Co ja mam robić jako realistka??

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: Co ja mam robić jako realistka??

Postautor: Nikita » 06 lip 2014, 10:18

same rytualy byc moze nie pomagaja ale sa wielka pomoca dla ludzi aby wzmocnic ich wiare...mi nie chodzi o klepanie, odklepywanie, bezmyslne uczestniczenie w mszy swietej itd....mi chodzi o prawdziwe uczestnictwo w rytuale, cala dusza...i wtedy to moze pomoc...Wszelkie kultury i wszelkie ludy zawsze mialy swoje rytualy....dlatego nie pozbawiajmy sie ich bo one nadaja kolorytu naszemu zyciu...i sa wielka pomoca..
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Co ja mam robić jako realistka??

Postautor: Zbyszek » 06 lip 2014, 10:30

Masz racje ze ludziom potrzebne są nieraz rytuały, gdyż w ten sposób zostali wychowani, i im to dodaje wiary, ale ja osobiście chciałbym nauczyć się, osiągać mój cel, tylko wykorzystując mój umysł. Myślę ze robienie tego w ten sposób jest nasza przyszłością.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Co ja mam robić jako realistka??

Postautor: cthulhu87 » 06 lip 2014, 13:05

Moim zdaniem rytuał, obrzęd jest zachowaniem umotywowanym psychologicznie. Służy oswojeniu rzeczywistości, odpowiada na pragnienie większej przewidywalności w tym co nas otacza, przez co zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Podobnie jest nieco w nerwicach, gdy - przykładowo - osoba cierpiąca na zaburzenia obsesyjno-kompulsywne powtarza pewne stałe czynności w celu redukcji lęku i napięcia.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Co ja mam robić jako realistka??

Postautor: atalia » 06 lip 2014, 13:41

Podobno rytuały robią najwieksze wrazenie na podswiadomosci, podczas gdy reguły i prawa na rozumie.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Co ja mam robić jako realistka??

Postautor: atalia » 06 lip 2014, 13:42

Czyli świadomości.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Co ja mam robić jako realistka??

Postautor: 000Lukas000 » 06 lip 2014, 13:43

atalia pisze:Podobno rytuały robią najwieksze wrazenie na podswiadomosci, podczas gdy reguły i prawa na rozumie.

A podświadomość ma wpływ na świat duchowy
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Co ja mam robić jako realistka??

Postautor: atalia » 06 lip 2014, 17:18

Nie bardzo rozumiem - jaki wpływ?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Co ja mam robić jako realistka??

Postautor: 000Lukas000 » 06 lip 2014, 18:15

atalia pisze:Nie bardzo rozumiem - jaki wpływ?

Podświadomość jest swojego rodzaju rzemieśnikiem energetycznym. To nie nasza racjonalna świadomość manipuluje energią, to nie ona tworzy.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Co ja mam robić jako realistka??

Postautor: Nikita » 06 lip 2014, 19:06

najlepiej gdy swiadomosc i podswiadomosc sa w harmonii...tacy ludzie sa szczesliwi...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Co ja mam robić jako realistka??

Postautor: atalia » 06 lip 2014, 21:17

A ja myślałam, że podświadomość jest raczej swoistym magazynem pamięci wszystkich przeszłych wcieleń i okresów przebywania w świecie duchowym... :?
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości