Jak się pozbyć złych wspomnień

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Jak się pozbyć złych wspomnień

Postautor: Hansel » 30 lis 2015, 06:11

Trochę się wahałem czy o tym pisać bo to głupie ale znacie może jakiś sposób żeby się uwolnić od złych wspomnień które nękają ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak się pozbyć złych wspomnień

Postautor: jario » 30 lis 2015, 07:42

Psycholog bylby na pewno bardzo pomocny.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Jak się pozbyć złych wspomnień

Postautor: Hansel » 30 lis 2015, 13:31

Gdyby można było niektóre rzeczy po prostu wymazać z pamięci...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak się pozbyć złych wspomnień

Postautor: Gosia » 01 gru 2015, 20:47

Jest taka modlitwa:
Panie, podaruj mi pogodę ducha, abym pogodziła się z tym czego nie mogę zmienić.
Podaruj mi odwagę, abym zmieniła to co mogę zmienić.
I podaruj mi jeszcze mądrość, abym potrafiła odróżnić jedno od drugiego...

Wydaje mi się, że wspomnienia, te dobre jak i te złe należą do rzeczy, których nie możesz zmienić. Jednak to w jaki sposób Twoja przeszłość i wspomnienia oddziałuje na Twoje "jutro" zależy właśnie od Ciebie. Nie zapominaj - pamiętaj i wyciągaj wnioski. Spraw, aby Twoje wspomnienia uczyniły Cię silniejszym i lepszym ... wszystko zależy od Twoich myśli, życzę Ci, aby były one dobre:)
Gosia
 
Posty: 11
Rejestracja: 18 lis 2015, 20:47

Re: Jak się pozbyć złych wspomnień

Postautor: Xsenia » 01 gru 2015, 21:11

Mnie pomogło pogodzenie się z tym co mnie spotkało. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Gdyby nie te złe wspomnienia Hansel nie byłbyś taki jaki teraz jesteś. Tamte doświadczenia też cie czegoś nauczyły. Poszukaj tego.
Drugim pomysłem na pozbycie sie złych wspomnień, to nałożenie na nie dobrych wspomnień. Dlatego powinieneś postarać sie o nowe, dobre wspomnienia. :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak się pozbyć złych wspomnień

Postautor: Pawełek » 01 gru 2015, 21:52

Złe wspomnienia najczęściej mocniej się trzymają w pamięci niż te dobre, a dodatkowo rzadko potrafimy się ich całkiem pozbyć. Jedynie co mi wpada do głowy, to afirmacje, bo inaczej to tylko czas potrafi złagodzić ból. Poza tym, dzięki złym wspomnieniom możemy stać się lepsi analizując daną sytuację i myśląc "czemu tak się stało", bo przeważnie każde złe wspomnienie niesie ze sobą pewną lekcję.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak się pozbyć złych wspomnień

Postautor: Pablo diaz » 01 gru 2015, 22:07

Żaden człowiek, który przyłożył rękę do pługa, a ogląda się wstecz, nie nadaje się do królestwa Bożego (Łuk. 9:62)

Nie można zrobić postępu, oglądając się ciągle do tyłu.Nie oczekuj kluczowych odpowiedzi od kogoś kto nie jest tobą,sam zastanów się dogłebiej nad tym .I jeszcze jedna podpowiedź ,wróć do momentu od kiedy zaczęło cię to niepokoić.
Tylko Ty autoodkrywając siebie jesteś w stanie sobie pomóc. :)

Bóg nie oczekuje podziękowań
za Słońce lub Ziemię,
ale za Kwiaty, które zaprawdę
nie przez oskubanie ujawniają nam
swoją piękność.
Nie zatrzymuj się jednak,
aby je rwać i przechowywać na później,
lecz idź naprzód
albowiem wzdłuż całej drogi
będziesz miał Kwiaty w rozkwicie.
I wiedz, że nie ma prawdy złej
ani Kwiatów nieczystych.
Nawet ciemne chmury
stają się Kwiatami Nieba,
kiedy je słońce całuje.
Jest tylko prawda mała,
o słowach jasnych i przezroczystych,
niczym woda lśniąca w naczyniu
i Prawda Wielka,
o niezgłębionym milczeniu
jak ciemna woda oceanu.
Człowieku okryty pyłem martwych słów
Wykąp swą duszę w Milczeniu...

Rabind!ranath Tagore
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Jak się pozbyć złych wspomnień

Postautor: danut » 01 gru 2015, 23:44

Hansel pisze:Trochę się wahałem czy o tym pisać bo to głupie ale znacie może jakiś sposób żeby się uwolnić od złych wspomnień które nękają ?


Wszystko zależy od charakteru tych wspomnień, które nękają, a mogą być dwa- ty zrobiłeś coś głupiego czego się wstydzisz, nawet z krzywdą dla innych, lub to ciebie skrzywdzono i odczuwasz z tego powodu ból. Z obiema trzeba się zmierzyć. W żadnym wypadku nie należy zastępować ich śmiesznymi, ani przyjemnymi, gdyż to może prowadzić do pojawienia się po czasie tzw. fałszywych wspomnień, a te zwyczajnie oszukują naszą psychikę i kiedyś mogą zaatakować nas znienacka i boleśnie. W pierwszym przypadku polecam naprawienie krzywd, wyjaśnienie ich choćby upłynął duży okres czasu- nigdy nie jest na to za późno, bo nawet jeśli skrzywdzona osoba już nie żyje można przeprosić ją i porozmawiać z nią szczerze o tym w myślach.

W drugim poradzę przyjąć do wiadomości prawdziwą naturę naszego świata, dopuścić możliwość istnienia ludzi złych i nie nienawidzić ich za to, nie pytać dlaczego tak ktoś postąpił- postąpił bo wybrał z pakietu taką możliwość, jest i "ciemna woda oceanu", pomyśl ze zmierzyłeś się z nią i tak jak w tym przysłowiu "Nie ma tego złego, coby na dobre nie wyszło" tylko Cię to wzmocniło i jak w wierszu wyżej nie zatrzymuj się i nie ubolewaj nad tym, było co było, a dalej też rosną kwiaty.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27


Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości