grupa spirytytyczna online

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: grupa spirytytyczna online

Postautor: 000Lukas000 » 01 lis 2022, 13:55

Chyba wszystkie spotkania i grupy zaniechały działalności. Byłem kimś jak Iza (Juniperus) dla Krakowa. Piotr jeszcze potem coś działał w Krakowie i tyle. Ale to też umarło chyba.

Mnie nachodzi taka myśl. W dzisiejszych czasach jest taka rozbieżność podejścia do świata duchowego wynikająca z różnych doświadczeń że nawet w gronie ludzi którzy mówią że wyznają filozofię zawartą w księdze duchów jest rozbieżność w podejściu i myśleniu.

Celem grup które powstały było skupienie się na dziełach Kardeca, i mimo iż samemu jest mi blisko do Kardeca i jego naukowego podejścia to uważam że to był chyba błąd. To było sztuczne ze względu na indywidualizm ludzi. Zatraciłem przez to poczucie sensu tego co robię.
Może właśnie powinniśmy się skupić na wzajemnych relacjach, omawianiu tematów które są dla nas istotne na zasadzie zapytania o coś przez kogoś. Gdzie każdy ma prawo powiedzieć jak to sam czuje a osoba pytająca wybiera to co uważa że jest słuszne.
Poznacie ich po zasadach prawdziwego miłosierdzia, które będą głosić i wcielać w życie; poznacie ich po liczbie osób strapionych, którym przyniosą pocieszenie; poznacie ich po miłości do bliźniego, wyrzeczeniach, bezinteresowności;

Ew. Wg. Spirytyzmu
Awatar użytkownika
000Lukas000
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1687
Rejestracja: 13 kwie 2011, 11:54
Lokalizacja: Bielsko Biała

Re: grupa spirytytyczna online

Postautor: lerefant » 01 lis 2022, 14:43

Tak sobie przypomniałem że ciekawą opcją oprócz grupy spirytystycznej byłoby utworzenie strony e-leaningowej poświęconej spirytyzmowi. Uczestniczyłem w takowej przez krótki okres czasu, całkiem fajna sprawa. Chodziła na silniku "moodle".
lerefant
 
Posty: 89
Rejestracja: 21 kwie 2022, 15:50

Re: grupa spirytytyczna online

Postautor: Pablo diaz » 02 lis 2022, 17:47

Żyjemy w wielkim momencie jakim jest przejście, ze świata prób i ekspiacji do świata regeneracji, ale niewielu zdaje sobie z tego sprawę, a wielu z pewnością, ze względu na swoje buntownicze zachowanie związane z egoizmem pychą ogólnir ze złem, nie będzie mogło kontynuować tu na Ziemi. Przede wszystkim musimy być czujni wobec uporczywego działania ciemnych, zbuntowanych sił ciemności , które niestrudzenie starają się sprowadzić nas z drogi Dobra, próbując powstrzymać postęp Odrodzenia. Dlatego też spotkania online i studia prowadzone przez osoby znające doktrynę spirytystyczną powinny i mogą wnieść cenny wkład w tę zbiorową świadomość i czujność wobec ciemności, , które są bardzo niezbędne , a szczególnie teraz.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: grupa spirytytyczna online

Postautor: lerefant » 04 lis 2022, 18:00

Pablo diaz pisze:Żyjemy w wielkim momencie jakim jest przejście, ze świata prób i ekspiacji do świata regeneracji, ale niewielu zdaje sobie z tego sprawę, a wielu z pewnością, ze względu na swoje buntownicze zachowanie związane z egoizmem pychą ogólnir ze złem, nie będzie mogło kontynuować tu na Ziemi. Przede wszystkim musimy być czujni wobec uporczywego działania ciemnych, zbuntowanych sił ciemności , które niestrudzenie starają się sprowadzić nas z drogi Dobra, próbując powstrzymać postęp Odrodzenia. Dlatego też spotkania online i studia prowadzone przez osoby znające doktrynę spirytystyczną powinny i mogą wnieść cenny wkład w tę zbiorową świadomość i czujność wobec ciemności, , które są bardzo niezbędne , a szczególnie teraz.

Mi dzisiaj pomogła lektura Księgi Duchów, o hierarchii Duchów. Uświadomiła jak nisko upadłem.
Tak że nie tyle muszę, co chcę dążyć ku dobru.
lerefant
 
Posty: 89
Rejestracja: 21 kwie 2022, 15:50

Re: grupa spirytytyczna online

Postautor: jario » 26 lut 2023, 17:19

Z tego co piszecie to chyba najbardziej optymalnym terminem bylaby niedziela wieczorem. Moze ustalili bysmy juz jakis konkretny pierwszy termin?
Mistrz pojawia się tylko wtedy, kiedy uczeń jest gotowy ...
Awatar użytkownika
jario
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 464
Rejestracja: 15 gru 2009, 17:09
Lokalizacja: Wedel

Re: grupa spirytytyczna online

Postautor: tadyszka » 28 lut 2023, 15:57

witajcie , dużo się nad tym zastanawiałam.
Znalazłam aplikacje goggle meet, z której chce korzystać do tych spotkań.
Ma ktoś z was już z nim doświadczenie? Do korzystania z niego jest potrzebne konto Google. Do wysłania zaproszeń potrzebny mi będzie wasz adres e-mail( proszę o podanie ich w prywatnej wiadomości). Wyśle również linka tutaj, jednak będzie dużo prościej jak emalie będą podane, wtedy można spotkanie również dodać w kalendarzu:)


zapraszam na pierwsze spotkanie 19.03.2023
o godzinie 21 czasu polskiego :)
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: grupa spirytytyczna online

Postautor: Anndro » 01 mar 2023, 04:44

tadyszka pisze:witajcie , dużo się nad tym zastanawiałam.
Znalazłam aplikacje goggle meet, z której chce korzystać do tych spotkań.
Ma ktoś z was już z nim doświadczenie? Do korzystania z niego jest potrzebne konto Google. Do wysłania zaproszeń potrzebny mi będzie wasz adres e-mail( proszę o podanie ich w prywatnej wiadomości). Wyśle również linka tutaj, jednak będzie dużo prościej jak emalie będą podane, wtedy można spotkanie również dodać w kalendarzu:)


zapraszam na pierwsze spotkanie 19.03.2023
o godzinie 21 czasu polskiego :)



Ja chetnie.
a ten termin 19.03 ostateczny? czy mozna sie umowic wczesniej?
Jeśli nie wiesz skąd przychodzisz
Nie dowiesz się dokąd zmierzasz
Przeszłość oswaja nieznane
Określa kierunek dociekań
Anndro
 
Posty: 9
Rejestracja: 06 sty 2023, 20:44

Re: grupa spirytytyczna online

Postautor: tadyszka » 01 mar 2023, 19:59

Świadomie zostal wybrany dosc odlegly termin, ze wzgledu na to ze wiele osob dosc nieregularnie wchodzi na forum i chce by mialy mozliwosc udzialu w nim ;)
... Może wojny wciąż wybuchają dlatego, że jeden nigdy w całej pełni nie chce czuć tego, co cierpi drugi...
Bycie empatycznym to widzenie świata oczami drugiego, a nie widzenie własnego odbitego w jego
oczach...


spirytystka na emigracjii
Awatar użytkownika
tadyszka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 668
Rejestracja: 16 lut 2011, 18:21
Lokalizacja: Hamburg

Re: grupa spirytytyczna online

Postautor: ZabaZaba » 02 mar 2023, 13:14

Chętnie wezmę udział w spotkaniu, Tadyszko - wysłałam kontakt do siebie na pw :)
ZabaZaba
 
Posty: 229
Rejestracja: 25 sie 2020, 20:19

Re: grupa spirytytyczna online

Postautor: karolina86 » 14 mar 2023, 11:47

Ja również dołączam:-)
karolina86
 
Posty: 116
Rejestracja: 12 wrz 2014, 22:23
Lokalizacja: Gliwice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości