dzieje na ziemi, ale z powodu tego że widzę cel wyraźnie, nie jest to dla mnie problemem.

Zastanawiam się czasami nawet czy by ich nie skierować na to forum, ale czy by znalazły to co myśmy znaleźli, czy to do nich trafi i utwierdzi?

Prosiłbym was o radę i wiedzcie że sytuacja jest naprawdę krytyczna przynajmniej w stosunku do jednej, która nawet próbowała zwrócić uwagę na siebie tym że się cięła.
Mówię wam że chodzi o zwrócenie uwagi bo rany na nadgarstkach były cięte rozumem, nie po to by się zabić, ale i to jest krzyk człowieka.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Jak Pomóc

Postautor: Voldo » 05 cze 2011, 16:43

Trudno mi cokolwiek poradzić w tym wypadku...
Spróbuj namówić je, żeby znalazły się na forum, ogólnie, żeby poczytały o spirytyzmie. W końcu niejedną osobę spirytyzm odratował...
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak Pomóc

Postautor: animus » 05 cze 2011, 21:28

Nic nie zastąpi osobistego kontaktu, ale Voldo pewnie ma rację. Życzliwa, otwarta atmosfera tego Forum może pomóc, a sam spirytyzm jest przecież zorientowany głównie na pomaganie, wspieranie, prawda?:) Często czujemy się wyobcowani, mamy wrażenie oddzielenia, ale tak naprawdę nikt przecież nie jest sam. Pogadaj więc Lucasie z dziewczynami i zachęć do wizyty tutaj. Skoro takiego dziwadła jako ja, nikt tu jeszcze nie wyśmiał i stąd czy z kursów Uniwersytety Spirytystycznego nie pogonił, to tym bardziej one znajdą zrozumienie, a może też jakieś wsparcie i oby.:)
Pozdrawiam serdecznie:)
m.
animus
 
Posty: 225
Rejestracja: 29 maja 2011, 19:45

Re: Jak Pomóc

Postautor: Ouija-Expert » 05 cze 2011, 22:29

trzeba dziewuchom podwyższyć samoocenę. uzmysłowić, że to w jakim miejscu się znajdują i czego obecnie dokonały jest już ogromnym osiągnięciem, które tylko czeka żeby je pomnożyć. spróbuj może okazywać im jakiś podziw i podbudowywać słowem ?
Ouija-Expert
 
Posty: 43
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:01

Re: Jak Pomóc

Postautor: tadyszka » 10 sie 2011, 10:41

i zawsze co pomaga na takie stany. odnalezc im jakas pasje, ktora odwroci mysli na inne tory.

badz zajac im czas czyms innym :)
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Jak Pomóc

Postautor: nataliajagoda » 18 wrz 2011, 02:04

i jak sie dziewczyny maja?
nataliajagoda
 
Posty: 42
Rejestracja: 16 cze 2011, 14:24

Re: Jak Pomóc

Postautor: 000Lukas000 » 19 wrz 2011, 14:12

Jeszcze żyją, od nich zależy jednak jakie decyzję powezmą i jak poprowadzą swoje życie, na razie urwał mi się kontakt, nie możemy się za bardzo zgrać.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Jak Pomóc

Postautor: nataliajagoda » 19 wrz 2011, 17:35

Ty jak sadze zrobiles wszystko co mogles... bardzo dobrze, ze nie przeszedles obojetnie wobec tego. Ciekawe jak potocza sie ich losy, trzymajmy kciuki.
nataliajagoda
 
Posty: 42
Rejestracja: 16 cze 2011, 14:24


Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości