Strona 1 z 2

Rozeznawanie snów

Post: 23 sty 2020, 11:27
autor: Hansel
https://sferaduszy.pl/rozeznawanie-snow ... wa,p620932

Opowiedział jej więc jeden z nich: śniło mu się, że schodził schodami, a potem dostrzegł kaplicę z katafalkiem na środku, zaś wokół trumny honorową wartę. Gdy zapytał jednego z obecnych, kogo wszyscy opłakują, usłyszał: To nasz kochany prezydent padł z ręki mordercy!. Tydzień później (14 kwietnia 1865 r.) aktor John Wilkes Booth zastrzelił w Waszyngtonie Lincolna. Kiedy o tragedii zawiadomiono jego żonę, odrzekła: Boże, jego sen, jego sen! (fragment książk
- Jak interpretować sny?
- Co one oznaczają?
- Czy sen jest zjawiskiem tylko naturalnym?
- Czy należy wierzyć w sny?
- Czy wiara w sny sprzeciwia się wierze w Boga?
- Czy we śnie może objawić się wola Boża?
- Czym jest świadome śnienie?
Na te i wiele innych pytań stara się odpowiedzieć niniejsza pozycja. Ponadto znajdują się w niej świadectwa dotyczące porażenia sennego oraz świadectwo s. Zachariaszy, której śnił się szatan. Każde ze świadectw zostało zaopatrzone komentarzem egzorcysty lub demonologa.

Re: Rozeznawanie snów

Post: 23 sty 2020, 17:05
autor: danut
Oczekujesz jednoznacznej odpowiedzi a nie da się jej tak uprościć do zadanych pytań. Jak interpretować sny? - Trzeba mieć bardzo dużą wiedzę o przyczynie i podłożu powstania każdego z nich zanim przystąpi się do takiej interpretacji. Tak samo jest z ich znaczeniem. Na ich treść wpływa bardzo wiele ech informacyjnych, trzeba je rozpoznać skąd dotarły, to wtedy rozszyfruje się ich znaczenie. Sen jest zjawiskiem naturalnym, śnią nawet zwierzęta. :) Co to znaczy wierzyć w sny? Albo je masz i pamiętasz co Ci się śniło, albo nie. Jeśli pamiętasz to jaka wiara tu wchodzi w grę? Czemu/ komu się możesz sprzeciwiać skoro pamiętasz jakąś treść? Wola Boża - no pewnie że tak, w moim pojęciu Boga to wszelkie treści zawierają Jego myśli, zatem przez sen także Je poznajesz. A świadome śnienie to na pewno nie jest to , że coś sobie wymyślisz i będziesz wymuszał by objawiło ci się w śnie - to bardzo pogięty pogląd, który mnie śmieszy. Świadome śnienie to jest utrzymanie swojej świadomości podczas podróży sennych, tak byś mógł interpretować inną rzeczywistość tą swoją świadomością, a nie wchodził w nią bez udziału swoich myśli i własnego postrzegania rzeczy.

Re: Rozeznawanie snów

Post: 24 sty 2020, 12:20
autor: Ryszard
Zawsze można skorzystać z sennika :lol: :lol: :lol:

Re: Rozeznawanie snów

Post: 24 sty 2020, 13:35
autor: danut
Nad sennikami ktoś się natrudził i według siebie ułożył co kiedy mu się śniło i na czym potem się odbiło. Zapomniano w tym tylko o jednej bardzo ważnej rzeczy - o wydźwięku w duszy danego przeżycia sennego. Tego się nie da tak ujednolicić dla wszystkich. To sam śniący powinien odgadnąć po co kiedy coś mu się śni i co znaczy.

Re: Rozeznawanie snów

Post: 24 sty 2020, 13:37
autor: Hansel
Ryszard pisze:Zawsze można skorzystać z sennika :lol: :lol: :lol:


Jakiego?

Re: Rozeznawanie snów

Post: 26 sty 2020, 18:54
autor: Xsenia
Danut nie doczytałaś dokładnie postu Hansla :) Odpowiedzi na pytania, które napisał Hansel są właśnie w książce, którą poleca.

Hansel pisze:
Ryszard pisze:Zawsze można skorzystać z sennika :lol: :lol: :lol:


Jakiego?

Hansel jest mnóstwo senników online. Poszukaj na necie :)

Re: Rozeznawanie snów

Post: 26 sty 2020, 21:31
autor: fruwla
Symbole we snie to jedno , a towarzyszace im uczucia to moze odrebna rzecz....

Re: Rozeznawanie snów

Post: 26 sty 2020, 21:43
autor: danut
fruwla pisze:Symbole we snie to jedno , a towarzyszace im uczucia to moze odrebna rzecz....


Uważam, że nie jest odrębną rzeczą. W śnie ujawniają nam się procesy "pisania rzeczywistości"lub echa naszego nadpisywania jej podczas naszych przeżyć i doświadczeń na jawie. Uczucia łączę z duchowością i duszą, a to ona odgrywa główną rolę w przyjmowaniu lub odrzucaniu planowanych przeżyć, gdy jest czujna wyraża tzw. zgodę na to co jest w stanie znieść w tej sferze poza jawą i jest to wyrażane w obrazach sennych.
Xseniu, istotnie nie doczytałam, z rozmachu odniosłam się do zadanych pytań, ale myślę, że warto.

Re: Rozeznawanie snów

Post: 26 sty 2020, 21:50
autor: fruwla
Danut :D , a jak zinterpretujesz sen o lwie, ktory jest agresywny, wrogi i ma zamiar cie zabic i pozrec a ty sie go nie boisz i chcesz go przytulic ?
Moim zdaniem ,w tym przypadku byloby : LEKCEWAZENIE zagrozenia. 8-)

Re: Rozeznawanie snów

Post: 26 sty 2020, 22:26
autor: danut
A jak wytłumaczę :) - to też uczucie, uczucie odrealnienia się przedstawia w tym obrazie. Szukałabym powodu np. w nadmiernym stresie, z którym człowiek sobie nie radzi.