Dyskusje o forumowiczach i reklamach na forum

Miejsce do zamieszczania wszelkich informacji o zmianach na forum, regulaminów, a także propozycji zmian.

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Nikita » 18 lis 2010, 11:11

Nie chce aby mnie uwazano na forum za osobe klotliwa....


Tak naprawde to ja wcale nie chce sie klocic....


naprawde....

zadzwonilam dzis do pani Moniki i porozmawialysmy....zrobila na mnie bardzo mile wrazenie...


Wiec juz wsyzstko jest o.k.



Ja zaplace za przeczytanioe skryptu....bo rzeczywiscie przeczytalam go ....

wsumie to dobrze, ze ktos napisal na ten temat....bo ten ruch Hare Kryszna istnieje w Poslce juz jakis czas i powinno sie na ten temat publikowac
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: konrad » 18 lis 2010, 12:10

Co do robienia reklamy na forum, nie mam nic przeciwko, by ludzie umieszczali w podpisie banerów, linków do stron, które lubią, o ile oczywiście te strony nie mają treści wulgarnych, brutalnych itp. Takie będą usuwane, a osoby, które się nimi posługują banowane.

Jeśli chodzi o pobieranie pieniędzy - dla mnie jest to rzecz normalna, że ludzie zasługują na zapłatę, jeśli wykonują jakąś pracę. Sam wiem dobrze, ile czasu zabiera np. wydanie książki itp. Jestem jedynie przeciwnikiem pobierania pieniędzy za kontakty z zaświatami z kilku powodów:

1) W przeciwieństwie do wiedzy i umiejętności pozwalających na świadczenie "zwyczajnych" usług, weźmy to wydanie książki, zdolności medialne są zmienne. Nikt nie jest w stanie zapewnić, że jest medium przez 24 godziny na dobę. Wręcz przeciwnie - prawdziwa medialność cechuje się długimi przerwami... Jeśli ktoś chce zrobić z tego zawód, srogo się zawiedzie... Co zrobić, kiedy np. przez rok nie uda nam się z żadnym duchem skontaktować? Z czego będziemy żyć?

2) Kontakt z duchami nie zależy od nas, ale od samych duchów. Medium jest jedynie pasywnym pośrednikiem, więc i tu czasem ciężko jest zapewnić kogoś o tym, że np. z danym duchem się skontaktujemy.

3) Powodzenie pracy medialnej zależy od wsparcia naszych działań przez dobre duchy i naszych duchowych przewodników. Bez nich nie jesteśmy w stanie wiele zrobić. A te brzydzą się pobieraniem jakichkolwiek opłat...
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Luperci Faviani » 18 lis 2010, 20:42

konrad pisze:Jestem jedynie przeciwnikiem pobierania pieniędzy za kontakty z zaświatami z kilku powodów:

Kiedyś inaczej myślałem, ale dziś uważam, że wszelkiego rodzaju media powinny pracować za darmo, gdyż na chleb mogą zarabiać gdziekolwiek indziej - Jezus był cieślą i opłat za uzdrawianie pobierać nie musiał :D
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Nangaparbat » 19 lis 2010, 07:28

Zachaczmy tutaj o moralnosc... Mi sie wydaje, ze jesli medium z zalozenia pobiera pieniadze i jest to ustalone przed seansem to nie do konca jest to dobre...
Jakos czuje to troszke tak, ze to sa przekazy od istot wyzszych i takie medium powinno czuc sie zaszczycone ze moze byc przekaznikiem... dawac ludziom odpowiedzi, pomagac...

jak sie pomaga drugiemu czlowiekowi to sie nie oczekuje zaplaty... Pomaga sie z dobroci serca... Po prostu :")

Z drugiej strony ci ludzie tez potrzebuja pieniedzy i jesli ktos po seansie chce zaplacic, chcac sie odwdzieczyc to uwazam to za stosowne... ale to juz zalezy od kazdego z nas z osobna... jeden zaplaci bo ma i czuje ze tak powinien zrobic a drugi nie...

To tak jak z tematem ksiazki online (sciagnij za darmo ale zaplac z wlasnej nie wymuszonej woli)... moralnosc, wychowanie, etc...

Jako ze z muzyka mam cos wspolnego to wiem tez ze zdarzaja sie geniusze ktorzy po prostu dostali dar (mozna porownac do medium), biora instrument do reki i graja tak ze czlowiek sluchajac przechodzi wiele roznych stanow emocjonalnych uniesienia... Oni kasuja za koncert po 100 tysiecy zlotych w gore... ale zdarza im sie tez zagrac za darmo na cele dobroczynne... (pisze tutaj o muzykach klasycznych nie popularnych).

Wiec to nie do konca jest takie czarno biale... Rozni ludzie...rozne potrzeby a nam i tak nie do konca wypada oceniac :")))
Nangaparbat
 
Posty: 105
Rejestracja: 05 lis 2010, 01:05
Lokalizacja: Slask

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Voldo » 19 lis 2010, 17:14

Nangaparbat pisze:Mi sie wydaje, ze jesli medium z zalozenia pobiera pieniadze i jest to ustalone przed seansem to nie do konca jest to dobre...

Jeśli pobieranie opłat byłoby ustalone przed seansem, to, uważam, iż jest dużo większa szansa na to, ażeby przyszły Duchy niższe.
Bo w końcu który Duch Wyższy zechce komunikować się przez kogoś, kto bierze pieniądze za to, iż jest tylko pośrednikiem?
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Ewa Fortuna » 19 lis 2010, 17:36

Z własnego doswiadczenia wiem,ze seans seansowi nie równy i nie zawsze uzyskuję wystarczająco odpowiedzi. Gdy bym kiedyś zaczęła zajmować sie tym zawodowo,to zapłata za seans była zalezna od jakosci seansu. Dopiero PO seansie mówiła bym ile sie należy.
Żyjemy, póki ktoś o nas pamięta
Awatar użytkownika
Ewa Fortuna
 
Posty: 233
Rejestracja: 27 paź 2010, 10:01

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: konrad » 19 lis 2010, 18:21

Myślę, że piękno spirytyzmu w porównaniu z wieloma nurtami ezoterycznymi polega na tym, że nasze działanie opiera się na bezinteresowności, a miłosierdzie jest najważniejszym sztandarem, który ze sobą niesiemy.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Funeral-Art » 19 lis 2010, 19:56

Nikita pisze:Nie chce aby mnie uwazano na forum za osobe klotliwa....

Tak naprawde to ja wcale nie chce sie klocic....

naprawde....

zadzwonilam dzis do pani Moniki i porozmawialysmy....zrobila na mnie bardzo mile wrazenie...

Wiec juz wsyzstko jest o.k.

Ja zaplace za przeczytanioe skryptu....bo rzeczywiscie przeczytalam go ....



xD

Tak, pogawędziłyśmy sobie przez tel i to całkiem długo. Bardzo Cię polubiłam Nikita ! :D
(i dzięki za cash - przyda się na jakieś żarcie)

Co do opłat za seanse. Jeżeli ogłaszasz się w kolorowych pismach, ze kontaktujesz się ze zmarłymi członkami rodziny za pieniądze, to brzmi dla mnie podejrzanie. Ale z drugiej strony, w Stanach na każdym rogu są budy spirytystów, którzy właśnie tak się ogłaszają. Myślę, że na ogół rolują ludzi. I tylko niektórych klientów traktują poważnie.

W Szwecji jest znane medium, mężczyzna, który porzucił zawód stolarza (zresztą) i poświęcił się seansom. Jeździ po świecie na zaproszenie i pozwala by jego ciała i strun głosowych używał pewien Mistrz, który przebywa w świecie duchowym. Poświęcił się temu całkowicie więc nie ma czasu zarabiać w inny sposób. On to robi tak, że przyjmuje dobrowolne datki.

Uważam, że to jest ok, bo bycie medium - jeżeli jesteś medium to o tym wiesz - zużywa dużo energii, jest ryzykowne (czynnik ludzki: np. napaści słowne, itp - wiele Kościołów nie toleruje osób, które kontaktują się ze światem niematerialnym, bo są one, te osoby, dla utartych systemów religijnych zagrożeniem i wyzwaniem), poświęcasz swój czas (nie da się tego szybko odwalić i cya!) musisz też dojechać do tych ludzi, zapłacić za nocleg, itp.

Więc nie uważam wcale, żeby praca medium musiała być koniecznie charytatywna, bo nie bierze się pieniędzy za sam kontakt z Duchowym Bytem, tylko za te wszystkie rzeczy poboczne, które wymieniłam wyżej.
Co ci po medium, kiedy zdechnie z głodu? :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Funeral-Art
 
Posty: 23
Rejestracja: 16 lis 2010, 13:54

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Voldo » 19 lis 2010, 20:30

Funeral-Art pisze:Ale z drugiej strony, w Stanach na każdym rogu są budy spirytystów, którzy właśnie tak się ogłaszają. Myślę, że na ogół rolują ludzi. I tylko niektórych klientów traktują poważnie.

Tylko należałoby zadać sobie pytanie, czy można takich ludzi nazwać spirytystami...

Funeral-Art pisze:Uważam, że to jest ok, bo bycie medium - jeżeli jesteś medium to o tym wiesz - zużywa dużo energii, jest ryzykowne, poświęcasz swój czas

Cóż, Chico dawał radę. Więc można.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ouija vs nowe techniki odbioru przekazu

Postautor: Luperci Faviani » 19 lis 2010, 22:54

Voldo pisze:Cóż, Chico dawał radę. Więc można.

:lol: :lol: :lol:

No właśnie, nie przesadzajcie zbytnio z tym oddawaniem energii przez medium, bo w niektórych postach wygląda to tak, jakby medium zarzynało się przy każdym kontakcie. Nawet, jeśli ktoś uważa, że teoria jest daleka od praktyki, to przypominam, że tę teorię napisali praktycy, jakich na tym forum zapewne nie ma.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy organizacyjne forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość