Mechanika kwantowa

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Mechanika kwantowa

Postautor: neuron » 09 lis 2016, 05:19

Xsenia pisze:Odpowiem ci słowami jednego z moich ulubieńców: "co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to". A słowa te wypowiedziała jakże ważna postać - Kłapouchy w "Misiu Puchatku". A głębokie i jakże celne w swoim przekazie


nigdy nie przeczytałem puchatka , znam go tylko z cytatów i opowieści .....ale za to znam wojaka szwejka i strasznie mi sie ten puchatek jakoś ze szwejkiem właśnie kojarzy :)
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: Mechanika kwantowa

Postautor: Nikita » 10 lis 2016, 10:05

nasz swiat jest wsumie iluzja i w pyl sie obroci...wiec rzeczywiscie lepiej zyc lekko bez tej strasznej powagi..... ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Mechanika kwantowa

Postautor: Nikita » 10 lis 2016, 10:10

swoja droga matematyka i fizykai kosmologia to niesamowite dziedziny...chcialabym to pojac ...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Mechanika kwantowa

Postautor: neuron » 17 lis 2016, 11:59

Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: Mechanika kwantowa

Postautor: cthulhu87 » 17 lis 2016, 14:08

Nikita pisze:swoja droga matematyka i fizykai kosmologia to niesamowite dziedziny...chcialabym to pojac ...


Matematyk, fizyk i inżynier dostali po kawałku siatki ogrodzeniowej i zadanie, by ogrodzić jak największy teren. Inżynier ogrodził elegancki kwadrat. Fizyk obliczył że najlepszy stosunek powierzchni do obwodu ma koło i rozstawił siatkę w okrąg. Natomiast matematyk rozstawił siatkę byle jak w krzywa zamkniętą, wszedł do środka i powiedział, że jest na zewnątrz.

:)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Mechanika kwantowa

Postautor: cthulhu87 » 17 lis 2016, 14:11

Fizyk doświadczalny, fizyk teoretyk i matematyk zostali eksperymentalnie zamknięci na tydzień w celach więziennych. Każdemu dano 1 sztukę konserwy tyrolskiej w puszce. Po tygodniu kolejno otwierano ich cele. Fizyk doświadczalny czuł się świetnie, zauważono, że ściany jego celi były mocno zaplamione.
- Jak udało się panu przetrwać?
- Rzucałem puszką o ścianę tak długo, aż zaczęła pękać i mogłem ze ścian zlizywać jej zawartość.
W celi fizyka teoretyka na ścianie wydrapane były kilometrowe wzory, całki, pochodne itp. W jednym miejscu ściana była silnie zaplamiona. Sam fizyk teoretyk siedział pośrodku syty i zadowolony.
- Jak udało się panu przetrwać?
- Obliczyłem kąt i optymalną siłę rzutu, przy której puszka się otwiera.
W celi matematyka znaleziono zimne ciało. Obok stała ciągle nieotworzona konserwa tyrolska, a na ścianie wydrapane było tylko jedno zdanie: "Dany jest walec..."
;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Mechanika kwantowa

Postautor: neuron » 17 lis 2016, 14:19

cthulhu87 pisze:Matematyk, fizyk i inżynier dostali po kawałku siatki ogrodzeniowej i zadanie, by ogrodzić jak największy teren. Inżynier ogrodził elegancki kwadrat. Fizyk obliczył że najlepszy stosunek powierzchni do obwodu ma koło i rozstawił siatkę w okrąg. Natomiast matematyk rozstawił siatkę byle jak w krzywa zamkniętą, wszedł do środka i powiedział, że jest na zewnątrz.



hahaha mega zajeb..... :)

i za to właśnie kocham matme :)
Nie można się przygotować do skoku w przepaść

droga w górę i droga w dół jest tą samą drogą
neuron
 
Posty: 897
Rejestracja: 19 paź 2015, 18:15
Lokalizacja: .............

Re: Mechanika kwantowa

Postautor: Hansel » 17 lis 2016, 14:57

Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Mechanika kwantowa

Postautor: danut » 17 lis 2016, 15:07

Hansel pisze:http://www.fronda.pl/a/fizyk-nie-pozostawia-zludzen-to-bog-stworzyl-swiat,81733.html A o nim co myślicie ?


Cóż on ma rację. W oparciu o te prymitywne tachiony( cząstki szybsze niż światło) ja wytłumaczyłam sobie mnóstwo dziwnych przypadków w swoim życiu. Ich obserwacja i przemyślenie przyczyn, drogi, skutków wyłoniły ten sam wniosek, który obliczyli matematycy i im z owych wyliczeń on się objawił. Potrzeba tylko zdać sobie sprawę z tego, że nie ma przypadków, a wszystko obejmuje niesamowita inteligencja i jest logiczne.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Mechanika kwantowa

Postautor: philosophus » 21 lis 2016, 22:25

Hansel pisze:http://www.fronda.pl/a/fizyk-nie-pozostawia-zludzen-to-bog-stworzyl-swiat,81733.html A o nim co myślicie ?


To samo, co zwykle o artykułach z Frondy:
http://www.kwantowo.pl/2016/07/31/glupo ... -tachiony/


danut pisze: Cóż on ma rację.

Chętnie poczytam twoje naukowe dowody na to, że on ma rację.
Czas start.

danut pisze:W oparciu o te prymitywne tachiony( cząstki szybsze niż światło) ja wytłumaczyłam sobie mnóstwo dziwnych przypadków w swoim życiu. Ich obserwacja i przemyślenie przyczyn, drogi, skutków wyłoniły ten sam wniosek, który obliczyli matematycy i im z owych wyliczeń on się objawił.

[MODERACJA: bardzo proszę o nie wyśmiewanie poglądów i opinii innych forumowiczów] nikt żadnych tachionów nie udowodnił i nie zaobserwował. :lol:

danut pisze:Potrzeba tylko zdać sobie sprawę z tego, że nie ma przypadków, a wszystko obejmuje niesamowita inteligencja i jest logiczne.

[MODERACJA: bardzo proszę o nie wyśmiewanie poglądów i opinii innych forumowiczów]
Awatar użytkownika
philosophus
 
Posty: 103
Rejestracja: 15 gru 2015, 15:35

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości