grupa spirytytyczna online

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: grupa spirytytyczna online

Postautor: lerefant » 14 paź 2022, 18:12

Siły ciemności to niefortunne sformułowanie, Pablo Diaz.
"Bezradni straszyciele" jest według mnie bardziej na miejscu. Ani oni silni, ani oni ciemnością.
Nic nie mogą bez naszej zgody, mogą co najwyżej nas straszyć.
Ile razy byłem świadomy albo "zginiesz tej nocy", bądź "zabij się" :)
Wystarczy się modlić, praktykować koncentrację na oddechu - sile życiodajnej.
Dzięki niej jesteśmy świadomi kto jest w naszym otoczeniu. I czasami wystarcza to, by taka "obecność" się oddaliła.
Co do grupy to dobry pomysł :)
Nie dołączę jednak do niej, bo z moją znajomością dzieł Kardeca jest ciężko, pozapominałem większość z tego co było tam przedstawione.
lerefant
 
Posty: 89
Rejestracja: 21 kwie 2022, 15:50

Re: grupa spirytytyczna online

Postautor: karolina86 » 14 paź 2022, 19:32

Ja również nie pamiętam, i chyba niewielu jest takich, którzy by tu cytowali z pamięci:-) to nie będzie raczej test wiedzy. Zawsze można sprobowac i posłuchać. Niektórzy mają już doświadczenie w takich spotkaniach, ja nigdy nie uczestniczyłam, ale chętnie się przekonam jak to może wyglądać. Każdy weźmie dla siebie tyle ile będzie potrzebował z tych spotkań.
karolina86
 
Posty: 116
Rejestracja: 12 wrz 2014, 22:23
Lokalizacja: Gliwice

Re: grupa spirytytyczna online

Postautor: tadyszka » 14 paź 2022, 19:38

zawsze mozesze sobie powtorzyc ;) to do niczego nie zobowiazuje.
Zaznaczylam o tej potrzebie szacunku i sympati do tej filozofii ze wzgledu na to by pewne osoby nie pojawily sie ktore sa tu tylko po to by negowac spirytyzm.

Ja wlasnie dzisiaj otrzymalam informacje , ze mam termin do szpitala za 2 tygodnie, ktory bedzie trwal i cala rekonwalenscencja okolo 6 tygodni. Czyli dopiero wroce przed krotko przed swietami badz po swietach do domu.
I mysle ze w zwiazku z tym rozpoczniemy ta grupe od nowego roku.
Planowalam calkiem inaczej, jednak z szpitala nie bede w stanie tego prowadzic.
Ale co sie odwlecze to nie uciecze, a mamy do tego cala wiecznosc..


Slyszalam wiele negatywnach zdan, wiele glosow w mej glowie, jednak dopoki im nie wierzylam nie mieli nade mna kontroli. Wysokie wibracje, uczucia i chec dawania dobra jest najlepsza tarcza na ataki tych pogubionych istot. Oni daja nam zaproszenie do zbladzenia, ale to MY je przyjmujemy.

I wlasnie miedzy innymi za te istoty chce sie modlic. Kazdy z nas w ktoryms momencie w ktoryms wcieleniu byl zagubiony, popelnial bledy. Mozemy im podac reke,przez modlitwe i milosc. Oni sa przy nas bo nas potrzebuja, czasami tylko przez " dokuczanie" moga zwracac uwage na siebie.
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: grupa spirytytyczna online

Postautor: Xsenia » 17 paź 2022, 18:34

Oj pamiętam te spotkania sprzed lat. Bardzo mi ich brakuje. Dlatego to bardzo dobry pomysł by do nich wrócić. Na tych poprzednich spotkaniach odzywali się tylko ci co chcieli. Wielu tylko słuchało. I też nie pamiętam dlaczego się te spotkania skończyły. Też były raz w tygodniu i też o późniejszej godzinie. Ja jestem za rękami, nogami, zębami i czym tam jeszcze... :D
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: grupa spirytytyczna online

Postautor: Gawrylo » 18 paź 2022, 21:42

Ja to świeżak tutaj jestem i nie mam nawet jak pamiętać jakie to spotkania kiedyś były, ale bardzo chętnie dołączył bym do takiej grupy i spotkań. Na facebooku jest niby grupa "Spirytyzm Polska", ale dzieje się na niej chyba jeszcze mniej niż tutaj, tylko parę osób coś postuje :/
Gawrylo
 
Posty: 3
Rejestracja: 26 sty 2021, 19:37
Lokalizacja: Warszawa

Re: grupa spirytytyczna online

Postautor: tadyszka » 19 paź 2022, 07:18

Ja tez nie pamietam dlaczego te spotkania sie skonczyly. To bylo wiele lat a w tamtym momencie ja walczylam z depresja.
O facebook tez myslalam zeby te live robic przez facebooka. tak jest najlatwiej i najprosciej.

Na chwile obecna w moim zyciu dosc duzo sie dzieje, ale mam wszytsko na uwadze, i krok po kroku bedzie to realizowane...;)
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: grupa spirytytyczna online

Postautor: kalatala » 26 paź 2022, 17:31

Witajcie :-)

Powiem Wam, dlaczego tamte spotkania się skończyły. Ich rdzeniem była Juniperus, ona wprowadzała odpowiednią atmosferę, opowiadała ciekawe rzeczy, była pełna natchnienia. W pewnym momencie odeszła, zdaje się, że musiała się skupić na innych sprawach. Potrzeba było osoby prowadzącej i padła propozycja, abym to ja prowadziła grupę. Ale ja się do takich rzeczy na dłuższą metę zwyczajnie nie nadaję. Po drugie, wystąpił problem z komunikatorem, którego używaliśmy. Przenieśliśmy się na inny, ale on nie był już taki fajny. Po trzecie, był wieczny problem z terminem spotkań, bo nie było takiego, który by wszystkim pasował. I w końcu spotkania padły.

Bardzo bym chciała, aby wróciły, brakuje mi naszych "mszy".
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: grupa spirytytyczna online

Postautor: tadyszka » 26 paź 2022, 19:51

Pamietasz moze z jakich komunikatorow korzystaliscie i jak wygladal plan tych spotkan?

Ja chodze na spotkania tutaj, i mam jakas wizje, jednak nie wiem czy wzorowac ja jeden do jednego.
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: grupa spirytytyczna online

Postautor: kalatala » 30 paź 2022, 11:41

Nie, nie pamiętam, jaki to był komunikator, ale przecież to nie jest istotne. Od tamtej pory pojawiły się dużo lepsze, darmowe narzędzia. Plan spotkań był taki: modlitwa, czytanie KD, czytanie EwS, modlitwa. Spotkanie trwało chyba 2 godziny.
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: grupa spirytytyczna online

Postautor: tadyszka » 30 paź 2022, 22:03

Pytanie bylo z czystej ciekawości zadane:)

Tak jak podejrzewałam, w szpitalu jest słaby internet
. Jeszcze nie wiem co z tym fantem zrobię :)
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości