Uniwersytet spirytystyczny

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: Uniwersytet spirytystyczny

Postautor: Krzysztoff » 04 kwie 2012, 13:01

September518 pisze:A może po prostu nie ma żadnej Wszechmogącej Inteligencji, ani reinkarnacji, a człowiek wymyślił te idee, podobnie jak różne filozofie czy religie, dla lepszego samopoczucia, dla podniesienia własnej wartości, dla ukrycia lęku przed śmiercią? Coraz większa liczba ludzi sądzi, że to co nas otacza to po prostu świat fizyki, a pozycja człowieka sprowadzona jest do roli obserwatora i zmian na niewielką skalę. Dawniej mówiono: nie będzie nas, będzie las. Teraz uważa się, że lasu też nie będzie.

Jeżeli chodzi o reinkarnację to jest kilka źródeł informacji które uprawdopodobniają tą teorię:
1. Wspomnienia z poprzednich wcieleń ; przypadki takich wspomnień opracowywał Ian Stevenson (do kupienia są jego opracowania)
2. Wspominenia z hipnozy regresyjnej
3. Seanse mediumiczne
Do mnie najbardziej przemawia punkt 1 . te tysiące ludzi nie mogą kłamać
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uniwersytet spirytystyczny

Postautor: Krzysztoff » 04 kwie 2012, 13:45

Luperci Faviani pisze:Oczywiście mogłoby okazać się, że istota, którą zwyczajowo nazywamy Bogiem najprościej w świecie robi sobie z nas jaja, bo wcale nie jest tak dobra, jak tego sobie życzymy...

Rozważania na temat Boga są skazane na niepowodzenie z powodu na ograniczenia pojmowania które posiadamy.
Ciekawe natomiast jest to że uważa się Boga za istotę dobrą - co samo w sobie jest określeniem - nieokreślonego.
W Spirytyzmie zło jest pochodną niedoskonałości , czym większa doskonałość (duszy) tym mniej zła. Przyjmując Boga za istotę najdoskonalszą przyjmujemy że jest w najwyższym stopniu dobra. Logiczne i do mnie to przemawia.
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uniwersytet spirytystyczny

Postautor: Pablo diaz » 28 wrz 2012, 20:33

Wielka szkoda ,że nie doszło do skutku zainicjowanie uniwersytetu spirytystycznego z miła chęcią bym dołączył
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Uniwersytet spirytystyczny

Postautor: sigma » 29 wrz 2012, 17:42

Może wystarczyłaby nazwa "szkoła spirytystyczna" ? Więcej skromności, robaczki.
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Uniwersytet spirytystyczny

Postautor: Voldo » 29 wrz 2012, 17:48

Czyli i nie "studia" i "studiowanie" spirytyzmu, a "szkoła" i "nauka" spirytyzmu?
Dziwne to trochę...
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uniwersytet spirytystyczny

Postautor: sigma » 29 wrz 2012, 17:51

Voldo pisze:Czyli i nie "studia" i "studiowanie" spirytyzmu, a "szkoła" i "nauka" spirytyzmu?
Dziwne to trochę...


Może Ciebie to dziwi, mnie nie. Jeżeli spirytyzm ma być dla każdego, to nie ma mieć poziomu uniwersyteckiego, czy to jasne ? Voldo, zejdź z obłoków na ziemię.

ps.: Ja już chyba nie jestem w stanie zrozumieć obecnych trzydziestolatków. Dawniej było inaczej.
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Uniwersytet spirytystyczny

Postautor: Hilary » 29 wrz 2012, 21:50

//Sigma, nie przesadzasz z dawaniem przykładu skromności? :lol:

Wcale nie uważam, by było cokolwiek złego w nazwie Akademia spirytystyczna, Uniwersytet spirytystyczny... Szkoła spirytystyczna brzmi już jednak źle pod wieloma względami.
Faktem jest, iż przeprowadzamy tutaj swoiste studium Ducha, tak jak artysta z ołówkiem w ręku robi studium konia siedząc na polanie przy stajni. Uczymy się "aktywnie", nie przyjmujemy wiedzy bezkrytycznie, toteż STUDIUJEMY temat, a nie odbywamy nauki w stylu podstawówkowym...
Skromność skromnością, ale nie popadajmy w przesadę, tylko trzymajmy się logiki. Każda przesada jest zła.
Hilary
 

Re: Uniwersytet spirytystyczny

Postautor: Voldo » 29 wrz 2012, 22:56

To sobie walnijmy "żłobek spirytystyczny", skoro dla wszystkich to dla wszystkich... :roll:
A Towarzystwo przemianujmy na "Polskie Towarzystwo Żłobka Spirytystycznego", z pewnością ludzie będą nas brali na poważnie.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Uniwersytet spirytystyczny

Postautor: Filaretka » 30 wrz 2012, 00:18

Voldo pisze:To sobie walnijmy "żłobek spirytystyczny", skoro dla wszystkich to dla wszystkich... :roll:
A Towarzystwo przemianujmy na "Polskie Towarzystwo Żłobka Spirytystycznego", z pewnością ludzie będą nas brali na poważnie.


Ahhahahaha brawo! Dobre podoba mi się! :lol: :lol:
(...) Bezpieczna... W objęciach jego skrzydeł
Unoszę się, zachwycam i poddaję chwili ulotnej.
Wysoko wśród gwiazd, wśród aniołów...
Tutaj jestem wolna, tutaj jestem w domu.
Awatar użytkownika
Filaretka
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 117
Rejestracja: 25 cze 2012, 20:16
Lokalizacja: Poznań

Re: Uniwersytet spirytystyczny

Postautor: sigma » 30 wrz 2012, 02:32

Dokładnie tak, jak napisałem powyżej, nie jestem w stanie zrozumieć obecnych trzydziestolatków. O dwudziestolatkach nie wspomnę.
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości