Nieśmiertelne ciało ?

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Nieśmiertelne ciało ?

Postautor: sigma » 26 lip 2010, 22:30

Dawno temu w Tybecie praktykowano tzw. "niebiański pogrzeb". Polegało to z grubsza na tym że zmarłego wynoszono poza osadę gdzie dosłownie rozdziobywały go ptaki. Było to możliwe z uwagi na klimat tam panujący.

Ci ludzie nie mieli takich problemów jak "ciało nieśmiertelne". Ale to właśnie Tybet zafascynował swoją duchowością człowieka Zachodu pod koniec XIX wieku...
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Nieśmiertelne ciało ?

Postautor: atalia » 27 lip 2010, 09:18

Wyobrażam sobie coś takiego w naszych warunkach...Byłoby to spełniające wszelkie wymogi sanitarno-epidemiologiczne oraz zgodne z dyrektywami Unii Europejskiej miejsce zwane Rozdziobalnią Ciał... :P
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Nieśmiertelne ciało ?

Postautor: cthulhu87 » 27 lip 2010, 16:08

W życiu bym nie pomyślał, że Żeromski jest pionierem niebiańskich pogrzebów w Polsce... A jednak ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Nieśmiertelne ciało ?

Postautor: Zuzka » 28 lip 2010, 08:29

dla mnie zamrożone ciało jest martwe i duszy już w nim nie ma, nawet po rozmrożeniu...
:)
Zuzka
 
Posty: 89
Rejestracja: 31 paź 2009, 15:45

Poprzednia

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości