Protesty w Polsce

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Protesty w Polsce

Postautor: ZabaZaba » 28 paź 2020, 23:41

Ludzie, jakie jest Wasze stanowisko na temat tego, co się aktualnie dzieje? Wychodzicie na ulicę? Ja dzisiaj byłam, dałam z siebie ile mogłam, ale jeszcze więcej pozytywnej energii dostałam od ludzi. Było pięknie kolorowo...
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

Re: Protesty w Polsce

Postautor: bernadeta1963 » 29 paź 2020, 02:19

Uważam,że kobiety powinny mieć prawo do decydowania o tym, czy chcą urodzić dziecko,a właściwie powinnam napisać,czy chcą zostać matkami.
Według mnie właśnie to powinno być na pierwszym miejscu.
Czy chce zostać matką ?
Czy jestem na to gotowa?
Czy dojrzałam psychicznie do tej decyzji podejmując współżycie?
Dostępnosć środków antykoncepcyjnych powinna być prostsza.
Nie może być tak ,że lekarz nie wypisze recepty kierując się klauzulą sumienia.
Kobiety powinny mieć także prawo do tego ,aby nie zabierano im możliwości bycia matkami w przypadkach, gdy jedynym wyjściem jest zabieg sztucznego zapłodnienia.
Nie może być tak ,że dziecko jest kolejnym wpisem do księgi urodzeń i na tym koniec
Kobieta musi mieć pewność,że otrzyma pomoc nie tylko ze strony najbliższych,ale i od państwa.
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Protesty w Polsce

Postautor: Luperci Faviani » 29 paź 2020, 08:37

Byłem na takim proteście, ale tylko jako obserwator. Ludzie lubią sobie pokrzyczeć, a rząd i tak nie cofnie orzeczenia TK, ponieważ musiałby otwarcie przyznać, że działa wbrew konstytucji i wierze katolickiej. Jesteśmy na forum spirytystycznym, a spirytyzm jest dosyć jasny w kwestii aborcji: ciążę można usunąć, gdy jest zagrożone życie kobiety. Lepiej chronić rozwiniętą egzystencję, niż dopiero rozwijającą się. Nawet krótkie życie [np. kalekiego dziecka] ma dla ducha wartość. Wiele duchów przechodzi próbę życia materialnego właśnie w kalekich organizmach. Ważne są intencje matki.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Protesty w Polsce

Postautor: karolina86 » 29 paź 2020, 21:20

Myślę, że ograniczenia, zakazy są potrzebne dla wsparcia rozwoju moralnego dusz na ziemi. Być może nie jest jeszcze to odpowiedni moment dla europy. W proteście nie zamierzam brać udziału, ale oczywiście każdy ma.prawo robić to co uważa za słuszne. Zbyt dużo nienawiści się wylewa z ludzi w ostatnich dniach, niby ten protest jednoczy a jednak dzieli ich jeszcze bardziej dlatego życzę wszystkim dużo miłości.
karolina86
 
Posty: 116
Rejestracja: 12 wrz 2014, 22:23
Lokalizacja: Gliwice

Re: Protesty w Polsce

Postautor: Nikita » 29 paź 2020, 22:39

A mi sie wydaje, ze ludzie powinni miec prawo wyboru i ze zakazy nic nie dadza bo jak wiadomo podziemie aborcyjne dziala w najlepsze. Nikt nie ma prawa zmuszac kobiet do noszenia niechcianej ciazy.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Protesty w Polsce

Postautor: Elka » 30 paź 2020, 08:44

karolina86 pisze:Myślę, że ograniczenia, zakazy są potrzebne dla wsparcia rozwoju moralnego dusz na ziemi. Być może nie jest jeszcze to odpowiedni moment dla europy. W proteście nie zamierzam brać udziału, ale oczywiście każdy ma.prawo robić to co uważa za słuszne. Zbyt dużo nienawiści się wylewa z ludzi w ostatnich dniach, niby ten protest jednoczy a jednak dzieli ich jeszcze bardziej dlatego życzę wszystkim dużo miłości.


Ja rowniez uwazam ze zbyt wiele wulgaryzmow i nienawisci w tych protestach a niszczenie kosciolow czy pomnikow jest naganne... i nie ma nic wspolnego z owym tematem protestow
Wielu innych " protestujacych" robi to z innych powodow ...
Awatar użytkownika
Elka
 
Posty: 188
Rejestracja: 24 paź 2019, 10:46

Re: Protesty w Polsce

Postautor: ZabaZaba » 02 lis 2020, 18:39

Ja wierzę że te protesty przyniosą efekt. A wulgarny język, który nie mieści się w jakichś ramach, jest odpowiedzią na decyzjeci działania, które również się w żadnych rozsadnych ramach nie mieszczą.
Ja nikogo do niczego nie nawołuje, byłam ciekawa Waszego stanowiska.
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

Re: Protesty w Polsce

Postautor: Xsenia » 03 lis 2020, 20:54

Popieram protesty. Rząd, a raczej wicepremier przesadził z wyrokiem TK. Bo wyrok ten rzeczywiście mówi, że życie nienarodzonego jest ważniejsze od zdrowia fizycznego i psychicznego kobiety. Tyle, że obecna władza ma wielki problem. Wyroku TK nie można cofnąć. Nie można go nie wydrukować. Nie można go zignorować. I teraz władza jest w kropce.

karolina86 pisze:Myślę, że ograniczenia, zakazy są potrzebne dla wsparcia rozwoju moralnego dusz na ziemi.

Mylisz się Karolinko. Co to za rozwój, który wypływa z zakazów, a nie z własnych decyzji? To tak samo jak z przeczytaniem książki. Można nakazać komuś przeczytanie książki ale czy ją zrozumie? Rozwój jest wtedy gdy to my sami decydujemy, którą drogą pójdziemy.

Elka pisze:Ja rowniez uwazam ze zbyt wiele wulgaryzmow i nienawisci w tych protestach a niszczenie kosciolow czy pomnikow jest naganne... i nie ma nic wspolnego z owym tematem protestow
Wielu innych " protestujacych" robi to z innych powodow ...

A ja tak nie uważam. Wulgaryzmy mają podkreślać wypowiedź i tylko w tym kontekście są używane. To nie są wulgaryzmy ot tak sobie, one mają na celu po pierwsze - pokreślenie wypowiedzi, po drugie - zwrócenie uwagi na wypowiadane hasła, po trzecie - by wstrząsnąć ludźmi. I to się udało.
Niszczenie kościołów? Jakie niszczenie? Parę haseł na murach. I to ma "niszczyć" kościół? Popieram tutaj słowa siostry Chmielewskiej: "Nie, nie podobają mi się ataki na budynki sakralne i inne. Demolka. Jednak one Kościoła nie zniszczą. Zniszczą budynek, trzeba będzie ponieść koszt remontu. Tylko kasy żal. Można by wydać sensowniej." I pod tymi słowami podpiszę się dwoma rękami, bo Kościół to ludzie a nie budynki! Ale z drugiej strony to był BARDZO WYRAŹNY sygnał do władz kościelnych, że przekroczyli granicę. Przypomnę państwo mamy TEORETYCZNIE świeckie. A jak na razie na siłę nam sie narzuca nakazy katolickie. I robi to nasz polski kościół. A raczej jego hierarchowie. W większości żądni władzy i pieniędzy. Dlatego uważam, że taki prztyczek w nos im się należał, za to co robią w Polsce.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Protesty w Polsce

Postautor: Ryszard » 13 lis 2020, 00:20

Trochę śmiesznie , że komuniści negują komunistyczną konstytucję :lol: Na ulicę wychodzi patologia stąd wulgarny język .
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Protesty w Polsce

Postautor: ZabaZaba » 13 lis 2020, 18:46

Eh, czyli jednak patologia ze mnie :roll: (najbardziej wyłazi, kiedy stoję w porannym korku)
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19


Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości