Chico Xavier - film

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Chico Xavier - film

Postautor: Paweł » 24 kwie 2010, 23:35

Witam,
W Brazylii była już premiera tego filmu, w Polsce nie będzie. W internecie filmu nie ma i raczej nie zapowiada się aby był, dodatkowo film jest po brazylijsku a nie znam ani jednego słowa w tym języku.

Filmów w życiu widziałem tysiące (jestem kinomanem) ale teraz gdy naprawdę chcę zobaczyć jeden film to nie mogę :(

Ciekaw jestem jak ten problem się rozwiąże, o ile się rozwiąże. Możliwe że w dalekiej przyszłości film ten będzie można ściągnąć z internetu, język angielski znam ale brazylijski niestety nie więc nadal by pozostał problem zrozumienia :(
Paweł
 
Posty: 204
Rejestracja: 09 paź 2009, 15:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Chico Xavier - film

Postautor: Zuzka » 25 kwie 2010, 08:13

a może znasz hiszpański? :)
:)
Zuzka
 
Posty: 89
Rejestracja: 31 paź 2009, 15:45

Re: Chico Xavier - film

Postautor: konrad » 25 kwie 2010, 08:44

Nie ma problemu. Jak będzie w internecie to dorobię napisy :)

Ale może uda się go sprowadzić wcześniej. Myślmy pozytywnie.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chico Xavier - film

Postautor: Robert » 25 kwie 2010, 14:24

Jeżeli wyjdzie film na dvd to na pewno bedzie dostepny w internecie na brazylijskich forach...już teraz jest dostępna wersja CAM(czyli nakręcona kamerą podczas seansu).

„Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.„ Eckhart Tolle
Awatar użytkownika
Robert
 
Posty: 198
Rejestracja: 19 sty 2010, 15:21

Re: Chico Xavier - film

Postautor: Paweł » 25 kwie 2010, 17:23

janurdsk pisze:Jeżeli wyjdzie film na dvd to na pewno bedzie dostepny w internecie na brazylijskich forach...już teraz jest dostępna wersja CAM(czyli nakręcona kamerą podczas seansu).


Fakt nie patrzyłem na Brazylijskich forach...

W takim razie pozostaje czekać aż film ukaże się na DVD.
Paweł
 
Posty: 204
Rejestracja: 09 paź 2009, 15:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Chico Xavier - film

Postautor: Paweł » 25 kwie 2010, 17:24

Zuzka pisze:a może znasz hiszpański? :)


Niestety Hiszpańskiego też nie znam :)
Paweł
 
Posty: 204
Rejestracja: 09 paź 2009, 15:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Chico Xavier - film

Postautor: konrad » 04 maja 2010, 12:55

Hej... Przenoszę temat do działu "Spirytyzm w Polsce", gdyż mam zamiar informować tu o wszelkich postępach w sprowadzeniu tego filmu do naszego kraju. Generalnie mogę zapewnić, że każdy prędzej czy później go zobaczy :) No ale postaramy się sprawić, by stało się "prędzej" a nie "później".

Rozmawiałem ze znajomym wczoraj, który widział już film 3 razy i powiedział, żeby, jeśli chodzi o możliwość wyświetlenia filmu w Polsce, zapytać się Nestora Masottiego, który przewodniczy MRS. Jako że Nestor będzie w Warszawie w najbliższy weekend, będzie ku temu doskonała okazja. Generalnie prawa do filmu ma reżyser Daniel Filho (mój znajomy zresztą ma do niego dojścia, więc tutaj też nie powinno być kłopotu) i generalnie jest za tym, by film rozpowszechniać.

Z całą pewnością póki co można liczyć jedynie na to, że film wejdzie do kin. Wersja DVD będzie mogła ukazać się dopiero, gdy film zejdzie z kin w Brazylii i gdy tam zostanie wydany na płytce.

W każdym razie zaczynamy działać. :)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Chico Xavier - film

Postautor: Voldo » 04 maja 2010, 13:56

No to trzymam kciuki, żeby sprowadzenie go trwało jak najkrócej :)


A jak się tylko pojawi w którymkolwiek kinie we Wrocławiu, to rzucę wszystko i pójdę go obejrzeć.
A jak będzie płyta z tym filmem, to zachęcę znajomych, żeby obejrzeli :) Może ktoś się zainteresuje spirytyzmem po obejrzeniu.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Chico Xavier - film

Postautor: Paweł » 05 maja 2010, 12:27

Oglądając zwiastun szczególnie trafił do mnie tekst na końcu: "Nikt nie może cofnąć się i rozpocząć wszystko od początku, ale każdy może zacząć od początku i napisać nowe zakończenie."
Paweł
 
Posty: 204
Rejestracja: 09 paź 2009, 15:08
Lokalizacja: Szczecin

Re: Chico Xavier - film

Postautor: Nikita » 10 maja 2010, 08:21

W Brazylii mowi sie po portugalsku a nie po hiszpansku.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Następna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości