Hipnoza Regresyjna

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Hipnoza Regresyjna

Postautor: tadyszka » 10 lip 2021, 06:35

Znowu odczuwam przykre wrazenie ze nie czytasz z zrozumieniem.

Ja nie wydaje oceny , to tylko stwierdzenie faktu ze na planecie Ziemia kazdy jest na innym poziomie i etapie swojej drogi. I dlatego nie ma sensu porownywanie i nie ma sensu probowanie przekazania na sile, metoda mlotka swojej racji. Bo kazdy ma swoja, i im wiecej bedzie ktos krzyczec nie wplynie na to ze ludzie sie rozwina i beda widziec, myslec i odczuwac jak dana jednostka . Tym bardziej nie w tym kierunku co chcesz. Nie ma monopolu na prawde, kazdy ma swoja.


Odnosnie Hipnoteraupeutki opinie wydala Elka i nie rozumiem dlaczego ty masz potrzebe wydawania opinii o kims z kim nie mialas do czynienia?

I najwazniejsze ja nie polecilam tej danej ezoteryczki Elce, Elka sama ja znalazla w swoim kraju w ktorym mieszka. Nie jest to ta sama jedna osoba o ktorej mowilam wiele moich postow i w ktorej sama hipnozie uczestniczylam. To najwazniejszy i najistotniejszy punkt!

Tak jak kazdej branzy i w kazdej sferze znajduja sie ludzie uczciwi i oszusci,a generalizowanie nie ma jakiekolwiek sensu.
Wiadomo nie od dzisiaj ze ezoteryka jest czyms co nie jest do konca mozliwe do zbadania tradycyjnymi metodami naukowymi i jest latwiejsza mozliwosc oszustwa ale to jednoznacznie nie oznacza ze wszystko jest oszustwem.
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: Hipnoza Regresyjna

Postautor: danut » 10 lip 2021, 11:01

Ja radzę sobie z czytaniem ze zrozumieniem, bo nie jestem z pokolenia, które miało z tym trudności w szkole. Robisz aferę wokół tego mojego zdania "I dobrze, że kierujesz na sposób naukowy w tej kwestii, a nie na hochsztaplerski. Dlatego zapytam - kto polecił na tej stronie płatną wróżkę Elce do przeprowadzenia takiego seansu? i nadinterpretujesz je snując domysły i zaczepiasz mnie według nich. Ostatni raz na nie reaguje! Elka znalazła jej adres dzięki temu forum, zapytałam a nie stwierdziłam, że Ty ją do niej skierowałaś, ot tyle i tylko tyle. Nadto cytuje Elkę z postu w tym temacie -" nie wyobrażam sobie płacić komuś za to, że się ze mną spotka i rozmawiając o mnie tak naprawdę nie znając mnie będzie chciał mnie "kierować" na "właściwą" drogę". Ezoterycy mają taki nawyk i często się z tym spotykam, np. te wszystkie posty tu o rozwoju duchowym. A duchowość człowieka nie jest obliczana na procenty przez to co on wyznaje, bo to nie określa ni ciut jego poziomu rozwoju duchowości. Nie ma w niej miejsca na kłótnie o to, czy ktoś jest buddystą, spirytystą, katolikiem. Ktoś może być nawet papieżem, reinkarnacją Buddy, innym najwyższym kapłanem a potem wychodzą takie klocki, że jego duchowość i charakter były pod psem. Bo przecież, to jest wewnętrzne psyche człowieka, jego uczucia, emocje, intelekt, motywacje, intencje, procesy poznawcze, tym jest duchowość. Są pary małżeńskie mieszane z różnych wyznań i to nie oznacza wcale tego, że oni czują do siebie miłość inaczej, więc jaki to jest wyznacznik? Ktoś lubi gotować inny nie cierpi gotować, dla każdego ktoś inny jest oblubieńcem, wszyscy mają wielbić tylko jednego kochanka? Co komu do uczuć drugiego? "Właściwa droga" - no oczywiście, że nie ma takiej i też nie wyobrażam sobie tak samo jak Elka, aby mnie ktoś miał na taką kierować, bo to jest tylko domena łapaczy dusz i fanatyków. I czego jeszcze nie można mieszać z rozwojem duchowym? - Wiedzy, kto jaką zdobył za życia i także jeśli ma dotyczyć to tej wiedzy co znajduje się poza nim. Rozwój świadomości a rozwój duchowy to nie jest to samo. Jeśli ja piszę o czym się dowiedziałam chcąc by i inni się z tym zapoznali to nie rozwijam jego duchowości, a świadomość i tylko wtedy, gdy on się temu przyjrzy i zacznie rozpatrywać to swoim rozumem. Czy ktoś jest dobrym człowiekiem, czy złym możemy wnioskować tylko po rozpoznaniu, czy rozgłasza on kłamstwa, czy prawdę a nie na zasadzie, że ktoś się z tą jego wiedzą nie zgadza, bo to ten ktoś wie lepiej, choć sam tak naprawdę nie wie co czym jest.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Hipnoza Regresyjna

Postautor: soldado » 10 lip 2021, 22:30

tadyszka pisze:Regresja zostala dana czlowiekowi jako narzedzie by szybciej i z wieksza swiadomoscia pracowal nad karma z zeszlych wcielen. Dodatkowo najwieksze zadanie jest leczenie z traum i rozwoj duszy. Wyzszy wymiar nie dal nam tego po prostu dla ciekawosci, to ma calkiem inne cele.

Ja na wlasnym przypadku moge powiedziec jak zmienilo to moje zycie. Zaczynajac od traum, klaustrofobie ( w ostatnim wcieleniu zginelam z cala rodzina pod zawalajaca sie sciana budynku trafionego bomba) po rozwoj mojego charakteru i pelne zrozumienie kim jestem i jaka byla moja droga.

Tak jak rozwoj spirytyzmu byl w pewnym czasie otwarciem ludzkosci na swiat duchowy, tak uwazam ze regresje ( te z prawdziwego zdarzenia, prowadzone w naukowy sposob) sa otwarciem czlowieka na samego siebie, na swoja droge i na swoje zadania .


Dokładnie, w moim odczuciu regresja jest często jak seans terapeutyczny.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Hipnoza Regresyjna

Postautor: danut » 10 lip 2021, 23:47

Soldado "seans terapeutyczny" - ależ tak, wcześniej o tym pisałam. Bardzo stara metoda leczenia zaburzeń psychicznych. Znacie najsłynniejszy przypadek Dory, czyli pewnej histerii, w której cała analiza przypadłości jest skupiona wokół dwóch jej marzeń sennych, a tak naprawdę wokół wizji uzyskanych podczas poddania przez Freuda tej pacjentki hipnozie regresyjnej ( powrotu wspomnień). Pacjentka miała za sobą próbę samobójczą i poważne ataki histerii. Dzięki tym wizjom wyszło na jaw co naprawdę ją dręczy, jej nieświadomość opowiedziała o tym w obrazie uzyskanym tą metodą. Dotyczyło, tak zaszłych spraw z dzieciństwa, traumy związanej z propozycjami seksualnymi przyjaciela rodziny, jej niewłaściwych uczuć do ojca, zazdrości o matkę. Może przeczytajcie bądź nawet jest film( trochę przerysowany) ale o tym jak straszne były te jej wizje i nie takie miały tu miejsce w rzeczywistości. Analiza ich przez Freuda przyniosła mu sławę.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Hipnoza Regresyjna

Postautor: soldado » 10 lip 2021, 23:55

danut pisze:Soldado "seans terapeutyczny" - ależ tak, wcześniej o tym pisałam. Bardzo stara metoda leczenia zaburzeń psychicznych. Znacie najsłynniejszy przypadek Dory, czyli pewnej histerii, w której cała analiza przypadłości jest skupiona wokół dwóch jej marzeń sennych, a tak naprawdę wokół wizji uzyskanych podczas poddania przez Freuda tej pacjentki hipnozie regresyjnej ( powrotu wspomnień). Pacjentka miała za sobą próbę samobójczą i poważne ataki histerii. Dzięki tym wizjom wyszło na jaw co naprawdę ją dręczy, jej nieświadomość opowiedziała o tym w obrazie uzyskanym tą metodą. Dotyczyło, tak zaszłych spraw z dzieciństwa, traumy związanej z propozycjami seksualnymi przyjaciela rodziny, jej niewłaściwych uczuć do ojca, zazdrości o matkę. Może przeczytajcie bądź nawet jest film( trochę przerysowany) ale o tym jak straszne były te jej wizje i nie takie miały tu miejsce w rzeczywistości. Analiza ich przez Freuda przyniosła mu sławę.


Stara szkoła lekarska mówiła o leczeniu nie tylko ciała, ale także o leczeniu duszy.
Przez to była bardziej skuteczna.
Teraz mało kto to praktykuje.
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Hipnoza Regresyjna

Postautor: danut » 10 lip 2021, 23:59

Ano racja. Ogólnie w świecie zaczęto oddzielać te rzeczy od siebie, podział na ciało i ducha według mnie też nie ma sensu i też dzięki spojrzeniu jakie prezentuję a opisałam w holograficznych rzeczywistościach. To nie jest lalka i motorek, bo to jest całość tworzona świadomością Duszy.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Hipnoza Regresyjna

Postautor: soldado » 11 lip 2021, 00:08

danut pisze:Ano racja. Ogólnie w świecie zaczęto oddzielać te rzeczy od siebie, podział na ciało i ducha według mnie też nie ma sensu i też dzięki spojrzeniu jakie prezentuję a opisałam w holograficznych rzeczywistościach. To nie jest lalka i motorek, bo to jest całość tworzona świadomością Duszy.


Dozowanie wiedzy przynosi wymierne rezultaty.
Fajnie, jak ktoś tkwiący całe życie w materializmie, zacznie rozumieć, że jest nie tylko ,,lalką'', ale ża ma też ,,motorek'' w postaci Duszy.
Zostawmy na razie dla niego inną wiedzę ;)
Każdy idzie swoim tempem i to też należy uszanować.
Wyobraź sobie, że osobie, która myśli, że jak umrze, to nie będzie nic, powiesz, że ma kilka ciał, że może wejść w kilka żyć jednocześnie, bo może podzielić swoją w ten sposób energie itd...
Wyobraź sobie co o Tobie pomyśli? :lol:
Pomyśli o kozetce dla Ciebie i o tym, że wymagasz natychmiastowej hospitalizacji :lol:
Dlatego ta akurat wiedza powinna być dozowana.
Gdy uwierzy w lalkę z motorkiem, zrobi już olbrzymi krok do przodu. ;)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Hipnoza Regresyjna

Postautor: danut » 11 lip 2021, 01:34

Idę spać, bo pisałam aż tak długi wywód o hologramach, że mnie wylogowało i tekst - nie zaklnę :lol: wcięło. A tu sodado kazał mi dozować wiedzę. Oczywiście, ze to przez Ciebie. To mnie nie rusza, że ktoś tak sobie o tym co piszę pomyśli. To nie jest już żadna nowość, to jest nowa wiedza i nauka, i nie tak małe głowy jak moja ją odkrywają i kibicują jej powodzeniu. Świat oczy przeciera.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Hipnoza Regresyjna

Postautor: soldado » 11 lip 2021, 02:11

danut pisze:Idę spać, bo pisałam aż tak długi wywód o hologramach, że mnie wylogowało i tekst - nie zaklnę :lol: wcięło. A tu sodado kazał mi dozować wiedzę. Oczywiście, ze to przez Ciebie. To mnie nie rusza, że ktoś tak sobie o tym co piszę pomyśli. To nie jest już żadna nowość, to jest nowa wiedza i nauka, i nie tak małe głowy jak moja ją odkrywają i kibicują jej powodzeniu. Świat oczy przeciera.


Jasne, że przeze mnie :D
Dozowanie wiedzy przynosi wymierne rezultaty :lol:
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Hipnoza Regresyjna

Postautor: ZabaZaba » 11 lip 2021, 16:39

soldado pisze:Dozowanie wiedzy przynosi wymierne rezultaty.
Fajnie, jak ktoś tkwiący całe życie w materializmie, zacznie rozumieć, że jest nie tylko ,,lalką'', ale ża ma też ,,motorek'' w postaci Duszy.
Zostawmy na razie dla niego inną wiedzę ;)
Każdy idzie swoim tempem i to też należy uszanować.
Wyobraź sobie, że osobie, która myśli, że jak umrze, to nie będzie nic, powiesz, że ma kilka ciał, że może wejść w kilka żyć jednocześnie, bo może podzielić swoją w ten sposób energie itd...
Wyobraź sobie co o Tobie pomyśli? :lol:
Pomyśli o kozetce dla Ciebie i o tym, że wymagasz natychmiastowej hospitalizacji :lol:
Dlatego ta akurat wiedza powinna być dozowana.
Gdy uwierzy w lalkę z motorkiem, zrobi już olbrzymi krok do przodu. ;)


Dawkowanie wiedzy, która miałaby prowadzić do czegoś dobrego wydaje się strzałem w kolano dla tych, którym zależy na naszym rozwoju. Ja tam u progu śmierci wolałabym mieć pewność, ze jest coś jeszcze, nie mówiąc już o życiu po stracie kogoś bliskiego. Przecież taka wiedza lub jej brak ogromnie wpływa na to, jak pokierujemy naszym życiem...
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości