Szyszynka

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Szyszynka

Postautor: cthulhu87 » 21 lip 2011, 22:12

Ciekawy material filmowy:

"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Szyszynka

Postautor: atalia » 22 lip 2011, 14:49

Ciekawą rzeczą jest,ze dla doktora Strassmana istnienie owego neurohormonu,zwanego DMT,jest argumentem za, a nie przeciw istnieniu świata duchowego.
Mainstreamowi naukowcy uzywaja przeróznych argumentów w celu zdeprecjonowania efektu NDE,głównie powołujac się na halucynacje,skutek zażytych leków czy oddziaływanie endorfin,natomiast dr.Strassman uznaje to oddziaływanie za argument przemawiajacy za istnieniem życia po smierci.Inni na pewno skwapliwie wykorzystaliby działanie DMT jako dowód na to,że przeżycia w stanie smierci klinicznej to tylko twór chemii mózgu. Brawa dla odważnego i nie obawiajacego sie (zapewne)ostracyzmu ze strony swego środowiska naukowca!
Brazylijski lekarz i naukowiec Sergio de Oliveira od wielu lat zajmuje się badaniem zwiazków pomiedzy szyszynką a zjawiskiem mediumizmu.Twierdzi on,ze owo zjawisko ma bezposredni zwiazek z budową szyszynki,a ściśle mówiąc uzależnione jest od występowania w niej mini-krystalizacji wapnia ,co działa jak antena nadawczo-odbiorcza,służąca do kontaktów z wymiarem duchowym.
Doktora Oliveirę poznałam osobiście w czasie mojego pobytu na kongresie w Walencji-wygłosił on tam wykład na powyższy temat.Prywatnie jest to sympatyczny,ciepły,przystępny człowiek.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Szyszynka

Postautor: tadyszka » 04 sie 2011, 18:09

sporo na temat szyszynki i DMT jest napisane w dziele naukowym o smierci klinicznej dr. Prim van Lommel'a ' Wieczna swiadomosc'
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Szyszynka

Postautor: Hansel » 27 lut 2015, 20:04

http://innemedium.pl/wiadomosc/trzecie- ... fizjonomii

Przypomniała mi się ta Buddyjska modlitwa o której wspominał Cejrowski

"Ty, który otworzyłeś usta i pokazałeś kły,

Ty, który masz troje oczu na strasznej twarzy,

Ty, który założyłeś na siebie wieniec z czaszek,

Ty, obdarzony twarzą, na którą nie da się patrzeć, Ciebie uwielbiam"

,,Budda ma troje oczu, tzn. dwoje fizycznych i trzecie, które symbolizuje mądrość, czyli zdolność widzenia rzeczy takimi, jakimi według nauki buddyjskiej one faktycznie są.,,
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26


Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości