Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: Natasza » 12 gru 2016, 18:40

faktem to jest to, że jak ,,programiści,, wam dadzą się pokazać to szczęka wam opadnie
czy z zachwytu? nie dam gwarancji
jedne z ulubionych piosenek gdy jestem w moim świecie gdzie stawiam milion pytań
Mylene Farmer-Jean Louis Murat ,, Regrets,,
Enigma ,, Why?,,
Daniel Bloom , Mela Koteluk ,, Katarakta,,
Awatar użytkownika
Natasza
 
Posty: 2391
Rejestracja: 24 wrz 2015, 12:12

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: OneNight » 12 gru 2016, 20:00

O co wam chodzi?! To temat o realnej technologi VR(virtual reality), która istnieje lub są badania nad nią! Matrix nie jest metaforą, ale słowem oznaczającym komputerowo wygenerowany świat, z którym użytkownik reaguje za pomocą tej technologii!

Powtarzam po raz ostatni, że nie żyjemy w żadnym superkomputerze, a to nie temat o ufoludkach! Ten temat to ciekawostka jak rozwija się nasza technologia, nie technologia kosmitów.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: neuron » 12 gru 2016, 22:27

OneNight pisze:to ciekawostka jak rozwija się nasza technologia


kurde , zabij mnie ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie ja to czytałem ,ale nie dawno , chyba jakieś 2 tyg temu czy jakoś tak ...
wyczytałem że całkiem poważnie testują jakiś model czipa czy czegoś takiego co po wszczepieniu w ciało będzie służyć jak normalny telefon no i dzieki niemu bedziemy miec tez dostep do sieci ...to byloby mega !
no i oczywiście poza tym wszystkie dane biometryczne zapisane w takim urządzeniu , a gdzieś , chyba w szwecji to od kilku dobrych lat juz takie rozwiązanie testują , na wybranej grupie ludzi ....

tak, nasza technologia rozwija sie mega szybko centralnie wg Prawa Murphy'ego ....to co już jest i działa to mega kosmos a co jeszcze leży w planach i czeka na technologie potrzebną do realizacji , az strach pomyslec co oni tam mają za zabawki ........

OneNight pisze:Urządzenie przesyłające informacje z mózgu do komputera to hełm, który analizuje aktywność mózgu. To bardzo wczesna wersja.


o ile dobrze kojarze to , to rozwiązanie testowane jest juz od jakiegos czasu w wojsku , chyba nawet chełmy pilotów .....no ale wszystkie nowe technologie przechwytuje najpierw wojsko, dopiero jak zwolni technologie do cywila wtedy mamy i my ........
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: OneNight » 12 gru 2016, 23:06

Też coś podobnego czytałem, ale nawet ze 2 lata temu. A może nawet to był film?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: Natasza » 13 gru 2016, 08:52

ależ tak Panowie

technologia już bawi się takimi modelami, zdaje się , że ludzie ( pracownicy) w Szwecji są już ,, czipowani,, i w ten sposób bez elektronicznych kart mogą wchodzić do firmy

za parę lat będą czipy niestety tylko dla najbogatszych , które będą microkomputerem w głowie
nie będzie klikania jak teraz na klawiaturce by zdobyć lub przesłać info - wszystko sterowane będzie mózgiem i komendami
to jak z bionicznymi częściami ciała
w tej chwili takie kończyny świetnie pracują - sprawne unerwienie w reszcie ciała współgra i wysyła info do bionicznej
w wojsku ( chyba tylko amerykanskim) są specjalne pancerze, stelarze dla super żołnierza- czy tylko w fazie testu?
naukowcy opracowali także stelarze dla osób uwięzionych w wózkach inwalidzkich - były juz o tym programy - unoszą całe ciało i sterują nogami aby taka osoba mogła po prostu samodzielnie iść
nauka ta nasza obecna - zmierza by przedłużać nam życie i by usprawniać nas , nie wyobrażam sobie by celem działania nauki nie była wieczność istnienia
naukowcy pracują także nad genem odpowiadającym za młodość - zdaje się , że już wiedzą , który to jest i wyodrębniono go na podstawie niezwykle rzadkiej genetycznej choroby, która sprawia , że człowiek dorosły uwięziony jest na zawsze w ciele małego dziecka - 30 latek wygląda jak dwulatek - dosłownie
choroba paskudna - bo zatrzymuje nie tylko ciało ale i umysł
jedne z ulubionych piosenek gdy jestem w moim świecie gdzie stawiam milion pytań
Mylene Farmer-Jean Louis Murat ,, Regrets,,
Enigma ,, Why?,,
Daniel Bloom , Mela Koteluk ,, Katarakta,,
Awatar użytkownika
Natasza
 
Posty: 2391
Rejestracja: 24 wrz 2015, 12:12

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: danut » 13 gru 2016, 11:38

No tak Nataszo cyborgizacja człowieka przestaje być wymysłem fantastów, może dojść nawet do postania postczłowieka w wyniku tych działań odbiegającego wyglądem od naszego - może to takiego, których widujesz w wizjach z przyszłości? Ja apeluję o rozwagę, bo to nie jest dobry kierunek - grozi on naszym zagubieniem się i odizolowaniem od wszechmocnych praw kosmicznych i zgubieniem duchowości. Jest taka choroba ( mutacja) genetyczna zatrzymująca rozwój na poziomie dziecka, ale nie wygląda ona tak wspaniale - jeśli zahamowany jest wzrost to rośnie głowa ( karłowatość) i rozwój psychiczny postępuje a z nim i starzenie się, a jeśli zahamowany jest rozwój psychiczny to daje to tylko istocie( bo dotyczy tez zwierząt) odpowiednią do danego wieku zatrzymania się - świadomość, organizm i tak się starzeje.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: Natasza » 13 gru 2016, 14:16

danut pisze:No tak Nataszo cyborgizacja człowieka przestaje być wymysłem fantastów, może dojść nawet do postania postczłowieka w wyniku tych działań odbiegającego wyglądem od naszego - może to takiego, których widujesz w wizjach z przyszłości? Ja apeluję o rozwagę, bo to nie jest dobry kierunek - grozi on naszym zagubieniem się i odizolowaniem od wszechmocnych praw kosmicznych i zgubieniem duchowości. Jest taka choroba ( mutacja) genetyczna zatrzymująca rozwój na poziomie dziecka, ale nie wygląda ona tak wspaniale - jeśli zahamowany jest wzrost to rośnie głowa ( karłowatość) i rozwój psychiczny postępuje a z nim i starzenie się, a jeśli zahamowany jest rozwój psychiczny to daje to tylko istocie( bo dotyczy tez zwierząt) odpowiednią do danego wieku zatrzymania się - świadomość, organizm i tak się starzeje.


danut powtórzę , ignorancja i rozleniwienie nie jest usprawiedliwieniem dla niewiedzy, choroba , o której mówię ma może kilka - kilkanaście przypadków na całym świecie - na podstawie badań genetycznych znaleziono gen ,, młodości,, - jest to przeciwieństwo progerii- chyba słyszałaś o takiej mutacji genowej???
jak nie zachęcam do lektury medycznych książek

postęp w nauce wykluczy kiedyś chore geny i tym samym da szansę na zdrowe dzieci
co do cyborgizacji - co da Ci dziś krzyk NIE STOP, skoro do tego dojdzie, na pocieszenie powiem, że nie będziesz musiała z tym walczyć
duchowość ? a cóż to takiego? kolejny slogan ? żyj i daj żyć wreszcie innym
dziś zabijają nas uduchowieni , w których żyłach płynie krew, może rozwiąż ten problem ze swoimi braćmi a później uzasadnij przeciw czemu chcesz walczyć i z kim i o co ?

i pytanie co gdy zobaczysz prawdziwą twarz stwórcy systemu. co kiedy się okaże , że tym mistrzem mistrzów panem panów, stwórcą wszechrzeczy widzialnej i niewidzialnej, myślą myśli, słowem słowa, alfą i omegą jest on - najlepszy z najlepszych sztuczny programista , przestaniesz mu ufać bo nie tak sobie go wyobrażałaś? niegodny miłości czy godny ?
jedne z ulubionych piosenek gdy jestem w moim świecie gdzie stawiam milion pytań
Mylene Farmer-Jean Louis Murat ,, Regrets,,
Enigma ,, Why?,,
Daniel Bloom , Mela Koteluk ,, Katarakta,,
Awatar użytkownika
Natasza
 
Posty: 2391
Rejestracja: 24 wrz 2015, 12:12

Re: Czy matrix stanie się rzeczywistością?

Postautor: danut » 13 gru 2016, 15:25

Każdą sztuczną rzecz ktoś musiał stworzyć, zatem cóż to za głupota myśleć, że to jest stwórca wszystkiego :D ? "prawdziwą twarz stwórcy systemu. co kiedy się okaże , że tym mistrzem mistrzów panem panów, stwórcą wszechrzeczy widzialnej i niewidzialnej, myślą myśli, słowem słowa, alfą i omegą jest on - najlepszy z najlepszych sztuczny programista."
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Poprzednia

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości