Problemy z poczuciem własnej wartości

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: Problemy z poczuciem własnej wartości

Postautor: Hansel » 14 mar 2015, 20:18

soldado pisze:
Hansel pisze:Mam z tym problem więc chciałem się was zapytać jakie są najlepsze sposoby żeby odbudować zniszczone poczucie własnej wartości ?


Bardzo często tak się dzieje, gdy zawodzą osoby najbliższe, które powinny Cię kochać bezwarunkową miłością.
Takie osoby zamiast Cię wspierać, mówią Ci wiele razy, że jesteś do niczego, nic nie umiesz, nic nie osiągniesz itd.


Rzeczywiście od czegoś takiego zaczeły mi się wszystkie moje problemy z psychiką...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Problemy z poczuciem własnej wartości

Postautor: soldado » 14 mar 2015, 20:23

Hansel pisze:
soldado pisze:
Hansel pisze:Mam z tym problem więc chciałem się was zapytać jakie są najlepsze sposoby żeby odbudować zniszczone poczucie własnej wartości ?


Bardzo często tak się dzieje, gdy zawodzą osoby najbliższe, które powinny Cię kochać bezwarunkową miłością.
Takie osoby zamiast Cię wspierać, mówią Ci wiele razy, że jesteś do niczego, nic nie umiesz, nic nie osiągniesz itd.


Rzeczywiście od czegoś takiego zaczeły mi się wszystkie moje problemy z psychiką...


Wiem...
Niestety bardzo mocno to wyczułem, dlatego tak napisałem.
Masz do czynienia z osobami, które są ,,młodsze'' od Ciebie.
Pomimo Twojego młodego wieku ;)
Masz mądrość w sobie, która musi być tylko uaktywniona w odpowiednim czasie.
Słuchaj swojej intuicji, którą masz bardzo dobrą, wtedy zawsze będziesz podejmować właściwe decyzje.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Problemy z poczuciem własnej wartości

Postautor: Hansel » 14 mar 2015, 20:27

soldado pisze:Wiem...
Niestety bardzo mocno to wyczułem, dlatego tak napisałem.
Masz do czynienia z osobami, które są ,,młodsze'' od Ciebie.
Pomimo Twojego młodego wieku ;)


No właśnie to może być tak że Duch rodzica jest o wiele młodszy od Ducha swojego dziecka ? Dlaczego tak się zadarza ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Problemy z poczuciem własnej wartości

Postautor: soldado » 14 mar 2015, 20:34

Hansel pisze:
soldado pisze:Wiem...
Niestety bardzo mocno to wyczułem, dlatego tak napisałem.
Masz do czynienia z osobami, które są ,,młodsze'' od Ciebie.
Pomimo Twojego młodego wieku ;)


No właśnie to może być tak że Duch rodzica jest o wiele młodszy od Ducha swojego dziecka ? Dlaczego tak się zadarza ?


Z tej prostej przyczyny, że byłeś tutaj już więcej razy, niż Twoi rodzice, bo wiem, że o nich chodzi od samego początku.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Problemy z poczuciem własnej wartości

Postautor: Mirek » 14 mar 2015, 20:40

Nie. Tak się zdarza kiedy rodzice zapominają, że dzieci, to nie dorośli, myślą i działają inaczej. Jeżeli czegoś dziecko nie potrafi nie oznacza, że jest beznadziejne.
My rodzice często o tym zapominamy i nie zastanawiamy się jak negatywnie programujemy dzieci na całe życie.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Problemy z poczuciem własnej wartości

Postautor: Hansel » 14 mar 2015, 20:52

Mirek pisze:Nie. Tak się zdarza kiedy rodzice zapominają, że dzieci, to nie dorośli, myślą i działają inaczej. Jeżeli czegoś dziecko nie potrafi nie oznacza, że jest beznadziejne.
My rodzice często o tym zapominamy i nie zastanawiamy się jak negatywnie programujemy dzieci na całe życie.
Święte słowa.

soldado pisze:Z tej prostej przyczyny, że byłeś tutaj już więcej razy, niż Twoi rodzice, bo wiem, że o nich chodzi od samego początku.

Domyśliłeś się intulicyjnie ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Problemy z poczuciem własnej wartości

Postautor: soldado » 14 mar 2015, 21:07

Domyśliłeś się intulicyjnie ?


Nie.
Wiele osób mając taką jak Ty sytuację życiową, zwróciłoby się w drugą stronę, w kierunku szeroko rozumianego zła.
Ty szukasz wręcz gorączkowo rozwiązań, po przeciwnej szali.
To bezpośrednio wskazuje na mądrość, którą masz w sobie, a z której nie zdajesz sobie na razie sprawy.
Ta mądrość wynika z tego, że byłeś tutaj już wiele razy.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Problemy z poczuciem własnej wartości

Postautor: Hansel » 14 mar 2015, 21:20

soldado pisze:Wiele osób mając taką jak Ty sytuację życiową, zwróciłoby się w drugą stronę, w kierunku szeroko rozumianego zła.
Ty szukasz wręcz gorączkowo rozwiązań, po przeciwnej szali.
Taki doby to znawu nie jestem bo jest też we mnie dużo agresji do ludzi których zachowanie mi się nie podoba.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Problemy z poczuciem własnej wartości

Postautor: Mirek » 14 mar 2015, 21:36

I tu Soldado jesteś w błędnie. Większość takich ludzi idzie w kierunku dobra ponieważ chcą zasłużyć sobie na miłość. Szczególnie tych najbliższych. Pracowałem z kilkoma takimi osobami i udało mi się podnieść im samoocenę.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Problemy z poczuciem własnej wartości

Postautor: soldado » 14 mar 2015, 21:50

Hansel pisze:
soldado pisze:Wiele osób mając taką jak Ty sytuację życiową, zwróciłoby się w drugą stronę, w kierunku szeroko rozumianego zła.
Ty szukasz wręcz gorączkowo rozwiązań, po przeciwnej szali.
Taki doby to znawu nie jestem bo jest też we mnie dużo agresji do ludzi których zachowanie mi się nie podoba.


A co robisz w takim razie na tym forum ? :)

I tu Soldado jesteś w błędnie. Większość takich ludzi idzie w kierunku dobra ponieważ chcą zasłużyć sobie na miłość. Szczególnie tych najbliższych. Pracowałem z kilkoma takimi osobami i udało mi się podnieść im samoocenę.


Większość takich ludzi się buntuje.
Nie zależy im na życiu, wpadają w złe towarzystwo, nadużywają alkoholu, narkotyków i innych używek.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości