Dział "Księga Duchów"

Miejsce do zamieszczania wszelkich informacji o zmianach na forum, regulaminów, a także propozycji zmian.

Dział "Księga Duchów"

Postautor: konrad » 03 sty 2010, 11:50

Ponieważ dział "Temat miesiąca" nie spełnił pokładanych w nim nadziei :) postanowiłem, że przeniosę wszystkie posty, które się w nim znajdują do działu "Pytania i odpowiedzi" po prostu.

Wypowiedzi vinitora skłoniły mnie też do stworzenia oddzielnego działu, gdzie każdy będzie mógł dzielić się swoimi wątpliwościami i pytaniami związanymi z lekturą "Księgi Duchów". Widzę, że jest taka potrzeba, tym bardziej, że nasze czaty tematyczne, poświęcone kolejnym rozdziałom KD, były bardzo produktywne.

Dział "Księga Duchów" został podzielony na fora odpowiadające poszczególnym rozdziałom. Dla ułatwienia w opisie każdego rozdziału dodałem tytuły podrozdziałów i odpowiadające im numery pytań.

Myślę, że dyskusje nad treścią KD będą o wiele bardziej owocne na forum niż na czacie... To w końcu dzieło, które wymaga analizy i dogłębnych przemyśleń... No i może Luperci Faviani, który nie lubi czatu, włączy się do dyskusji :) Oczywiście czaty cały czas będą istnieć...

Przyszła mi do głowy również taka myśl, że dobrym pomysłem mogłoby być, byśmy co tydzień wpisywali swoje pytania i wątpliwości dotyczące kolejnych rozdziałów KD i powoli zapełniali to forum.

Kolejnym etapem zapewne będzie stworzenie podobnego forum dla "Ewangelii według spirytyzmu" albo "Księgi Mediów"...

To tyle, dziękuję za uwagę i zapraszam do dyskusji jak zwykle.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dział "Księga Duchów"

Postautor: sigma » 03 sty 2010, 12:22

LF zorganizował spotkanie w Oświęcimiu perfekcyjnie. To trochę wygląda tak że to forum (i Towarzystwo) spoczywa na Konradzie i LF. Może by zachęcić w ogóle wszystkich forumowiczów do spotkań czatowych, to się może też uaktywnią :).
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Dział "Księga Duchów"

Postautor: konrad » 03 sty 2010, 12:32

sigma pisze:To trochę wygląda tak że to forum (i Towarzystwo) spoczywa na Konradzie i LF.


To trochę tak może wyglądać, ale prawda jest inna... Są przecież członkowie, którzy spędzają długie godziny w BUWie kserując historyczne materiały spirytystyczne itp.

A co do czatów, myślę, że po prostu niektórzy ludzie ich nie lubią... Podobnie jak nie wszyscy uczestnicy czatów nie udzielają się na forum... Takie życie.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dział "Księga Duchów"

Postautor: sigma » 03 sty 2010, 12:40

:)

Zgadza się, do LF i Konrada śpieszę dodać mojego sąsiada zza ściany Cthulhu87 :).
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Dział "Księga Duchów"

Postautor: konrad » 24 sie 2010, 13:03

Zmodyfikowałem nieco dawny dział "Księga Duchów", upraszczając jego strukturę. Teraz jest jedno podforum na każdą z najważniejszych książek Kardeca. Nie ma już rozbicia na poszczególne części i rozdziały, gdyż wprowadzało to chyba tylko zamieszanie.

Usunąłem też dział "Temat miesiąca" przerzucając posty do "Pytań i odpowiedzi"
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dział "Księga Duchów"

Postautor: Luperci Faviani » 24 sie 2010, 14:01

Ktoś mnie tu grubo przecenia... :?
Ale takie stare posty już się nie liczą.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Dział "Księga Duchów"

Postautor: Sebastian » 24 sie 2010, 19:45

Ponieważ dział "Temat miesiąca" nie spełnił pokładanych w nim nadziei :) postanowiłem, że przeniosę wszystkie posty, które się w nim znajdują do działu "Pytania i odpowiedzi" po prostu.

Ooo nareszcie xD

nasze czaty tematyczne, poświęcone kolejnym rozdziałom KD, były bardzo produktywne

Tak? o_O

Zmodyfikowałem nieco dawny dział "Księga Duchów", upraszczając jego strukturę. Teraz jest jedno podforum na każdą z najważniejszych książek Kardeca. Nie ma już rozbicia na poszczególne części i rozdziały, gdyż wprowadzało to chyba tylko zamieszanie.

Tak! Tak! Sam chciałem to zaproponować, ale jeszcze nie przejrzałem działu ze swoją poprzednią strukturą więc wolałem się nie wypowiadać.

Baaardzo mi się podobają zmiany na forum :)
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Dział "Księga Duchów"

Postautor: Voldo » 24 sie 2010, 20:13

Ja tam jak dzisiaj wszedłem na forum i zobaczyłem tą nowość to zgłupiałem i myślałem, że jakieś nowe działy się pojawiły (oprócz tych, które były wcześniej) :P

A zmiana oczywiście bardzo fajna.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Sprawy organizacyjne forum

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości