Nowy szablon

Miejsce do zamieszczania wszelkich informacji o zmianach na forum, regulaminów, a także propozycji zmian.

Nowy szablon

Postautor: konrad » 17 sty 2010, 01:16

Zapraszam wszystkich do dyskusji o nowym szablonie... Czy jest coś, co Wam nie odpowiada, coś, co należałoby poprawić itp.

Na początek dodałem link do strony głównej do banera na górze strony (wcześniej go nie było).

Gdyby komuś styl się nie podobał, zawsze może wrócić do tego starego w panelu użytkownika.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy szablon

Postautor: Jul » 17 sty 2010, 12:38

Szablon mi się podoba, dodałbym kilka rzeczy.
1. Fajnie by było, gdyby bieżące wpisy z bloga na portalu, pojawiały się także jako tematy do dyskusji na forum (np chętnie bym coś dodał do Twojego wpisu o Haiti, ale jako komentarz do dyskusji).
2. Podczas odpisywania na posty, można by technicznie uruchomić opcję "historii tematu", przeglądania w osobnym okienku poprzednich wypowiedzi, tak by można jednocześnie pisać i to archiwum przeglądać (obecna opcja jest ograniczona do chyba 10 ostatnich wypowiedzi, a są większe tematy).
3. Można by również pokazywać datę edycji, gdy autor posta poprawia swoją wypowiedź.
Jul
 
Posty: 346
Rejestracja: 31 paź 2008, 23:41

Re: Nowy szablon

Postautor: sigma » 17 sty 2010, 14:55

A po co właściwie jest ten globus w dolnym prawym rogu strony głównej forum ? Kiedy najeżdżam na niego myszką to mi się strzałka nie zmienia w łapkę. Kompletnie tego nie rozumiem.

:roll:
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Nowy szablon

Postautor: Luperci Faviani » 17 sty 2010, 15:04

Jest OK, można się przyzwyczaić.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Nowy szablon

Postautor: konrad » 17 sty 2010, 17:52

sigma pisze:A po co właściwie jest ten globus w dolnym prawym rogu strony głównej forum ? Kiedy najeżdżam na niego myszką to mi się strzałka nie zmienia w łapkę. Kompletnie tego nie rozumiem.


To po prostu taki ładny obrazek. Służy jedynie temu, by go kontemplować i zastanawiać się, jak piękny jest nasz świat :)

Jul pisze:1. Fajnie by było, gdyby bieżące wpisy z bloga na portalu, pojawiały się także jako tematy do dyskusji na forum (np chętnie bym coś dodał do Twojego wpisu o Haiti, ale jako komentarz do dyskusji).


To jest bardzo dobry pomysł, ale technicznie jest chyba najtrudniejszy do wykonania. Forum i portal używają różnych systemów (forum to phpbb a portal to joomla). Połączenie ich jest możliwe, ale zawsze nieco bardziej skomplikowane. To dlatego np. nie można logować się póki co loginem z forum na portalu...

Jul pisze:2. Podczas odpisywania na posty, można by technicznie uruchomić opcję "historii tematu", przeglądania w osobnym okienku poprzednich wypowiedzi, tak by można jednocześnie pisać i to archiwum przeglądać (obecna opcja jest ograniczona do chyba 10 ostatnich wypowiedzi, a są większe tematy).


Nie wiem, czy taki dodatek do forum już istnieje... Z drugiej strony mam wrażenie, że temat to tak naprawdę ostatnie 10 postów... Te wcześniejsze idą w zapomnienie :)

Jul pisze:3. Można by również pokazywać datę edycji, gdy autor posta poprawia swoją wypowiedź.


To będzie chyba najłatwiejsze do zrobienia. Dzięki za wszystkie sugestie.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy szablon

Postautor: sigma » 17 sty 2010, 21:15

Dzięki :).
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Nowy szablon

Postautor: Jul » 17 sty 2010, 21:42

Jeszcze dodałbym kolejną sugestię - aktywowanie opcji autokorekty podczas pisania posta (podkreślanie błędów).
Jul
 
Posty: 346
Rejestracja: 31 paź 2008, 23:41

Re: Nowy szablon

Postautor: konrad » 17 sty 2010, 22:46

Jul pisze:Jeszcze dodałbym kolejną sugestię - aktywowanie opcji autokorekty podczas pisania posta (podkreślanie błędów).


U mnie to działa... Być może musisz coś włączyć w ustawieniach, co nieopatrznie wyłączyłeś.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy szablon

Postautor: Jul » 17 sty 2010, 23:01

konrad pisze:U mnie to działa... Być może musisz coś włączyć w ustawieniach, co nieopatrznie wyłączyłeś.


Jestem zdolny, pewno tak ;-)
Jul
 
Posty: 346
Rejestracja: 31 paź 2008, 23:41

Re: Nowy szablon

Postautor: Sebastian » 18 sty 2010, 20:10

A korekta to nie jest właściwość przeglądarki? xD

Jak, jak już pisałem, jestem bardzo zadowolony z szablonu.
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Następna

Wróć do Sprawy organizacyjne forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości