Problemy z poczuciem własnej wartości

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: Problemy z poczuciem własnej wartości

Postautor: Hansel » 18 mar 2015, 20:35

Xsenia pisze:Hansel może spróbowałbyś poszukać audiobooków. Mój syn ostatnio tylko tak zalicza lektury szkolne. Wiem, że są też programy, które zamieniają pisany teks na teks mówiony.
Rzeczywiście słucha mi się łatwiej niż czyta...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Problemy z poczuciem własnej wartości

Postautor: Hansel » 29 kwie 2015, 09:26

Teraz sobie to wszystko przymyślałem doszedłem do wniosku że ja muszę sobie przyznać większe prawo do popełniania błedów i zaakceptować je bo to w końcu na nich właśnie się uczymy żebyśmy mógli odnosić zwyciętwa.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Problemy z poczuciem własnej wartości

Postautor: Wiatr1000 » 03 wrz 2015, 17:10

Hansel pisze:Teraz sobie to wszystko przymyślałem doszedłem do wniosku że ja muszę sobie przyznać większe prawo do popełniania błedów i zaakceptować je bo to w końcu na nich właśnie się uczymy żebyśmy mógli odnosić zwyciętwa.


Za bardzo popadasz w samokrytykę, gdy coś robisz, za duże wymagania względem siebie.
Wiatr1000
 
Posty: 251
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:23

Re: Problemy z poczuciem własnej wartości

Postautor: Hansel » 03 wrz 2015, 17:48

Tak zostałem wychowany...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Problemy z poczuciem własnej wartości

Postautor: Wiatr1000 » 03 wrz 2015, 18:40

Albo zostałeś zastraszany lub krytykowany ;) U mnie tak było :)
Wiatr1000
 
Posty: 251
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:23

Re: Problemy z poczuciem własnej wartości

Postautor: Hansel » 03 wrz 2015, 19:32

Wiatr1000 pisze:Albo zostałeś zastraszany lub krytykowany
Dokładnie tak.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Problemy z poczuciem własnej wartości

Postautor: Wiatr1000 » 03 wrz 2015, 21:25

Więc mamy podobne doświadczenia, a mnie masz jako świadka zmiany, który stał się silniejszy i radzi sobie jakoś z problemami :) Głowa do góry. Większość problemów pochodzi z naszej głowy, myśli i naszego błędnego spojrzenia na świat wynikający właśnie z myśli. Zmiana nastąpi pomału gdy zaczniesz akceptować pewne elementy wokół siebie i tego, że nie za wszystko jesteśmy odpowiedzialni a nasze wysokie wymagania, (które pochodzić mogą też od wpływu rygorystycznych rodziców) bardziej szkodzą i są wręcz wyssane z palca..

Dasz radę ;)
Wiatr1000
 
Posty: 251
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:23

Re: Problemy z poczuciem własnej wartości

Postautor: Hansel » 04 wrz 2015, 06:04

Teraz zaczynam rozumieć na czym polega mój problem: ja muszę przestać się przejmować opiniami innych ludzi, pytanie tylko jak to zrobić ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Problemy z poczuciem własnej wartości

Postautor: Wiatr1000 » 04 wrz 2015, 09:49

Stopniowo ;) Wiadomo, że nie wszystkie opinie innych ludzi szkodzą. Mimo tej wiedzy, że są różne opinie; szkodliwe i pożyteczne, musisz powiedzieć sobie, że chcesz to samemu spróbować, zrobić. Taka forma buntu w sobie. Nie bez przyczyny nastolatkowie są buntowniczy w swym wieku. Szukają swoich prawd i swojej ścieżki. Jest to proces złożony i stopniowy na który składa się wiele czynników które są w tobie.

Zapewne skrywasz pewne emocje, które warto stopniowo wypuszczać w "eter" i obserwować ich efekt oraz skutek. Bez tego twoja praca ze zmianą będzie po prostu snuciem się jak"cień po ścianie". Wypuszczanie emocji da ci wiedzę co naprawdę chcesz i pragniesz lub co odrzucasz, ciebie drażni i co wymaga poprawy. Możesz wypuszczać emocje gdy jesteś sam jeśli to są duże emocje, by otoczenie nie widziało w tym "dziwadła" jakiegoś :shock:

Czasami takie emocje mogą okazać się naszymi złymi nadinterpretacjami, wyobrażeniami, oczekiwaniami. Skrywanie tyle czasu w nas wypaczają nasz obraz rzeczywistości a to przekłada się na zachowanie wśród ludzi i odbiór ludzi.

Dam ci przykład na oczach. Ludzie gdy słabo widzą to chcą szybkiej poprawy i na siłę chcą zobaczyć co skutkuje gorszym jeszcze widzenie. A powinno się na spokojnie obserwować bez żadnej ingerencji naszej intencji w to co chcemy. Ja dzięki tej wiedzy mogę przywrócić sobie wzrok bardzo szybko i długo utrzymywać dobre widzenie.

Tez miałem takie problemy i czasami mam też je ale ostatnim etapy zmiany u siebie było by zrzucić okulary :) Więc przebywałem niezłą drogę by osiągnąć kolejną rzecz która sprawiała we mnie niską samoocenę i likwidowała pewność siebie.
Wiatr1000
 
Posty: 251
Rejestracja: 12 mar 2015, 22:23

Re: Problemy z poczuciem własnej wartości

Postautor: gaba75 » 05 wrz 2015, 16:41

Hansel Ty sam wiesz dobrze, że nie należy przejmować się opiniami innych. Analizuj wszystko, co ktoś do Ciebie mówi. Sam Jackowski mówi, że sugestia to jego wróg. Ja uważam, że sugestia to nic innego tylko jakieś tam zdanie. Czy ono jest prawdą, Ty musisz sobie odpowiedzieć na to pytanie i uświadomić sobie prawdę. Jeśli ktoś zarzuca Ci nie prawdę, spróbuj ją przeanalizować, dlaczego to robi. Opiniami które Ty uważasz za złe, bo uważasz je za nieprawdziwe i one takie są w rzeczywistości są opinie ludzi, którzy tak naprawdę się Ciebie boją, bo Cię nie znają dobrze i boją się Ciebie co im możesz zrobić. To ludzie, którzy uważają że atak jest najlepszą obroną. Nie prawda, najlepszą obroną istotnie jest walka, ale nie atak. A o ataku pisałam i ja, a wcześniej i Freud, Atakują tylko ludzie, którzy się boją. Możliwe, że jesteś na wyższym poziomie rozwoju niż Ci ludzie, bo więcej wiesz i zagrażasz im,dlatego Cię opiniują, krytykują, byś poczuł się nikim, byś nie szukał większej mocy w sobie. Skąd ja to znam. Musiałam wiele przejść, by dowiedzieć się o tym, że nie jestem nikim, ale tylko człowiekiem i aż człowiekiem.
Miałam również niską samoocenę, ale to przez tych co się mnie bali. Musisz walczyć Hansel i uświadomić sobie powoli dużo rzeczy. Polecam poczytać o świadomości jak wielką ma moc. I szukać znaków. Jeśli pójdziesz tą drogą będzie dobrze. Poza tym jeśli czytałeś dobrze Księgę Duchów, o ile czytałeś?- to w niej jest jasno napisane, że podświadomość to Duch. Jeśli więc Twoja podświadomość coś Ci sugeruje, to najpierw zbadaj czy ta sugestia jest dobra, a potem wciel ją w życie lub nie. To Ty decydujesz o sobie. Pamiętaj o tym że to nasze życie i to my musimy je przeżyć wg tego co nam Pan Bóg zapisał a nie wg tego co ktoś nam mówi o nas. Nikt nas nie zna tak dobrze jak my sami i Pan Bóg. Jesli ktoś Cię nie zna i sugeruje Ci że jesteś głupszy od niego, to znak, że Cię nie zna dość dobrze więc kłamie.
gaba75
 
Posty: 848
Rejestracja: 15 kwie 2014, 11:20

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości