uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Postautor: Robert » 22 mar 2010, 15:06

lilo pisze:janurdsk bardzo mnie dziwi, że autor tego blogu nazywa te zapisy zwojami, ale to chyba tylko takie nazewnictwo nie majace nic wspólnego z fizycznym zwojem.


hmm.. myślę że to tylko nazewnictwo a sens jest ten sam.

„Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.„ Eckhart Tolle
Awatar użytkownika
Robert
 
Posty: 198
Rejestracja: 19 sty 2010, 15:21

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Postautor: lapicaroda » 22 mar 2010, 15:40

A to ''zwoje'' to czasami nie jest słowo użyte bezpośrednio przez ducha?
Wracając do tematu...myślę, że wielu ludzi jest słabych z natury i gdy już zawiedzie ich ich własna siła i wiara, gdy zawiodą ich inni ludzie, gdy pigułki na sen nie pozwalają zasnąć a psychoterapeuta rozkłada ręce...szukają ucieczki do alternatywnego świata. Nawet nie zagłębiają się szczególnie w wiedzę tajemną, wolą wierzyć ze wszystkie niepowodzenia i to co się dzieje, nie jest zależne od nich samych, ale wyłącznie od siły wyższej. Astrologia jest tu świetnym punktem odniesienia, taki człowiek wierzy, że los jest ''zapisany w gwiazdach'' i jeśli coś mu się nie uda, zwala to nie na swoje działanie [ nie przeczę, uważam że w każdym codziennym zdarzeniu może mieć swój wkład jakaś siła wyższa, ale nie ma tak, że podlegamy bezpośrednio jakimś siłom, od nas też jest coś zależne w końcu i to wiele!]ale na zły układ gwiazd. Owszem, astrologia nie raz udowodniła, że da się ją zastosować z powodzeniem (choć mnie tam na wiele się nie zdaje, jestem zodiakalnym Rakiem, a opis znaku i jego cech indywidualnych w ogóle do mnie nie pasuje, jest nawet przeciwieństwem), ale wg mnie to jest tak: masz kiepski horoskop na dany dzień, ale to nie znaczy, że będzie to dzień pełen katastrof, horoskop jest rodzajem wskazówki- jeśli układ planet jest niekorzystny, wystarczy tego dnia mieć się na baczności, nie wyruszać np. w podróż czy podejmować ważnych decyzji.
Myślę że z horoskopów, tarota i wróżek, można korzystać ale z umiarem, traktować to wszystko tylko jako cenne wskazówki, a nie jako wyrocznię.
A ludzie, dla których to wszystko jest jedynym wyznacznikiem życiowej ścieżki, są wg. mnie bardzo słabi psychicznie, albo brakuje im wsparcia z czyjejś strony.
Poza tym, jeśli już bym czytała horoskop, to w jakimś portalu czy gazecie zajmującej się taką tematyką, bo mam pewność, że układają go osoby znające się na astrologii czy tarocie- a nie jak niektórzy, na ostatniej stronie programu telewizyjnego albo w tabloidzie. Tam nie ma nigdy żadnych informacji, kto ten horoskop układa, a często jest on robiony na zasadzie inwencji twórczej- pisze to jakiś dziennikarz albo student na stażu w redakcji i wymyśla coś na chybił trafił...O tym drugim przypadku słyszałam osobiście, że komuś z moich znajomych kazali w lokalnej gazecie, zredagować na praktykach dział z nekrologami i ....właśnie horoskop. :mrgreen:
Awatar użytkownika
lapicaroda
 
Posty: 27
Rejestracja: 22 mar 2010, 10:14
Lokalizacja: Kalisz

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Postautor: atalia » 22 mar 2010, 16:55

Czy Akasza rzeczywiscie jest jakimś archiwum z zakurzonymi zwojami?

Akasza(z sanskrytu-przestrzeń)ma swój staroświecki angielski odpowiednik "ether".
Biorac pod uwage badania fizyków kwantowych(znów!)można stwerdzić,że to,co dawniej była zwane eterem,czyli "substancją",która pozwala światłu płynąć z gwiazd,w istocie jest tzw."polem punktu zerowego",gdzie materia i energia nieustannie powstają na nowo,a następnie znów zmieniają się w próżnię.
Czy nasz umysł potrafi zmieniać to kwantowe pole?Pisałam już o tym jakiś czas temu,przypomnę tylko,że przeprowadzonio wiele doświadczeń,które potwierdzają to zjawisko.
Erwin Laszlo twierdzi,że pole punktu zerowego,czyli Akasza,jest bardziej rzeczywiste niż widzialny wszechswiat.Akasza porzadkuje i koordynuje wszystkie projekcje zwane przez nas czasem,przestrzenią,materią i energią.Nasza zdolność myślenia i odczuwania nie jest skutkiem zstąpienia do świata fizycznego.Jest projekcją do tego świata pochodzącą z pola punktu zerowego,które jest prapoczątkiem świadomości.

I tutaj mamy to,czego szukaliśmy:Akasza jest polem,za pośrednictwem którego funkcjonuje umysł,innymi słowy-pomostem między umysłem i świadomością.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Postautor: methyl » 22 mar 2010, 19:41

atalia, w życiu bym nie podejrzewał, że istnieje w tym układzie słonecznym jakaś dziewczyna, która zabrnęła w przestrzenie fizyki kwantowej tak daleko 8-) !

Ether, pole punktu zerowego to bardzo ciekawe koncepcje, które nieśmiało zaczynają wychylać się na światło dzienne. Obecnie na rynku mamy chyba tylko jedną dostępną tego typu publikacje w języku polskim autorstwa Lynne McTaggart ( kobieta) pt. "Pole W Poszukiwaniu Tajemniczej Siły Wszechświata".

http://sklepkultura.dziennik.pl/pole-w-poszukiwaniu-tajemniczej-sily-wszechswiata-ksiazka,prod24120092,p;jsessionid=3EDC2E79166B5DFF700644E63815E58A.portal11
arecki

"Wiedza to jedyny skarb podążający za swym właścicielem" - przysłowie chińskie
Awatar użytkownika
methyl
 
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2010, 20:20
Lokalizacja: Pabianice

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Postautor: Sebastian » 22 mar 2010, 19:47

Ja odniosę się jeszcze do tytułu tematu - jak można uzależnić się od spirytyzmu tak jak od "wróżek, magii, horoskopów"?
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Postautor: atalia » 22 mar 2010, 20:35

Methylu,dziekuje za te "dziewczyne".Ale byłbyś zdziwiony,ho ho.
O ksiązce Lynne McTaggart już słyszałam,tylko nie wiedziałam,że juz jest dostępna na naszym rynku.Koniecznie muszę ja nabyć.
A fizyka jest taka pasjonująca.
Czy można uzależnić sie od spirytyzmu?tak,o ile za spirytyzm uważa się tylko i wyłącznie wywoływanie duchów,zwłaszcza w wesołym towarzystwie przy flaszeczce.
Myślę,że takie postrzeganie spirytyzmu przez społeczeństwo jest dośc powszechne. :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Postautor: vinitor » 22 mar 2010, 21:02

A dlaczego tak mało pisze się o uzależnieniach od złych cech charakteru, różnego rodzaju żądz, plotkarstwa, telewizji, beznadziejnej muzyki, papierosów, niemoralności i wielu innych?
Już zostały opanowane czy spirytyzm zaakceptował? A może to i tak nic nie zmieni, bo po cóż się umartwiać, nieprawdaż?
Według mnie magia, wróżbiarstwo, czy horoskopy stanowią mniejsze zagrożenie od "chorób" przeze mnie wymienionych.
.......................................................
" Rzeka prawdy płynie korytem błędów."
Rabindranath Tagore
Awatar użytkownika
vinitor
 
Posty: 577
Rejestracja: 25 gru 2009, 07:58

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Postautor: Sebastian » 22 mar 2010, 21:54

A dlaczego tak mało pisze się o

Bo może autor chciał się skupić tylko na wróżkach, magii i horoskopach?
Jeśli widzisz taką potrzebę to po prostu załóż nowy temat...

o uzależnieniach od złych cech charakteru,

Nazwane... oryginalnie :D Ale tutaj dużo pomoże psychologia. Jakaś racjonalna-emotywna terapia.

różnego rodzaju żądz, [...] niemoralności

Te kwestie są chyba poruszone w KD, o ile mnie pamięć nie myli :P

plotkarstwa,

i teraz tak każdą cechę będziemy wymieniać?

beznadziejnej muzyki,

Nie każdy rozumie od urodzenia ambitną sztukę, nie słucha wyszukanej muzyki, nie czyta dział wielkich twórców. Żeby zrozumieć coś ambitniejszego czasami trzeba zacząć od banału, prawo rozwoju, czyż nie? Chyba, że chcesz karać za słuchanie "Ich troje", czy coś...

I co to jest "beznadziejna muzyka"? Coś w stylu "Ja cię kocham, Ty kochaj mnie la la la" czy "Moje uda rozchylone, moje piersi tak cię podniecają bum bum bum"?

papierosów, i wielu innych?

Pudło. O używkach i innych substancjach uzależniających jest już temat na forum :]
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Postautor: Wiśnia85 » 17 wrz 2010, 16:47

Uważam, że w dzisiejszych czasach, zdominowanych przez media wszelkiego rodzaju, które wykrzykując slogany praktycznie zza każdego rogu, ludzie gubią w sobie swój własny, naturalny instynkt. Wszelkie komunikaty "wyskakujące" z prasy, tv, bądź radio, adresowane do przeciętnego odbiorcy, jakim jest każdy z nas, sprawiają, że na naszej życiowej drodze otwierają się dodatkowe "kanały" potencjalnych ścieżek, na których kroczenie namawiają nas mass-media. To wszystko przekłada się nie tylko na tak prozaiczne dylematy, jak zakupienie w "spożywczaku" tego jogurtu, czy tamtego, ale i również zakłóca prawidłowe myślenie co do obrania właściwego dla nas kierunku podążania. Ludzie, których zawodzi własna intuicja, którzy nie potrafią powziąć właściwej decyzji idą do wróżek, uciekają w astrologię, ponieważ nie znajdują odpowiedzi w mediach, karmiących nas chaosem jako chlebem powszednim. Wybierają rozwiązanie tak dalekie od rzeczywistości, która ma ostre krawędzie, wybierają pośrednika światów i spraw niejasnych, zamglonych, by paradoksalnie ktoś właśnie z mgły pomógł im dostrzec właściwą ścieżkę.
Wiśnia85
 
Posty: 1
Rejestracja: 17 wrz 2010, 16:26

Re: uzależnienie od spirytyzmu, wróżek, magii, horoskopów itp

Postautor: sigma » 17 wrz 2010, 17:24

Wiśnia85 pisze: ... by paradoksalnie ktoś właśnie z mgły pomógł im dostrzec właściwą ścieżkę.


Jeżeli czuję się silny świadomością mojego prawdziwego życia, jeżeli nie boję się zmiany (w tym śmierci), cóż stoi na przeszkodzie żeby zajrzeć tu czy tam ? We mgłę też...

Co wynika z posiadania przez nas zdolności myślenia ? Pewnie że między innymi inżynieria, dzięki niej mamy m.in. to forum. Ale czy moglibyśmy zaniechać poszukiwań Absolutu ?

ps.: Dołączyłeś dziś, to Twój pierwszy post... Ale chyba nie jest to początek Twoich poszukiwań ?

:)
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości