Zdolności Mediumiczne

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Zdolności Mediumiczne

Postautor: bernadeta1963 » 19 cze 2015, 15:05

Zgadzam się z atalią . Nie powinniśmy się obrażać . Ja zawsze proszę ducha żeby powiedzial coś takiego , aby osoba otrzymująca przekaz wiedziala ze to on .Nie zawsze udaje się to w 100% . Z doświadczenia wiem , że nie raz osoby otrzymujące przekaz muszą mieć trochę czasu na jego przyjęcie . Zdarzyło mi się że na drugi dzień dopiero przypominaly sobie sytuację o której wspominał duch . Przypomina mi się sytuacja gdy ktoś spytal mnie jakie buty miał zmarły w dniu śmierci . Zginął w wypadku i pokazał mi ostatnie chwile życia . Nie myślał wtedy o butach . Ja odbieralam jego odczucia i gdy o czymś mi nie powiedział po prostu nie wiem . Ten ktoś pragnąl też wiedzieć jak mial na imię pies zmarłego . Niestety nie uwierzył w przekaz bo również nie znalam imienia psa . Nie obrazilam się na niego . Ja spełniłam życzenie ducha i to jest najważniejsze . Informacja została przekazana.
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Zdolności Mediumiczne

Postautor: Mirek » 19 cze 2015, 15:06

To dziwię się Tobie Atalio, że potrafisz uwierzyć Kardecowi, że to co spisał jest prawdą. Przecież nie można tego udowodnić.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2015, 15:31 przez Mirek, łącznie zmieniany 1 raz
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Zdolności Mediumiczne

Postautor: cthulhu87 » 19 cze 2015, 15:15

Mirek pisze:To dziwię się Tobie, że potrafisz uwierzyć Kardecowi, że to co spisał jest prawdą. Przecież nie można tego udowodnić.


A co konkretnie masz na myśli? Akurat postulat Kardeca, aby badać prawdziwość komunikatów (słynne stwierdzenie, że lepiej odrzucić 100 prawd niż przyjąć 1 nieprawdę) jest słuszny i powinien dotyczyć nie tylko spirytyzmu. Może masz lepszy pomysł jak to rozwiązać?

bernadeta1963 pisze:Zgadzam się z atalią . Nie powinniśmy się obrażać . Ja zawsze proszę ducha żeby powiedzial coś takiego , aby osoba otrzymująca przekaz wiedziala ze to on .Nie zawsze udaje się to w 100% . Z doświadczenia wiem , że nie raz osoby otrzymujące przekaz muszą mieć trochę czasu na jego przyjęcie . Zdarzyło mi się że na drugi dzień dopiero przypominaly sobie sytuację o której wspominał duch . Przypomina mi się sytuacja gdy ktoś spytal mnie jakie buty miał zmarły w dniu śmierci . Zginął w wypadku i pokazał mi ostatnie chwile życia . Nie myślał wtedy o butach . Ja odbieralam jego odczucia i gdy o czymś mi nie powiedział po prostu nie wiem . Ten ktoś pragnąl też wiedzieć jak mial na imię pies zmarłego . Niestety nie uwierzył w przekaz bo również nie znalam imienia psa . Nie obrazilam się na niego . Ja spełniłam życzenie ducha i to jest najważniejsze . Informacja została przekazana.


A właśnie, pozwolę sobie na małą dygresję. Niedawno rozmawiałem z moim znajomym na temat tamtego zdjęcia, które wrzucałem kilka tygodni temu w ramach 'testu'. I faktycznie było tak jak przypuszczałaś w naszej korespondencji: kolega powiedział mi, że również inna osoba z tego zdjęcia popełniła samobójstwo, przedawkowała jakieś narkotyki czy coś takiego. Jednak nie była to tamta osoba w czerwonej bluzie, którą wskazałaś, aczkolwiek mnie to bardzo zastanowiło :) - zwłaszcza, że opisałaś mi to właśnie jako przedawkowanie jakiegoś środka, a przecież powszechnie wiadomo, że przeszło 70% samobójstw to powieszenie ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Zdolności Mediumiczne

Postautor: bernadeta1963 » 19 cze 2015, 16:34

Bardzo ci dziękuję za odpowiedź . Nie wiem dlaczego wlaśnie do tego zdjęcia mnie przyciągnęło . Jestem ci wdzięczna za sprawdzenie , bo często myślałam o tym odczycie.
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Zdolności Mediumiczne

Postautor: soldado » 19 cze 2015, 22:05

bernadeta1963 pisze:Zgadzam się z atalią . Nie powinniśmy się obrażać . Ja zawsze proszę ducha żeby powiedzial coś takiego , aby osoba otrzymująca przekaz wiedziala ze to on .Nie zawsze udaje się to w 100% . Z doświadczenia wiem , że nie raz osoby otrzymujące przekaz muszą mieć trochę czasu na jego przyjęcie . Zdarzyło mi się że na drugi dzień dopiero przypominaly sobie sytuację o której wspominał duch . Przypomina mi się sytuacja gdy ktoś spytal mnie jakie buty miał zmarły w dniu śmierci . Zginął w wypadku i pokazał mi ostatnie chwile życia . Nie myślał wtedy o butach . Ja odbieralam jego odczucia i gdy o czymś mi nie powiedział po prostu nie wiem . Ten ktoś pragnąl też wiedzieć jak mial na imię pies zmarłego . Niestety nie uwierzył w przekaz bo również nie znalam imienia psa . Nie obrazilam się na niego . Ja spełniłam życzenie ducha i to jest najważniejsze . Informacja została przekazana.


Nieraz bywa tak, że otrzymujemy przekaz, który błędnie interpretujemy.
Wybiegamy za nadto do przodu w swojej interpretacji i zapominamy tak naprawdę o jednej podstawowej sprawie.
Zapominamy o tym, że ten dany przekaz nie jest skierowany do nas.
My tylko go odbieramy.
Dlatego warto się spytać osoby, do której skierowany jest przekaz, co np. znaczy to i to ?, niż próbować samemu go zinterpretować. ;)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Zdolności Mediumiczne

Postautor: bernadeta1963 » 19 cze 2015, 22:10

Masz racje . Nie raz przekaz wydaje mi się dziwny ,ale już się nauczylam że nie mogę się zastanawiać tylko pisać to co odbieram . Później okazuje się , że jest on bardziej czytelny dla osoby której go przekazuje niż dla mnie.
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Zdolności Mediumiczne

Postautor: soldado » 19 cze 2015, 22:17

bernadeta1963 pisze:Masz racje . Nie raz przekaz wydaje mi się dziwny ,ale już się nauczylam że nie mogę się zastanawiać tylko pisać to co odbieram . Później okazuje się , że jest on bardziej czytelny dla osoby której go przekazuje niż dla mnie.


Napisałem tak wyżej, ponieważ kilka razy próbowałem interpretować coś , co do końca nie było dla mnie zrozumiałe, ale było zrozumiałem dla osoby, do której skierowany był przekaz. Poprzez nieprawidłową interpretacje, w kilku przypadkach nie byłem precyzyjny.
Dlatego ,,posypałem głowę popiołem'' i odtąd wiem, że nie wszystko jest mi dane zrozumieć i jeżeli czegoś nie wiem, to pytam osoby, do której jest kierowany przekaz.
Wtedy zawsze jest ok :)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Zdolności Mediumiczne

Postautor: bernadeta1963 » 19 cze 2015, 22:22

Trudno jest przekazywać wiadomość gdy nie znasz np powiązań rodzinnych . Inaczej też jest gdy mozesz rozmawiać z daną osobą . Wtedy wiadomości masz na bieżąco . Gorzej jak przekazujesz wiadomość , a odpowiedź masz za kilka godzin . Trudniej wtedy o weryfikację na bieżąco.
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Zdolności Mediumiczne

Postautor: soldado » 19 cze 2015, 22:27

bernadeta1963 pisze:Trudno jest przekazywać wiadomość gdy nie znasz np powiązań rodzinnych . Inaczej też jest gdy mozesz rozmawiać z daną osobą . Wtedy wiadomości masz na bieżąco . Gorzej jak przekazujesz wiadomość , a odpowiedź masz za kilka godzin . Trudniej wtedy o weryfikację na bieżąco.


Jak sama widzisz, jest wiele związanych z tym trudności.
Dlatego nieraz jak widzimy jakiś symbol, to warto spytać osoby zainteresowanej, co to znaczy.
Widzę to i to... co to znaczy ? Jaki to ma sens ?
Wtedy wszystko się wyjaśnia, a dla osoby, której przekazujemy, jesteśmy wiarygodni, bo zauważyliśmy dany symbol.
Poprzez naszą błędną interpretacje takiego symbolu, niestety pomimo naszych najszczerszych chęci możemy stać się niewiarygodni...
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Zdolności Mediumiczne

Postautor: bernadeta1963 » 19 cze 2015, 22:32

Ja już sobie napisalam na kartce przy komputerze '' Nie spiesz się . NIe myśl za dużo . Pytaj co oznacza.
Zrobilam to dlatego że gdy otrzymuję przekaz mimo że kontroluję sytuację nie pamiętam nie raz o tym . Ale jak to mówią uczymy się na błędach :)
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 13 gości