Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Postautor: OneNight » 26 lut 2017, 12:03

Chodziło o skracanie sobie drogi. Zagęściłeś sobie kartke, więc droga była krótsza. Prościej tego słowami wyjaśnić nie potrafię. No ale jak ba być trójwymiarowo;
Siedzisz sobie na fotelu, takim z kółeczkami. Jeden koniec liny trzymasz Ty, drugi np. przywiązujesz do szafy. Zaczniesz zwijać tą linę, przyciągając się do szafy - zagęściłes(zawinąłeś) sobie linę i pomimo, że jest nadal tej samej długości, to odległość jaka łączy Cię z szafą jest mniejsza.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Postautor: Marzyciel » 26 lut 2017, 12:23

Mniej więcej rozumiem. Chodzi ci o rozciągnięcie drogi, a potem jej ponowne skrócenie. Coś jak
napięta gumka od majtek. A co z drugim pytaniem, bo muszę przyznać że to mnie bardziej interesuje.
Sed fugit interea, fugit irreparabile tempus.
Awatar użytkownika
Marzyciel
 
Posty: 153
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:56

Re: Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Postautor: OneNight » 26 lut 2017, 12:32

Nawigacja? Nie mam pojęcia. Wyobraź sobie, że statek kosmiczny jest w sześciennej kostce. Potrzeba Ci 6 współrzędnych, do określenia jego pozycji - odległość od każdej ściany. 7 współrzędna byłaby punktem odniesienia. Technicznie nie wiem jak by to miało wyglądać.

I raczej nie polega to na rozciąganiu drogi. Skracasz ją przed sobą i rozwijasz za sobą. To tak, jakbyś przyciągał się po tej linie. Lina symbolizuje przestrzeń.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Postautor: Marzyciel » 26 lut 2017, 12:59

Jeśli lina to przestrzeń, to co jest drogą?

Co do nawigacji, to przydałby się "galaktyczny sekstant". Pytałem ponieważ nawet jeśli chciałbym "poza ciałem",
badać zagadki materialnego wszechświata, to nie mam kompletnie żadnego pomysłu.
Sed fugit interea, fugit irreparabile tempus.
Awatar użytkownika
Marzyciel
 
Posty: 153
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:56

Re: Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Postautor: OneNight » 26 lut 2017, 13:15

Gdy zawiniesz linę, to dzieli Cię mniejsza odległość z szafą, niż gdyby lina była rozwinięta. Drogą jest ta odległość pomiędzy Tobą, a obiektem.

Myślę, że to musiałoby się opierać na obserwacji gwiazd - gwiazdy, jak np. Słońce nie zmieniają swojej pozycji w przeciwieństwie do planet. Uważam jednak, że to niemożliwe bez narzędzi. Te odległości są zbyt duże.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Postautor: Marzyciel » 26 lut 2017, 13:21

Podróże w ramach jednego układu nie są problemem, chodzi mi raczej o pozycjonowanie gwiazd
względem ziemi, z perspektywy tych pierwszych. Przy liczbach które idą w miliardy, wyrobienie
jakiejś systematyki wydaję się być niemożliwe.
Sed fugit interea, fugit irreparabile tempus.
Awatar użytkownika
Marzyciel
 
Posty: 153
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:56

Re: Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Postautor: OneNight » 26 lut 2017, 13:26

Względem Ziemii? Trochę ciężko ze względu na ruch obrotowy i obiegowy.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Postautor: Marzyciel » 26 lut 2017, 13:28

Względem układu słonecznego, bądź naszej dziennej gwiazdy, jeśli to miałoby coś ułatwić.
Sed fugit interea, fugit irreparabile tempus.
Awatar użytkownika
Marzyciel
 
Posty: 153
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:56

Re: Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Postautor: OneNight » 26 lut 2017, 13:53

Nie wiem czy to w ogóle możliwe tak sobie na oko to określić. Zależy gdzie chcesz lecieć. Może trzeba coś wykombinować z gwiazdozbiorami.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Jutro o 19 na konferencji naukowej - NASA

Postautor: Marzyciel » 26 lut 2017, 15:00

Podejrzewam że na temat nawigacji w kosmosie głowy łamią sobie tęższe umysły niż nasze.
Wynalezienie silnika i skonstruowanie statku to dopiero wierzchołek góry lodowej. Dlatego lubię
odbijać podbój kosmosu na czasy gdy ziemia była jeszcze niezbadanym miejscem, jest w tym może
coś nostalgicznego, ale uważam że era "kosmicznych żaglowców" przed nami.

Słyszałeś o osobie Ingo Swanna? Podobno za pomocą zdalnego postrzegania odkrył kilka faktów
na temat Jowisza, nim dotarła tam pierwsza sonda. Wpadła mi w ręce jego książka pt. "Penetracja",
i właśnie zabieram się za czytanie.

Przeczytałem i nie wiem co mam myśleć. Kiedyś już zetknełem się z osobą Ingo Swanna i jego eksperymenty
w SRI, wskazują że gość rzeczywiście miał "dar". Ta historia jednak jest mocno naciągana i niewątpliwie
wiem skąd się wzieły niektóre teorie spiskowe. Z drugiej strony zawiera intrygujące elementy. W każdym
bądź razie napewno dobrze napisał że nikt nie zaryzykuję swojej reputacji ujawniając rzeczy
które sa nie do uwierzenia i pozbawione jakichkolwiek możliwości weryfikacji.
Sed fugit interea, fugit irreparabile tempus.
Awatar użytkownika
Marzyciel
 
Posty: 153
Rejestracja: 03 sty 2017, 17:56

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości