Ewolucja według Andre Luiz

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Ewolucja według Andre Luiz

Postautor: Xsenia » 21 lip 2015, 06:27

Achill pisze:Tylko skąd u licha oni (Ci wsześniejsi ludzi, pisarze od świętych ksiąg) mieli o tym wiedzieć.

Hm ja tam w kosmitów wierzę. I wierzę, że dawno, dawno temu byli na Ziemi i udawali bogów. :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ewolucja według Andre Luiz

Postautor: Mirek » 21 lip 2015, 10:52

A ja wierzę, że gdy KK w pierwszych wiekach zdobywał władzę stopniowo i konsekwentnie niszczył cywilizację i osiągnięcia techniczne.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ewolucja według Andre Luiz

Postautor: Arronax » 21 lip 2015, 13:06

Tylko w jakim celu?
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Ewolucja według Andre Luiz

Postautor: Arronax » 21 lip 2015, 13:08

Tylko w jakim celu?
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Ewolucja według Andre Luiz

Postautor: Achill » 21 lip 2015, 13:55

no właśnie. poza tym dwa arguemnty przeciw.
1) Aby zachowało się AŻ tyle materiałow wskazujących na rzekome kontakty ludzi z kosmitami musiałoby ich byc naprawde dużo, tak dużo, że zostałby jakis biologiczny/arheologiczny ślad po nich. a tymczasem mamy do czyneinai z sama tylko interpretacja ... ludzkich malowideł i rzeźb. Mania wielkości i chora ambicja jest o wiele prostszym i bliższym ludzkeij naturze wyjaśneiniem
2) swiadomosc ludzka byla wysoko rozwinieta na dlugo przed pojawieniem sie cywilizacji. BRakowało tylko odpowiednich narzędzi i struktur spolecznych. Ale już człowiek pierwotny używał narzędzi w sposób świadczących o doskonałym zrozumieniu ich funkcjonowania. Narzędzie nie pe lniły funkcji przedłużenia ręki, a zastepowały te funkcje które ludzkie ciało nie ptorafiło lub wykonywało słabo. Mozna bylo kroic mieso zebami, ale o ile łatwiej to zrobić krzemiennym narzedziem i z jaką precyzją
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Ewolucja według Andre Luiz

Postautor: Xsenia » 21 lip 2015, 14:10

Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Ewolucja według Andre Luiz

Postautor: Mirek » 21 lip 2015, 15:28

Achill tak mówi teoria Darwina jak to opisałeś. Nie tak dawno odnaleziono narzędzia chirurgiczne i położnicze liczące sobie kilka tysięcy lat. Były wykonane z kompozytów, a rękojmie były tak rzeźbione aby można było się domyślić ich przeznaczenia.
Dzisiaj też wiele wynalazków, np. Nikola Tesli jest ukrywana przed światem, tak samo kontakty z obcymi cywilizacjami poza ziemskim.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Ewolucja według Andre Luiz

Postautor: Riko » 21 lip 2015, 21:06

Achill pisze:
Xsenia pisze:... Czyli w skrócie Niebo stało się Ojcem, a Ziemią Matka. Ociec przyniósł życie, a Matka dała budulec.


Tylko skąd u licha oni (Ci wsześniejsi ludzi, pisarze od świętych ksiąg) mieli o tym wiedzieć. My mimo zaawansowanych badań kosmicznych nadal tylko tak wlaściwie zgadujemy... a oni?
Tylko błagam nie wyskakujcie mi tu z Danikenem - sam kiedyś myślałem, że cos w tym jest ale szybko sie przekonałem, że jego rozumowanie jest naiwne choć nie pozbawione totalnie sensu (mimo, że go tam ociupineczka).


Xsenia pisze:http://www.swietageometria.info/geometryczne-siatki-ziemi?start=1
https://www.youtube.com/watch?v=BWtrqC-6z3I
Dlatego wierzę w kosmitów.


Achill pisze:no właśnie. poza tym dwa arguemnty przeciw.
1) Aby zachowało się AŻ tyle materiałow wskazujących na rzekome kontakty ludzi z kosmitami musiałoby ich byc naprawde dużo, tak dużo, że zostałby jakis biologiczny/arheologiczny ślad po nich. a tymczasem mamy do czyneinai z sama tylko interpretacja ... ludzkich malowideł i rzeźb. Mania wielkości i chora ambicja jest o wiele prostszym i bliższym ludzkeij naturze wyjaśneiniem


Wierzę,że jesteśmy odwiedzani przez przedstawicieli pozaziemskich cywilizacji,którzy starają sie być mniej lub bardziej dyskretni i nie pozostawiać namacalnych śladów ich obecności.Jeśli chodzi o starożytne cywilizacje jak np egipska czy hinduska,coraz bardziej przemawia do mnie wersja,że ich rozwój nie nastąpił przez bezpośrednią ingerencję pozaziemskiej cywilizacji ale poprzez inkarnację na Ziemi duchów z wyżej rozwiniętych światów - tak jak opisał to Chico w "W drodze światła".
jestem dzieckiem ziemi i nieba gwiaździstego,ale mój ród jest niebiański
Awatar użytkownika
Riko
 
Posty: 84
Rejestracja: 03 mar 2015, 20:55
Lokalizacja: Dublin

Re: Ewolucja według Andre Luiz

Postautor: Arronax » 22 lip 2015, 10:18

Temat bardzo ciekawy, ale poruszamy się głównie na poszlakach i interpretacjach. Nie mamy w sumie 100% dowodów, które dałyby nam pewność.

Trochę to inaczej niż z warstwą duchową, którą niektórzy czują (Medium), a większość nie, i zdana jest na wiarę.

Z piramidami sprawa jest ciekawa, wiem, że są również bardzo ciekawe książki o tym, które kiedyś zamierzam przeczytać.
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Re: Ewolucja według Andre Luiz

Postautor: czarnyMag » 04 sie 2016, 00:46

"Duch Andre Luiz wyjaśnia, że aby uzyskać wiek pełnego rozumu czyli ,aby osiągnąć tytuł człowieka obdarzonego pełną mądrością na drodze do królestwa anielskiego, duch potrzebuje około półtora miliarda lat."
A po tym półtora miliardzie lat ewolucji duch wychodzący z ciała zwraca się do świetlistego panie ministrze :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości