Fotografia kirlianowska

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Fotografia kirlianowska

Postautor: jario » 21 lis 2015, 08:16

Pierwszy raz mialem stycznosc z fotografia aury jakies 20 lat temu na targach ezoterycznych w polsce,niestety w tamtym czasie nie mozna bylo znalezc zadnych powszechnie dostepnych informacji na ten temat. Jakis czas temu znowu zetknalem sie z tym tematem i w dobie internetu juz mozna znalezc wiecej informacji na ten temat. Najdziwniejsze jest to jak powszechna nauka pomija tak rewolucyjne odkrycia , przecierz potencjal takich odkryc stwarza ogromne mozliwosci diagnostyczne w medycynie oraz duze pole do dalszych naukowych odkryc popartych doswiadczeniami kto wie moze nawet w kierunku duchowosci.
Ciekawy artykul na ten temat
http://www.macierz.org.pl/artykuly/nauk ... opola.html
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Fotografia kirlianowska

Postautor: Pablo diaz » 21 lis 2015, 09:58

Dziękuję Jario za tak przestronny materiał :)
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Fotografia kirlianowska

Postautor: Krzysztoff » 22 lis 2015, 12:35

fajne, można by taki układ do fotografii zrobić w domu :)

tylko trzeba by znaleźć jakiś gdzieś jakiś układ produkujący wysokie napięcie o określonej oscylacji
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fotografia kirlianowska

Postautor: danut » 22 lis 2015, 14:59

Fotografia kirlianowska daje możliwości diagnostyczne w medycynie - ale nie widzę w niej możliwości oceny obiektu ( człowieka) pod względem duchowym, myślę ze to jest już nadinterpretacja, zwłaszcza że ilekroć wykonywałoby się takie zdjęcie danej osobie to za każdym razem będzie ono inne i zależne jest od jego stanu zdrowia, dyspozycji fizycznej po części jego stanu emocjonalnego odpowiedniego do chwili.

Warto zaznajomić się z tematem bliżej. Fotografia ta rejestruje wyładowania koronowe, czym one są ? A zauważyłam jest już ich opis w podanym wyżej linku.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Fotografia kirlianowska

Postautor: jario » 22 lis 2015, 15:43

Jezeli chodzi o diagnostyke to z tego co mi wiadomo wskazuje ona strefe gdzie wystepuje jakis problem zdrowotny na jej podstawie nie mozna dokladnie stierdzic chorego narzadu ale to i tak duza wskazowka zwlaszcza ze czesto wskazuje zanim wystapia jakiekolwiek objawy.Jezeli chodzi o zmiany w aurze to logiczne ze musza wystapic poniewaz my tez sie poprzez kolejne,miesiace czy lata zmieniamy ,jednak z tego co mi powiedziano na podstawie kolorow odcieni i miejsca w ktorych wystepuja mozna zinterptetowac wiele cech danego czlowieka oraz aktualnego stanu ducha .Barwy nie zmieniaja sie tak drastycznie jezeli nasze wnetrze sie drastycznie nie zmienia.
W moim przypadku dwukrotnie trafiono przy dwoch probach w problem zdrowotny.Jezeli chodzi o strone duchowa to inerpretacja moznaby powiedziec ze byla zaskakujaca trafna tutaj przeprowadzilem cztery niezalezne proby ale to zbyt malo zeby cos powiedziec na temat skutecznosci.Trzeba by bylo pewnie przeprowadzic proby na 1000 osob zeby potwierdzic jakas skutecznosc.
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: Fotografia kirlianowska

Postautor: danut » 22 lis 2015, 16:22

Efekt fantomowego liścia jest bardzo istotny. Można domniemać przez to o zaobserwowaniu bezustannej emisji obrazu w nasze środowisko z innego środowiska, a wręcz że wszystko co tutaj widzimy jest tylko hologramem. Kojarzy się to z dobrze znanymi bólami fantomowymi po utraceniu kończyny i wydaje się, że skądś cały czas napływa impuls do tego miejsca gdzie ona powinna się znajdować choć jej już tam nie ma. Wskazuje ze istnieje coś co nas tworzy a nie, ze tworzy się to tylko tak samo od siebie.

A co do duchowości, wiesz dopiero teraz doczytałam ten cały artykuł- jest świetny, choćby przez te badania nad "wampirzeniem" na kimś i osłabianiem jego biopola, są one bardzo cenne i wskazują na nasze wzajemne oddziaływanie i uszkadzanie tej emisji, o której wyżej pisałam. Tymczasem wielu uważa sprawę pokracznie i np. ocenia jakąś osobę według tych fotografii zupełnie w inną stronę - ofiary jako ludzi gorszych, wampirów za atakowanych przez diabła i snuje przeróżne dla mnie aż śmieszne teorie. Te fotografie nie powinny służyć do oceniania ludzi, tego kim oni są w żadnym wypadku.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Fotografia kirlianowska

Postautor: jario » 24 lis 2015, 08:27

Krzysztoff pisze:fajne, można by taki układ do fotografii zrobić w domu :)

tylko trzeba by znaleźć jakiś gdzieś jakiś układ produkujący wysokie napięcie o określonej oscylacji



To moze zrobmy zrzutke i zrobmy jakies niezalezne badania jako " Towarzystwo spirytystyczne "...
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel


Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości