Bóg i Ty

Czyli wasze trudności życiowe, problemy z rodziną, przyjaciółmi i skomplikowane sytuacje. Nie wiesz, jak sobie poradzić? Napisz...

Re: Bóg i Ty

Postautor: odnowa » 19 sie 2017, 18:12

Ja zamiast do Boga, zwracam się do Bogini, do stworzycielki. Dla mnie Bóg to kobieta pełna współczucia, miłości wobec swoich dzieci. Może się mylę, ale to mój osobisty wybór w co wierzyć a w co nie.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Bóg i Ty

Postautor: Nikita » 20 sie 2017, 19:44

Bog to napewno Ktos kto zawiera w sobie wszystko a wiec i wszystkie plcie...Bog to Pelnia...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Bóg i Ty

Postautor: Nikita » 20 sie 2017, 19:49

Ostatnio chodza mi po glowie inne mysli a mianowicie, ze Bog nie moze byc doskonaly bo gdyby byl to swiat bylby statyczny...BOG to wsyzstko czyli takze my...a my doskonali nie jesstesmy...a wiec Bog jako Pelnia zawiera w sobie i to co doskonale i to co niedoskonale ale to co doskonalosci zmierza...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Bóg i Ty

Postautor: Mirek » 23 sie 2017, 07:01

„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bóg i Ty

Postautor: czarnyMag » 23 sie 2017, 08:04

Nikita pisze:Ostatnio chodza mi po glowie inne mysli a mianowicie, ze Bog nie moze byc doskonaly bo gdyby byl to swiat bylby statyczny...BOG to wsyzstko czyli takze my...a my doskonali nie jesstesmy...a wiec Bog jako Pelnia zawiera w sobie i to co doskonale i to co niedoskonale ale to co doskonalosci zmierza...


Wiem, że pisanie tego samego może jest głupie i nie świadczy o piszącym dobrze, ale...samo stworzenie czegokolwiek np. istot rozumnych i danie im świat pod nogi przy jednoczesnym nakazie czynienia dobra wcale nie świadczy o jakiejś szczególnej miłości. Jestem skłonny zrozumieć postępowanie mitologicznych "czarnych aniołów" - zmagali się z tym samym co my przez eony by w końcu zrozumieć, że nagrodą jest podcieranie istotą na poziomie małpy dla samego podcierania jako najwyższego wywyższenia :lol: I dostali szału! My (ludzie) też dostaniemy i też zrobimy to samo (przynajmniej część z nas - ci co już teraz mają z tym problem). Obecnie cały czas wierzę, że ludzie się mylą co do Boga i naszego prawdziwego celu i tylko to trzyma mnie jeszcze w kupie ale zaczynam wątpić czy to o wojnie między aniołami było tylko mitem. A żeby anioł zwątpił i się zdecydował odejść od Boga to musiał zrozumieć ten cały akt poświęcenia Boga dla niego dogłębnie :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Bóg i Ty

Postautor: Nikita » 23 sie 2017, 08:30

A mi sie wydaje, ze my mamy calkowicie wolna wole a Bog poprzez nas poznaje i doswiadcza dobra i zla...i w ten sposob postepuje ewolucja. Antropozofia ciekawie to wyjasnia o czym piszesz Magu: mianowicie Bog tak stworzyl ten swiat aby kazda dusza przeszla przez zlo i dobro i nie ma od tego ucieczki....Lucyfer sie przeciwko temu zbuntowal bo on chcal aby ludzie az tak nie musieli cierpiec.... z tymze jego alternatywa byly swiaty iluzoryczne, nieprawdziwe. Inne anioly demoniczne byly gorsze od Lucyfera b o one czynily zlo i kusily czlowieka do zla.

Jezus natomiast zrozumial Plan Boga i calkowicie go zaakceptowal...Czlowiek widocznie musi przejsc ten caly syf aby uzyskac madrosc i doswiadczenie...i na koniec bedzie zyl w szciesciu i blogosci.. i mi sie wydaje mimo mojego chwilami zbuntowania, ze tak musi byc...to Cale zlo i cierpienie na Jakis czas musi byc...ale ostatecznie przeminie i bedzie juz tylko dobro i milosc...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Bóg i Ty

Postautor: czarnyMag » 23 sie 2017, 09:39

Nikita pisze:A mi sie wydaje, ze my mamy calkowicie wolna wole a Bog poprzez nas poznaje i doswiadcza dobra i zla...i w ten sposob postepuje ewolucja. Antropozofia ciekawie to wyjasnia o czym piszesz Magu: mianowicie Bog tak stworzyl ten swiat aby kazda dusza przeszla przez zlo i dobro i nie ma od tego ucieczki....Lucyfer sie przeciwko temu zbuntowal bo on chcal aby ludzie az tak nie musieli cierpiec.... z tymze jego alternatywa byly swiaty iluzoryczne, nieprawdziwe. Inne anioly demoniczne byly gorsze od Lucyfera b o one czynily zlo i kusily czlowieka do zla.

Jezus natomiast zrozumial Plan Boga i calkowicie go zaakceptowal...Czlowiek widocznie musi przejsc ten caly syf aby uzyskac madrosc i doswiadczenie...i na koniec bedzie zyl w szciesciu i blogosci.. i mi sie wydaje mimo mojego chwilami zbuntowania, ze tak musi byc...to Cale zlo i cierpienie na Jakis czas musi byc...ale ostatecznie przeminie i bedzie juz tylko dobro i milosc...


To bardzo mądre co napisałaś, nawet gdybyś się myliła co do chęci dawania przez Lucyfera czegokolwiek komukolwiek.
Dam Ci radę od ducha który jest pełen złości w swej bezsilności - nie zaprzątaj sobie głowę żadną karmą (nawet jeśli ona jest)! Jeśli chcesz osiągnąć szczęście i spokój ducha to zrób to co zrobiłby Jezus gdyby był na Twoim miejscu. A więc idź do tych wszystkich po kolei którym odpuściłaś dla świętego spokoju i powiedz im przy akompaniamencie bluzgów z ich strony, poniżania, wyśmiewania ciebie, że ich kochasz i im wybaczasz i prosisz ich by oni Tobie wybaczyli (niezależnie kto zaczął i co ci uczynił)! Nie broń się gdy pokrętnie obarczą Cię kłótliwością czy winą! A potem żyj i już nie daj się więcej nikomu sprowokować.
Karmę swą pozostaw Bogu.
Ja tak nie potrafię z stąd wiem jak wielkie to wyzwanie.

ps. A ci wszyscy którzy w swym widocznym (bijącym po oczach) oświeceniu mówią o karmie tak naprawdę żyją dla siebie zajmując się jedynie sobą! Wystarczyłoby nic nie kosztujące "pomodlę się za ciebie duchowy bracie zupełnie bezinteresownie i będę tak czynił każdego dnia aż do mojej śmierci byś każdego dnia miał siłę by pokonywać przeciwności losu" (a skierowane do bliźniego:) Ale się nie będę nad nimi pastwił bo kimże ja jestem by ich oceniać :twisted:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Bóg i Ty

Postautor: Ryszard » 23 sie 2017, 11:02

Wiara czyni cuda, dlatego jest tak bardzo potrzebna.
Ile jest religii, ile było , ile jeszcze będzie ?
Która jest tą właściwą?
Oczywiście ta nasza, odpowie każdy wyznawca, każdej z Nich.
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

Re: Bóg i Ty

Postautor: cthulhu87 » 23 sie 2017, 11:22

Ryszard pisze:Która jest tą właściwą?
Oczywiście ta nasza, odpowie każdy wyznawca, każdej z Nich.


To samo pytanie pada w Księdze Duchów Allana Kardeca. Odpowiedź brzmi mniej więcej tak: właściwa jest ta, która czyni nas dobrymi ludźmi.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Bóg i Ty

Postautor: Ryszard » 23 sie 2017, 16:32

cthulhu87 pisze:
Ryszard pisze:Która jest tą właściwą?
Oczywiście ta nasza, odpowie każdy wyznawca, każdej z Nich.


To samo pytanie pada w Księdze Duchów Allana Kardeca. Odpowiedź brzmi mniej więcej tak: właściwa jest ta, która czyni nas dobrymi ludźmi.


To jeszcze inaczej. która czyni nas dobrymi a która tylko zaleca bycia dobrym?
Pojęcie dobra ?
Oddać życie za kogoś jak M. Kolbe, czyż to nie samobójstwo ?
Oddać ostatnią koszulę biednemu , będziemy marznąć ?
Zamknąć się w klasztorze ?
Może wystarczy nie krzywdzić bliźnich, ktoś nas nożem a my wybaczamy ?
Ktoś gwałci nasze dziecko, pozwalamy ?

To przeczy ludzkiej naturze
Nawet gwiazdy płaczą z tym, kto płacze w nocy.
Awatar użytkownika
Ryszard
 
Posty: 684
Rejestracja: 21 cze 2017, 17:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Na zakręcie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości