Kraków, seans.

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: Kraków, seans.

Postautor: czarnyMag » 19 mar 2016, 01:38

vinitor pisze:Chwilowo nie mam czasu na rozwinięcie tematu.
Polska jest krajem spirytystycznie biednym. U nas zawsze się mówi dużo mówi i pisze.
Na forum przeważa pęd do czytania i teoretyzowania. Kardec miał więcej szczęścia.
Tak więc zgodnie z radami guru należy czytać, czytać, jeszcze raz czytać. Potem zrobić krótki odpoczynek i czytać, czytać, czytać aż do upadłego. Potem następna przerwa i znowu czytać, czytać i się nie poddawać zmęczeniu.
I tak na czytaniu życie przeleci i przyjdzie pora ułożyć się do wiecznego snu. Amen.


Ten gość ma rację w 100% i jest przy tym zabawny.
Szkoda że się wyprowadził z tego forum po tym jak się pożarł z administratorem - czytałem o tym na forum ezoterycznym. Ma wielki żal chyba do Was i nie zapomniał o tym poinformować na wstępie tamto forum :lol:
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Kraków, seans.

Postautor: Kris » 19 mar 2016, 15:00

Żeby jeszcze były wiarygodne artukuly do tego czytania.
Ja w młodym wieku też tak czytałem, ale później sobie to zacząłem weryfikować i co się okazuje, bo nadal weryfikuje, że średnio prawdy jest do 20% w niektórych.
Są krótkie przepowiednie które mają około 100% trafności, ale tylko dla tego że były od najwyższej inteligencji, czyli od tego co można by w przybliżeniu nazwać Bogiem i jest ich może kilka po Polsku.
Jak zauważyłem nadświadomość nie ma zacięcia krasomówczego i podaje krótkie informacje w prostej,najbardziej zrozumiałej formie, najwyżej jedno dwa zdania, ale bardzo przemyślane i mądre, czasem nawet jedno słowo ale tak trafnie pokazuje rozwiązanie że nic dodać nic ująć.
Nie ma rzeczy nie możliwych, poza tym wszystko jest możliwe.
Kris
 
Posty: 740
Rejestracja: 05 cze 2011, 06:52

Re: Kraków, seans.

Postautor: cthulhu87 » 19 mar 2016, 15:14

Generalnie czytanie jest podstawą rozwoju kulturalnego człowieka. Nie da się nie uwzględnić przeczytania choćby fragmentu jakiejś książki dziennie, jeśli nie chcemy całe życie być intelektualnymi niewolnikami opinii innych ludzi. I nie muszą to być koniecznie lektury spirytystyczne.

Ostatnio BN podała informacje, że ponad 60% Polaków nie czyta książek. Jeszcze parę lat temu było to 50%... moim zdaniem to jest kulturalna katastrofa. Zazdrościmy bogactwa i ładu np. krajom skandynawskim, a tam ludzie czytają książki, oglądają filmy bez lektora, uczą się języków - nie ma intelektualnego lenistwa.
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Kraków, seans.

Postautor: Nikita » 19 mar 2016, 15:29

oj tam oj tam. Nie tylko czytamy ale sa tez media i sa spotkania i sa wyklady i wiedza praktyczna, sa uzdrawiania, sa akcje charytatywne itd....ja mysle, ze my sie rozwijamy w dobrym kierunku a spirytyzm jest wielka podpora w rozwoju moralnym i intelektualnym.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kraków, seans.

Postautor: Arronax » 19 mar 2016, 16:55

Nikita 100% racji :). Wszystko w swoim tempie.
Awatar użytkownika
Arronax
 
Posty: 680
Rejestracja: 30 paź 2014, 14:05
Lokalizacja: Kielce

Poprzednia

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości