Dlaczego ludzie źle postepują

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Dlaczego ludzie źle postepują

Postautor: Hansel » 02 sty 2017, 14:37

Zastanawia mnie to czemu np dzieci nad znęcają się kolegą z ich klasy? Mnie nigdy taki pomysł nie przyszył nawet do głowy.
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Dlaczego ludzie źle postepują

Postautor: czarnyMag » 02 sty 2017, 14:45

Hansel pisze:Zastanawia mnie to czemu np dzieci nad kimś się znęcają np kolegą z ich klasy? Mnie nigdy taki pomysł nie przyszył nawet do głowy.


Karma? :) Cóż trzeba to wziąć na klatę :) Albo wyedukować swoje dziecko.
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Dlaczego ludzie źle postepują

Postautor: Pawełek » 02 sty 2017, 14:45

Hansel pisze:Zastanawia mnie to czemu np dzieci nad znęcają się kolegą z ich klasy? Mnie nigdy taki pomysł nie przyszył nawet do głowy.

Żeby być zaakceptowanym przez grupę i nie odstawiać od niej.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dlaczego ludzie źle postepują

Postautor: czarnyMag » 02 sty 2017, 14:53

Pawełek pisze:
Hansel pisze:Zastanawia mnie to czemu np dzieci nad znęcają się kolegą z ich klasy? Mnie nigdy taki pomysł nie przyszył nawet do głowy.

Żeby być zaakceptowanym przez grupę i nie odstawiać od niej.


jak grupa zacznie ćpać trzeba ćpać razem by nie odstawać :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Dlaczego ludzie źle postepują

Postautor: fruwla » 02 sty 2017, 17:04

Hansel pisze:Zastanawia mnie to czemu np dzieci nad znęcają się kolegą z ich klasy? Mnie nigdy taki pomysł nie przyszył nawet do głowy.

Bo jest "inny" ....lepszy-gorszy-chudszy-grubszy- ma mniej albo ma wiecej - itd itp - OD NICH.
W dodatku, na znecanie sie reaguje nieprawidlowo- oddajac swoim "oprawcom" duza dawke wlasnej energii, a oprawcom wlasnie przede wszystkim o to chodzi.
Oni ta energie potrzebuja do wzmocnienia sie. Wchlaniaja ja.
Zywia sie nia, zapelniajac glodne miejsca powstale na wskutek BRAKU milosci we wczesnym i poznym dziecinstwie. :(
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Dlaczego ludzie źle postepują

Postautor: odnowa » 02 sty 2017, 17:17

Nie wiem czemu, ale złe postępowanie wydaje się być łatwiejsze. Kradzież jest łatwiejsza niż uczciwe zarobienie pieniędzy. Łatwiej jest wyładować swoje emocje na słabszym człowieku który nie będzie odpowiadał tym samym niż iść na terapię i tam opowiedzieć co kłębi się w duszy. Dlatego człowiek nie może być bez moralności, ale nie mówię tu o religii bo ta również jest łatwa, jest usprawiedliwieniem dla zła. Do kościoła chodzą ludzie którzy mają wiele za uszami i boją się śmierci, boją się że pójdą do piekła. Dlatego potrzebują kościoła, ale nie moralności! Moralność jest trudna, nadstawianie drugiego policzka jest trudne. Ale to co z pozoru było łatwe na dłuższą metę będzie trudne - karma do odpracowania za złe czyny będzie ogromna. Zaś wysiłek poświęcony na rozwój moralny odpłaci się jeszcze za życia - wewnętrznym spokojem, szczęściem.
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Dlaczego ludzie źle postepują

Postautor: Mirek » 02 sty 2017, 17:19

Ludzie źle postępują, bo nie wiedzą kim są.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dlaczego ludzie źle postepują

Postautor: Pawełek » 02 sty 2017, 18:15

czarnyMag pisze:
Pawełek pisze:
Hansel pisze:Zastanawia mnie to czemu np dzieci nad znęcają się kolegą z ich klasy? Mnie nigdy taki pomysł nie przyszył nawet do głowy.

Żeby być zaakceptowanym przez grupę i nie odstawiać od niej.


jak grupa zacznie ćpać trzeba ćpać razem by nie odstawać :lol:

A myślisz, że tak nie jest? Prędzej czy później zaczną się tworzyć różnice między osobą, która nie ćpa a resztą grupy, która ćpa. Jeśli wtedy osoba która nie ćpa, nie widzi w swoim otoczeniu "innej grupy" do której mógłby przynależeć to pewnie też zacznie, bo nie chce być osamotniony i nie akceptowany przez grupę. W każdym razie większość dzieciaków tak myśli. "Inni gnębią tego chłopaka to też go pognębię, żeby nie pomyśleli że jestem gorszy." ;) Chociaż z tym braniem narkotyków to też przykład zbyt drastyczny.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Dlaczego ludzie źle postepują

Postautor: fruwla » 02 sty 2017, 18:21

Pawełek pisze: "Inni gnębią tego chłopaka to też go pognębię, żeby nie pomyśleli że jestem gorszy."

A dlaczego jedni gnebia a inni nie gnebia i nawet by im to do glowy nie przyszlo zeby gnebic ?
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Dlaczego ludzie źle postepują

Postautor: Pawełek » 02 sty 2017, 18:55

fruwla pisze:
Pawełek pisze: "Inni gnębią tego chłopaka to też go pognębię, żeby nie pomyśleli że jestem gorszy."

A dlaczego jedni gnebia a inni nie gnebia i nawet by im to do glowy nie przyszlo zeby gnebic ?

Spytaj dziecka albo psychologa dziecięcego. Dorosła osoba myśli inaczej niż dziecko.
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Następna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości