Jak powstał nasz świat ?

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Jak powstał nasz świat ?

Postautor: Hansel » 22 lut 2015, 12:01

Zastanawia mnie ta kwestia co Duchy mówią na temat tego jak powstał świat w którym obecnie żyjemy ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak powstał nasz świat ?

Postautor: bernadeta1963 » 22 lut 2015, 13:02

Nie wiem ,czy uwierzyła bym ''na słowo '' przekazowi ducha , który by opowiadał mi w jaki sposób powstała ludzkość i świat w którym żyjemy, To bardzo ciekawe pytanie. Traktuję duchy jak ludzi tylko bez cielesnej powłoki . Może jakiś wybitny uczony zajmujący się tym za życia opowie nam kiedyś czego dowiedział się po śmierci.
Takie ''zwykłe'' duchy jak każdy człowiek martwią się o swoich bliskich , którzy zostali tu na ziemi , o to jak dadzą sobie radę bez nich.Inne chcą odejść do lepszego miejsca , bo nic już ich tu nie trzyma. Myślę ,że tak na prawdę to oni się nie zastanawiają się nad tym jak ten świat powstał . Jeżeli uzyskali jakieś informacje to raczej będą się starać z całych sil aby przekazać nam co robić żeby tego świata nie zniszczyć .
bernadeta1963
 
Posty: 546
Rejestracja: 30 gru 2014, 18:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Jak powstał nasz świat ?

Postautor: Pablo diaz » 22 lut 2015, 13:32

Książka Chico Xaviera ,,Droga światła-Historia cywilizacji w świetle spirytyzmu,, opisuje jak powstał nasz świat.
Książka porusza także takie wątki jak;
I Geneza planety .............................................. .... 8
II Zorganizowane życie .............................................. ....... 11
III Rasa Adamowa .............................................. ....... 15
IV Cywilizacje Egipskie .............................................. .. 19
V Indie ................................................ ........................... 23
VI Rodzina indoeuropejska .............................................. . 27
VII Lud Izraela ............................................. ......... 31
VIII starożytne Chiny .............................................. ....... 35
IX Wielkie religie przeszłości ............................... 39
X Grecja i misja Sokratesa .................................... 43
XI Rzym ................................................ ......................... 47
XII Przyjście Jezusa ............................................. ......... 51
XIII Imperium Rzymskie i jego nieprawidłowości ......................... 55
XIV Budowa chrześcijaństwa ................................. 59
XV Ewolucja chrześcijaństwa ..................................... 63
XVI Kościół i inwazja barbarzyńców ....................... 67
XVII Średniowiecze .............................................. ............. 71
XVIII Nadużycia władzy religijnej .................................... 75
XIX Krucjaty i koniec średniowiecza ...................... 79
XX Światowy renesans ............................................ 83
XXI Okres przejściowy ..............................................87
XXII Rewolucja Francuska ............................................. 91
XXIII Wiek XIX .............................................. ................. 95
XXIV Spirytyzm i jego ewolucja ..................... 99
XXV Ewangelia i jej przyszłość ............................................ .. 103

Książka niestety w j.hiszpańskim http://www.espiritismo.cc/Descargas/lib ... la_luz.pdf
Doceniam wasze zainteresowanie jeśli wybierzcie jeden rozdział to chętnie wam przetłumaczę.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Jak powstał nasz świat ?

Postautor: Mirek » 22 lut 2015, 14:04

Na kiedy nam ją przetłumaczysz i udostępnisz w pdf-ie?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak powstał nasz świat ?

Postautor: Pablo diaz » 22 lut 2015, 15:30

Mirku nie posiadam żadnego wykształcenia nawet średniego, ani jakiejkolwiek wiedzy dotyczącej pewnych standardów niezbędnych do przetłumaczenia całej ksiażki.Jestem zwykłym prostym obywatelem(budowlańcem) ,który mogłby nie wyczuć ,co autor chce przekazać w swym przekazie (literatura spirytystyczna to często nie zrozumiałe dla mnie zagadnienia duchowe,dotyczące medycyny,astrologii,historii...o których nie mam zielonego pojęcia)a przez to wprowadzić w błąd czytelnika.
Dla tego też w poprzednim poście zaoferowałem przetłumaczenie tylko jednego rozdziału.
Dwa pierwsze rozdziały książki ,,Droga światła-Historia cywilizacji w świetle spirytyzmu,,
-Geneza planety
-Zorganizowane życie
dotyczą one założonego wątku i mógłbym się podjąć przełożenia na j.polski
Jak wcześniej wspomniałem wybierzcie sami rozdział ,który najbardziej was interesuje,to z miłą chęcią wam przetłumaczę.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Jak powstał nasz świat ?

Postautor: Nikita » 22 lut 2015, 17:12

Pablo co sie przejmujesz brakiem studiow....niektorzy studenci do piet Ci nie dorastaja...wiem co mowie bo znam to srodowisko. Jestes bardzo inteligentnym i wrazliwmy czlowiekiem i chetnie przeczytalabym jakis rozdzial Twojego tlumaczenia...moze Geneze?
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Jak powstał nasz świat ?

Postautor: Nikita » 22 lut 2015, 17:13

Marek Hlasko tez nie mial jakis wyzszych szkol a ksiazki pisal...stare dusze maja juz wiele szkol za soba... ;)
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Jak powstał nasz świat ?

Postautor: Mirek » 22 lut 2015, 18:47

Z tego co pamiętam, to Władek Reymont też nie był wykształcony.
Jako spirytysta powinieneś ufać bezgranicznie Bogu. Z Jego pomocą, wszystko jest możliwe. Pozwól Mu sobą kierować podczas tłumaczenia, a wszystko będzie tak wyrażone, jak być powinno :)
Więcej wiary w siebie :)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak powstał nasz świat ?

Postautor: Hansel » 22 lut 2015, 22:01

Pablo diaz pisze:Mirku nie posiadam żadnego wykształcenia nawet średniego, ani jakiejkolwiek wiedzy dotyczącej pewnych standardów niezbędnych do przetłumaczenia całej ksiażki.Jestem zwykłym prostym obywatelem(budowlańcem) ,który mogłby nie wyczuć ,co autor chce przekazać w swym przekazie (literatura spirytystyczna to często nie zrozumiałe dla mnie zagadnienia duchowe,dotyczące medycyny,astrologii,historii...o których nie mam zielonego pojęcia)a przez to wprowadzić w błąd czytelnika.
Przecież jeśli bedziesz miał jakieś wątpliwości bo będzie ci brakowało wiedzy w jakieś dziedzinie to zawsze możesz się o to spytać na forum i na pewno ktoś ci pomorze !

To było by wspaniale móc przeczytać tą książkę po Polsku nawet gdyby to było amatorskie tłumaczenie !
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Jak powstał nasz świat ?

Postautor: Hansel » 25 lut 2015, 19:52

Pablo diaz Mogę spytać czy podejmujesz się przetłumaczyć nam tą książkę ? Oczywiście zrozumiem jeśli odmówisz ale był bym bardzo szczęśliwy gdybym mógł ją przeczytać po Polsku i myślę że nie tylko ja...
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Następna

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości