poczucie własnej wartości

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: poczucie własnej wartości

Postautor: gaba75 » 30 gru 2019, 18:02

Pablo,

jesteś Mistrzem tego forum i mówię to z całą świadomością oraz pewnością. I ja dziękuję Ci za tę treść.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

Re: poczucie własnej wartości

Postautor: ZabaZaba » 08 wrz 2020, 20:20

Wiecie, też bylam osobą chorobliwoe nieśmiałą, bardzo dlugo, zaczęło się to zmieniać dopiero po studiach, w dorosłości, wręcz obserwowałam u siebie kolejne etapy. I mam taką starą przyjaciółkę, która, od kiedy się znamy, pasie się na tej mojej nieśmiałości. Wiele razy dyskredytowala mnie publicznie, probuje nawet teraz po latach swoich zagrywek...np. Opowiada jakieś moje wstydliwe historie osobom które mnie kiedyś nie znały, a dodam że razem pracujemy. Paskudne to. Ale jak dużą satysfakcję mam ja i jak zdziwiona jest ona, kiedy widzi, że mnie to już nie rusza, a wręcz dodaje siły, że śmieję się z tego z tymi nowo poznanymi osobami... A kiedyś przez tę nieśmiałość żyć mi się już nie chciało. To jest takie moje małe zwycięstwo nad sobą
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

Re: poczucie własnej wartości

Postautor: Xsenia » 08 wrz 2020, 20:55

Toksyczna osoba we własnym środowisku potrafi bardzo nadszarpnąć poczucie własnej wartości. Dobrze, że nauczyłaś się właściwie reagować na jej zagrywki. :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości