Spisek czy fakt

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Spisek czy fakt

Postautor: Luperci Faviani » 13 lis 2014, 09:04

Nikita pisze:Podejrzewano, ze to Stanley Kubrick nakrecil ten film...ale ja w to nie wierze.

Stanley Kubrick nakręcił taki film - to jest stwierdzony fakt. Jego dzieło miało być wyemitowane w TV w razie niepowodzenia misji Apollo. Teraz pojawia się pytanie, czy relacja z księżyca, którą znamy jest właśnie tą mistyfikacją, czy autentyczną rejestracją pobytu człowieka na srebrnym globie? Ponadto trzeba wziąć pod uwagę to, że misji Apollo było kilka, więc jeżeli pierwsza wyprawa na księżyc była fałszerstwem, kolejne mogły być prawdziwe.

Ja osobiście mam bardzo mieszane uczucia z tym związane. Nie wszystkie argumenty zwolenników teorii spiskowej do mnie przemawiają. Np. NASA miała prawo wyretuszować zdjęcia aby poprawić ich jakość, wyodrębnić niektóre szczegóły, ale niestety zrobił to dyletant i dlatego widać na nich dziwne błędy. Podobnie można podejść do nagrania video i błędów montażowych, które wprowadzają widzów w zakłopotanie. Brak księżycowego osadu na nogach lądownika tłumaczę sobie tym, że skoro na księżycu nie ma powietrza, fragmenty podrzuconego do góry pyłu opadają błyskawicznie (co widzieliśmy podczas księżycowego eksperymentu z orlim piórem) a nie tworzą kłębów, jak to obserwujemy na ziemi. Może na lądowniku osadziło się za mało pyłu aby obiektywy mogły go wychwycić, szczegłonie, że - jeśli dobrze pamiętam - mamy tam do czynienia z dosyć ostrym światłem. Pod lądownikiem nie było "krateru" gdyż, być może, Apollo wylądował na litej skale, którą z pyłu oczyścił odrzut z silników lądującego pojazdu. Kwestii promieniowania i sprzętu nie komentuję, bo się nie znam.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Spisek czy fakt

Postautor: Krzysztoff » 13 lis 2014, 11:20

Luperci Faviani pisze:Stanley Kubrick nakręcił taki film - to jest stwierdzony fakt. Jego dzieło miało być wyemitowane w TV w razie niepowodzenia misji Apollo.


... i ten stwierdzony i potwierdzony fakt został udowodniony i potwierdzony przez kogo ?

Uważam że przypadek tej teorii bardzo dobitnie pokazuje , że człowiek widzi to co chce zobaczyć
Czyli jak wierzysz w jakąś teorię , to zobaczysz dookoła siebie takie fakty które to potwierdzają , nawet jeśli obiektywnie ich nie ma .

Przykład z "łopotaniem flagi" - żeby zobaczyć na filmie łopotanie flagi trzeba mieć naprawdę silną wiarę...
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Spisek czy fakt

Postautor: Luperci Faviani » 14 lis 2014, 21:34

Krzysztoff pisze:... i ten stwierdzony i potwierdzony fakt został udowodniony i potwierdzony przez kogo

Wymagasz abym podał ci listę nazwisk? Nie bądź zabawny; chcę jeszcze trochę pożyć.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Spisek czy fakt

Postautor: Mirek » 15 lis 2014, 13:50

Ciekawe tłumaczenie na brak dowodów w tej sprawie ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Spisek czy fakt

Postautor: Luperci Faviani » 15 lis 2014, 19:49

Powiedział mi to Duch podczas seansu spirytystycznego. Czy teraz wierzycie?

;)

W internecie są programy dokumentalne na ten temat i myślę, że trochę prawdy w nich jest, szczególnie że wypowiadają się tam wiarygodne osoby. A cała reszta opiera się na takiej samej wierze, jak wiara w istnienie duchów - niby to mamy dowody, a niby nie.

Z resztą... mało mnie to obchodzi.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Spisek czy fakt

Postautor: Krzysztoff » 16 lis 2014, 23:03

Nie do końca.
Duchy jednak wiele osób widziało, doswiadczyło , czy komunikowalo się z nimi a nawet badało.
Natomiast z tego co wiem to nie widać jakos tych setek świadków krecenia tego filmu albo tez organizowania całej inscenizacji ( o tym musiało by wiedziec cale NASA)

Więc Piotrze lekką ręką nie porównuj teorii spiskowej opartej na pseudo-analizie zdjęć, do teorii opartej na doświadczeniach wielu wielu osób. ...
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Poprzednia

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości