Wykład Divaldo Franco w Oświęcimiu

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Wykład Divaldo Franco w Oświęcimiu

Postautor: Luperci Faviani » 19 cze 2011, 21:40

Dzisiaj pojawiło się info o Divaldo w Oświęcimiu i wykład:

http://www.oswiecimonline.pl/index.php? ... &Itemid=53
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Wykład Divaldo Franco w Oświęcimiu

Postautor: animus » 19 cze 2011, 22:04

Luperci Faviani, bardzo Ci dziękuję za info.
Pooglądałam, posłuchałam i choć trochę poczułam atmosferę tego spotkania (konferencji).
Niesamowita aura otacza tego Człowieka...
No i te piękne słowa, że największe szczęście spotyka nie tego, który jest kochany, ale tego, kto kocha, kto po prostu już wie, co znaczy być Miłością.
To nie cytat i wypowiedź Divaldo pewnie trochę tu pokręciłam, jednak, jak mi się wydaje, nie zmienia to faktu, że na pewno chodzi nam o to samo.:)

Dziękuję pięknie i pozdrawiam!:)
m.
animus
 
Posty: 225
Rejestracja: 29 maja 2011, 19:45

Re: Wykład Divaldo Franco w Oświęcimiu

Postautor: 000Lukas000 » 20 cze 2011, 08:23

Napawa nadzieją takie podejście ludzi do tego wykładu.


Luperci Faviani czy dobrze myślę że to ty podkładasz głos???
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: Wykład Divaldo Franco w Oświęcimiu

Postautor: cthulhu87 » 20 cze 2011, 08:36

Lf już się nie wywinie, będzie nam podkładał głosy do filmików. :P
Dzięki za wstawienie całego wykładu
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Wykład Divaldo Franco w Oświęcimiu

Postautor: Luperci Faviani » 20 cze 2011, 20:39

Wczytywanie idzie mi coraz lepiej :) ale to jeszcze nie to... :|
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Wykład Divaldo Franco w Oświęcimiu

Postautor: Zbyszek » 20 cze 2011, 23:04

Wysłuchałem ten wykład z wielka ciekawością, gdyż muszę przyznać ze kiedy pierwszy raz słuchałem Divaldo na konferencji w Walencji nie za bardzo przemówił do mnie. Wrażenia moje są teraz zupełnie odmienne, zmienił styl mowy, /przemawiał bardziej spokojnie/może było to spowodowane tłumaczeniem Konrada, ale dla mnie dużo lepszy wykład.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

Re: Wykład Divaldo Franco w Oświęcimiu

Postautor: atalia » 21 cze 2011, 08:16

Uwazam,ze Divaldo niepotrzebnie,za względów kurtuazyjnych,wykładał po hiszpańsku.To jednak,było nie było,obcy mu jezyk i dlatego być moze jego mysl nie została wyrażona w sposób klarowny.W Krakowie był wspaniały...
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Wykład Divaldo Franco w Oświęcimiu

Postautor: konrad » 21 cze 2011, 10:17

Jako jedyna obok Divaldo osoba miałem okazję być na wszystkich jego wykładach w Polsce. Poza tym słuchałem wielu wykładów na różnych konferencjach (w Walencji, Belgii itp.), a także ich nagrań i muszę powiedzieć, że:

1) Divaldo najlepiej wypada w czasie wykładów związanych z tematami bardziej psychologicznymi niż naukowymi. Najlepiej, gdy może dużo mówić o szczęściu i miłości :)

2) Z tego też powodu tegoroczne wykłady w Polsce wypadły chyba dużo lepiej niż te, które wygłosił w poprzednich latach.

3) Gdy słuchałem go w Walencji również miałem wrażenie, że jego wykład wypadł słabo. Chyba jednak powinien mówić po portugalsku, bo ten hiszpański odebrał mu trochę werwy, a jednocześnie utrudnił przekaz... Na tej samej zasadzie słabiej wypadły wykłady, które wygłosił też Jean-Paul Evrard z Belgii (po hiszpańsku) i jeden z Brazylijczyków. Gdy mówi się w innym języku, musimy naprawdę świetnie się nim posługiwać, żeby wygłosić dobry wykład... Ja co ciekawe prowadziłem wykłady po polsku, angielsku i portugalsku i o dziwo, moim zdaniem najlepiej wypadł ten po angielsku, który był do tego tłumaczony... Może dlatego, że mówiłem wolniej, bo musiałem przerwy robić na tłumaczenie :) W każdym razie kolejna próba już niedługo, bo 8-10 lipca mam wykłady w Finlandii... Może uda się je nagrać :)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wykład Divaldo Franco w Oświęcimiu

Postautor: animus » 21 cze 2011, 10:46

konrad pisze: 8-10 lipca mam wykłady w Finlandii... Może uda się je nagrać :)


Super! Gratulacje i oby się udało. Oczywiście nie mam tu na myśli wykładu, bo to więcej niż pewne, że będzie jak trzeba, ale oczywiście zarejestrowanie tego dla nas i potomnych.:)

Pozdrawiam ciepło!:)
m.
animus
 
Posty: 225
Rejestracja: 29 maja 2011, 19:45

Re: Wykład Divaldo Franco w Oświęcimiu

Postautor: atalia » 21 cze 2011, 11:39

Konradzie-wykłady po angielsku wypadają swietnie ze względu na logikę i ścisłość tego języka... :)
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Następna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości