Jak długo może żyć człowiek ?

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Jak długo może żyć człowiek ?

Postautor: Hansel » 27 mar 2015, 23:28

Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak długo może żyć człowiek ?

Postautor: Xsenia » 28 mar 2015, 00:15

Wiem, że większość ludzi chce żyć jak najdłużej. Ja mam nadzieję żyć jak najkrócej. 100? broń Boże. 50 i to będzie za wiele jak dla mnie.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak długo może żyć człowiek ?

Postautor: bernadeta1963 » 28 mar 2015, 09:16

A nie żal było by ci ludzi , którzy cię kochają ? Myślę , że człowiek nie żyje tylko dla siebie . Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć , że dotychczas znajdowalam się w róznych miejscach , w których spotykalam się z ludzmi którym w jakiś sposób bylam potrzebna. Z perspektywy czasu mogę powiedzieć , że nawet zmiany prze ze mnie miejsca pracy wiązaly się z tym , że właśnie tam poznawalam kogoś komu moglam pomóc . To tak jak bym specjalnie nawet nie będąc tego świadoma musiala tam się znaleźć . NIgdy nie wiemy co jeszcze szykuje dla nas los.
Na twoim miejscu nie byla bym tak chętna do umierania . nie wiadomo jeszcze komu ty będziesz mogla pomóc.
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak długo może żyć człowiek ?

Postautor: atalia » 28 mar 2015, 13:21

Xeniu, 50 za wiele, powiadasz? Zobaczymy, co powiesz jak dożyjesz...
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Jak długo może żyć człowiek ?

Postautor: Mirek » 28 mar 2015, 13:24

Może to wynikać z tego, że Xsenia doświadczyła dużo cierpienia w życiu i obecnie też nie ma za wiele w nim radości. Zmiana tego stanu mogłaby spowodować, że zapragnie żyć dłużej :)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak długo może żyć człowiek ?

Postautor: cthulhu87 » 28 mar 2015, 13:35

Jak głosi stara ludowa zasada, skrócić jest łatwiej niż wydłużyć ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Jak długo może żyć człowiek ?

Postautor: Hansel » 28 mar 2015, 14:13

A moge spytać Xeniu ile masz lat ?

Mirek pisze:Może to wynikać z tego, że Xsenia doświadczyła dużo cierpienia w życiu i obecnie też nie ma za wiele w nim radości. Zmiana tego stanu mogłaby spowodować, że zapragnie żyć dłużej :)


A może to dlatego że Spirytysta wie że umrze tylko jego materialne ciało ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak długo może żyć człowiek ?

Postautor: Nikita » 28 mar 2015, 15:19

Tradycyjna medycyna chinska zna metody aby zyc dlugo i w zdrowiu emocjonalnym i cielesnym. Ale dzis ludzie zle sie odzywiaja i maja za duzo stresu...takze my nie bedziemy dlugo zyc.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Jak długo może żyć człowiek ?

Postautor: Xsenia » 28 mar 2015, 22:39

Bernadeto a dlaczego miałoby mi być ich żal? Cały czas uczę ich jak mają żyć gdyby mnie zabrakło. Cały czas też powtarzam, że spotkamy się po drugiej stronie. \wiem, że będzie im smutno gdybym odeszła, ale mam nadzieję, że jednak nie rozpaczali by za bardzo. Wiem na 99% jakie jest moje zadanie na tym świecie. I chciałabym po wykonaniu tego zadania zakończyć żywot tutaj. Dopóki będę żyć będę pomagać innym, ale jak mnie zabraknie, to znajdą się inne osoby, które będą pomagać. Bóg nigdy nie zostawia ludzi samych sobie :)

Atalia, gdy dożyję 50, to będę się modliła o skrócenie życia. Wiem, że dla większości jest to dopiero początek życia :D ale oby nie dla mnie.

Mirku, tak doświadczyłam cierpienia, choć niektórzy mogliby uznać, że to co przeżyłam, to nic takiego. Potrafię znaleźć radość w każdej drobnej chwili i potrafię zachwycać się momentami. :) Ale dla mnie samo życie jest cierpieniem. Wytrzymam tyle ile trzeba, ale nie mam zamiaru trzymać się tego życia na siłę. Tak naprawdę przy życiu trzyma mnie nadzieja, że następne życie będzie lepsze niż te i już nie mogę się go doczekać :) Nie boję się śmierci, od zawsze chciałam umrzeć i raczej się to nie zmieni, obojętnie co by się wydarzyło w moim życiu :)

Hansel w tym roku skończę 37 lat i mam nadzieję, że połowę życia mam już dawno za sobą.

Nikita ma rację, by dłużej żyć to trzeba się pozbyć stresu, dobrze się odżywiać i utrzymywać ciało w dobrej kondycji. Umysł także :D
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak długo może żyć człowiek ?

Postautor: Krzysztoff » 28 mar 2015, 23:39

Xsenia pisze:Wiem na 99% jakie jest moje zadanie na tym świecie. I chciałabym po wykonaniu tego zadania zakończyć żywot tutaj.


A skąd pewność że to tylko jedno zadanie ? Zrobisz jedno , dostaniesz następne, tak jak w pracy :)
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Następna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości