Dowody, że duchy istnieją

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Dowody, że duchy istnieją

Postautor: nickname22 » 18 kwie 2021, 13:16

Jakie są największe dowody że duchy istnieją?
Co przekonało ciebie że spirytyzm jest prawdziwy?
nickname22
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 kwie 2021, 18:43

Re: Dowody, że duchy istnieją

Postautor: Nikita » 18 kwie 2021, 17:45

Mnie chyba najbardziej przekonal Jackowski..
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Dowody, że duchy istnieją

Postautor: Elka » 19 kwie 2021, 09:05

Mnie przekonalo to,ze sama je spotkalam pod rozna "postacia" jak i moje corki... rowniez we snach spotykam "duchy" zmarlych
W zrozumieniu wielu rzeczy pomoga mi "Ksiega duchów"
Teraz czytam " Uzdrawiajáca moc doswiadczen z poprzednich wcielen" . Jakies rozne "zjawiska" ktore nas otaczaja daja duzo do myslenia...
Awatar użytkownika
Elka
 
Posty: 188
Rejestracja: 24 paź 2019, 10:46

Re: Dowody, że duchy istnieją

Postautor: Xsenia » 19 kwie 2021, 16:05

Dobre pytanie :D Tyle, że dogmatem spirytyzmu jest pogląd iż każdy człowiek ma duszę. I to jest bazą do wiary, że niektóre dusze nie odchodzą z tego świata, co daje podstawę pod duchy. Inaczej mówiąc, jeśli wierzysz, że człowiek ma duszę, to i wierzysz, że duchy istnieją.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Dowody, że duchy istnieją

Postautor: danut » 19 kwie 2021, 16:38

Tu też jest dowód na to czym są duchy spirytystyczne :D https://www.youtube.com/watch?v=iH-zK0AIvuk
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Dowody, że duchy istnieją

Postautor: OneNight » 23 kwie 2021, 14:12

danut pisze:Tu też jest dowód na to czym są duchy spirytystyczne :D https://www.youtube.com/watch?v=iH-zK0AIvuk


To interesujące, ale źródło jest mało wiarygodne. To tylko YouTube, gdzie napisane jest "Grupa badaczy", "eksperyment". Jaka grupa badaczy? Jaki eksperyment? Poproszę dokumenty z tych eksperymentów. Bo w ten sposób, to płaskoziemncy "udowadniają" sobie, że ziemia jest płaska i fanatycy katolicyzmu "udowadniają" istnienie demonów we wszystkim, co dla nich niewygodne.

"..oni wiedzieli, że to był Philip ponieważ kierowali pytania właśnie do niego..." - brak słów. I jeszcze autorem jest Radio Paranormalium :lol:
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Dowody, że duchy istnieją

Postautor: danut » 25 kwie 2021, 20:33

OneNight pisze:
danut pisze:Tu też jest dowód na to czym są duchy spirytystyczne :D https://www.youtube.com/watch?v=iH-zK0AIvuk


To interesujące, ale źródło jest mało wiarygodne. To tylko YouTube, gdzie napisane jest "Grupa badaczy", "eksperyment". Jaka grupa badaczy? Jaki eksperyment? Poproszę dokumenty z tych eksperymentów. Bo w ten sposób, to płaskoziemncy "udowadniają" sobie, że ziemia jest płaska i fanatycy katolicyzmu "udowadniają" istnienie demonów we wszystkim, co dla nich niewygodne.

"..oni wiedzieli, że to był Philip ponieważ kierowali pytania właśnie do niego..." - brak słów. I jeszcze autorem jest Radio Paranormalium :lol:


Nauczyłeś się atakować kogoś, kto podaje jakieś informacje ze wzgleu na jego popularnośc czy nie. Ivellios je tylko podaje , jak on sobie co widzi mnei nie interesuje i nie będę komentować jego widzenia, natomiast eksperyment się odbył naprawdę masz podane kiedy i gdzie i jeśli chcesz ten eksperyment krytykować to kieruj się do źródła, tam szukaj o nim informacji :D
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Dowody, że duchy istnieją

Postautor: OneNight » 25 kwie 2021, 21:05

Naprawdę? Wysłuchaj jeszcze raz tego nagrania. To są takie brednie, że wiara w rzetelność tych informacji, to gwałt na zdrowym rozsądku.

Czyli sama przyznajesz, że nie sprawdziłaś źródła, tylko wrzucasz jakiś pseudonaukowy eksperyment, który nawet nie wiadomo czy w ogóle się wydarzył, a poziom eksperymentu to "oni wiedzieli, że to był Philip ponieważ kierowali pytania właśnie do niego". I jeszcze nazywasz to dowodem? :lol:

Jak na kogoś, kto próbuje negować spirytyzm poprzez naukę, to aż dziwię się że jesteś tak niekonsekwentna. Bo to z nauką i dowodami nie ma nic wspólnego. Byle doktorant czy nawet zwykły inżynier wie jak wygląda metoda badawcza i wychwyci, że to nie spełnia żadnych naukowych standardów, by można było traktować to poważnie.

I co jeszcze? Może mi powiesz że sama tworzysz duchy? I zaczniesz nasyłać je na forumowiczów. Był tu już taki jeden :lol:
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Dowody, że duchy istnieją

Postautor: danut » 25 kwie 2021, 21:19

A co ma coś wspólnego z dowodami w tej sprawie? Puszczanie bajek w oparciu o widzi mi się, lub tylko wiarę, albo twierdzenie, ze coś w domu stuknęło, to na pewno był to duch dziadka? :D Autor prosi o dowody, jest mnóstwo prac psychologicznych na ten temat począwszy od prac Z.Freuda nad tym co potrafi wyczyniać ludzki umysł i jakie mieć oddziaływanie na ludzką psychikę w otoczeniu, po długotrwałym badaniu na histerią, szczególnie z niejaką Dorą wywołującą podobne zjawiska i którą pewnie uznałbyś za opętaną, lub medium. To są sprawy, nad którymi pracują naukowcy i nei żaden admin z forum i to był eksperyment naukowy, pomimo ze Ty nie znasz owych naukowców. Ja ich też nie znam, ale tam nie pisze, że to jacyś szaleńcy a nazwisko jest podpisane naukowym tytuem. Nie chce mi się szukać konkretnych stron już, zresztą podałam to jako ciekawostkę, znam wiele innych na ten temat, po obserwacje własne i one z tymi wnioskiem są zgadne.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Dowody, że duchy istnieją

Postautor: OneNight » 25 kwie 2021, 21:26

Odwracasz kota ogonem. Wierzę, że istnieje dusza, jednak duchy nie są według mnie w stanie wpływać na świat materialny, więc nie uznaję czegoś takiego jak stukanie. Za to neguję źródło które podałaś jako rzekomy dowód, a teraz wypierasz się że jako ciekawostkę. Nie, to nie był naukowy eksperyment. Co najwyżej pseudonaukowy. Równie dobrze mogę wstawić filmik jak ktoś obraca wiatraczkiem i mówi "telekineza", mimo że wiatraczkiem rusza wiatr wytworzony przez ciepło rąk. To że ktoś się podpisuje naukowym tytułem, nie znaczy że mam mu wierzyć jak wyroczni, zwłaszcza że gada takie bzdury oderwane od nauki. Księdzu też uwierzysz jak Ci będzie wmawiać, że jesteś opętana, jeśli będzie miał doktora przed nazwiskiem? Doktor nauk społecznych, teologii albo filozofii? :D

Coś takiego jak tworzenie duchów nie istnieje.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Następna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości