Duch opiekuńczy

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: opiekunowie

Postautor: Achill » 24 wrz 2014, 12:22

z jakiegos powodu mialem dośc nieprzyjemne sny dzisiaj w nocy - motyw przewodni to wytykanie mi błędów, we wręcz złośliwy sposób. Spokojnie mógłbym uznać ten sen za koszmar a jednak to co mnie zaskoczyło to ... spokój z jakim to przyjałem. nie dałem się wciągnać w tę spirale nienawiści - po prostu przyznałem się do błędu.
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: opiekunowie

Postautor: konrad » 24 wrz 2014, 12:24

Achill pisze:z jakiegos powodu mialem dośc nieprzyjemne sny dzisiaj w nocy - motyw przewodni to wytykanie mi błędów, we wręcz złośliwy sposób. Spokojnie mógłbym uznać ten sen za koszmar a jednak to co mnie zaskoczyło to ... spokój z jakim to przyjałem. nie dałem się wciągnać w tę spirale nienawiści - po prostu przyznałem się do błędu.


Czy może chodziło o błędy dotyczące odpowiedniego doboru słów? Może to jakiś znany mi duch Ciebie nawiedził :lol:
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: opiekunowie

Postautor: Achill » 24 wrz 2014, 13:11

absolutnie nie... wytknięto mi rzeczy o których tak de facto wiem tylko ja :shock:
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: opiekunowie

Postautor: Xsenia » 24 wrz 2014, 17:06

Może sumienie cię gryzie?
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: opiekunowie

Postautor: Achill » 24 wrz 2014, 21:49

na to by wychodzilo - ale kto temu sumieniu kazał się personifikować w moich snach ;
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: opiekunowie

Postautor: Xsenia » 24 wrz 2014, 22:25

:D pokombinuj :D w końcu to twoje sny i twój mózg. Jeśli chce ci coś przekazać, to sam do tego dojdziesz :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: opiekunowie

Postautor: Achill » 15 sie 2015, 20:28

... dawno dawno temu kiedy uczestniczyłem w pokazach walk wczesnośredniowiecznych zostałem za pewną przysługe nagrodzony pewnym wisiorem, jak sie potem okazało ów wisior pelnił w średniowieczu rolę talizmamu ochornnego. miał odpędzac złe duchy. Był zrobiony z brązu.
Miało to miejsce kilka lat temu, przez jakiś czas go nosiłem z dumą (ale nie z racji mocy ale po prostu jako pamiętkę owej uczynionej przysługi). Potem byl okres ze raz nosilem, raz nie. Aż wkońcu schowałem go . Ostatnio robiąc porzadki zajrzałem w to miejsce i ... znalazłem ów wisior zlamany na pół. :D
Pamiętam, że ostatnim razem był cały. więc wydaje ise to dziwne. nie wiem jak to traktować i chyba raczej z braku dowodów pozostawie bez odpowiedzi.
To co jest dla mnie dziwne to fakt, że schowałem go z założeniem, że czymkolwiek on jest to juz mi się nie przyda.

Z innej zdecydowanie bardziej racjonalnej beczki... dowiedziałem się dzisiaj, że w rodzinie mojej mamy o wiele bardziej szanowano stary testament. do tego stopnia, że chowano stary testament przed księdzem. Dziwne? pierwsza myśl - może przechrzczeni Żydzi? Ale prababka była podobno głeboko wierzącą katoliczką (ale bez neofickiego zapału). Więc sam nie wiem. Ale wydaje się ta historia niezwykle ciekawa- niestety nie mam juz kogo o to zapytać.
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: opiekunowie

Postautor: Mirek » 19 sie 2015, 16:18

Edyta Stein też była zagorzałą Katoliczką.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Duch opiekuńczy

Postautor: czarnyMag » 22 kwie 2016, 08:47

Uważam że bardzo pomocne są dla dusz (mniej rozwiniętych) relacje dusz wcielonych w ciało (bardziej rozwiniętych duchów) dotyczących duchów opiekuńczych które "was" prowadzą.
Jak odbieracie "pomoc" swych opiekunów duchowych? Czy czujecie że "ktoś" was prowadzi i jak tą "pomoc" odbieracie?
Proszę, napiszcie kiedy i jak Waszym zdaniem Wasz duch opiekuńczy wziął górę nad waszym duchem wcielonym w ciało i jak to zinterpretowaliście / odebraliście ?
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Duch opiekuńczy

Postautor: Darel » 22 kwie 2016, 09:07

Szczerze? Ja cięgle mam ogromny problem żeby wyczuć subtelne działanie Duchów Opiekuńczych.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Darel
 
Posty: 175
Rejestracja: 22 mar 2014, 16:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości