Uwaga nabór do grupy badającej zjawiska paranormalne Kraków

Rozwój nauki, naukowe ciekawostki, pseudo i paranauki. Sprytne i ciekawe rzeczy, badania i doswiadczenia.. Pisz o swoich zainteresowaniach.

Re: Uwaga nabór do grupy badającej zjawiska paranormalne Kra

Postautor: MeskMecenas » 01 lut 2018, 23:44

To ile masz lat skoro łączysz mnie z zagadnieniem żołnierz ??
MeskMecenas
 
Posty: 16
Rejestracja: 01 lut 2018, 20:05

Re: Uwaga nabór do grupy badającej zjawiska paranormalne Kra

Postautor: danut » 02 lut 2018, 16:43

danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Uwaga nabór do grupy badającej zjawiska paranormalne Kra

Postautor: odnowa » 02 lut 2018, 17:46

danut pisze:Podoba mi się ten pomysł. http://infra.org.pl/wiat-tajemnic/parap ... normalnych

Mimo, że badania nad fenomenami PSI stanowią tabu, brakuje na nie pieniędzy, a samych zjawisk nie da się wywoływać „na żądanie”, przez lata zgromadzono dowody pozwalające potwierdzić ich istnienie.

Czy aby na pewno? W książce o buddyjskiej mistrzyni, Dipa Ma, wspomniane jest że te umiejętności wytrenowała pod okiem nauczyciela. Zamieszczam link do pliku, można tam przeczytać parę słów na ten temat
https://www.pdf-archive.com/2018/02/02/ ... ew/page/1/
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Uwaga nabór do grupy badającej zjawiska paranormalne Kra

Postautor: danut » 02 lut 2018, 18:47

Byli badani buddyjscy mistrzowie pod tym kątem, nie jestem pewna wniosków może jeszcze znajdę ten artykuł. W każdym razie nie trzeba być mistrzem by wsłuchując się w niskie tony dźwięków(tam odpowiednie dzwoneczki)wywołać ten sam efekt :D odnowo nie wierz we wszystko co gdzie przeczytasz.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Uwaga nabór do grupy badającej zjawiska paranormalne Kra

Postautor: odnowa » 02 lut 2018, 19:19

danut pisze:Byli badani buddyjscy mistrzowie pod tym kątem, nie jestem pewna wniosków może jeszcze znajdę ten artykuł. W każdym razie nie trzeba być mistrzem by wsłuchując się w niskie tony dźwięków(tam odpowiednie dzwoneczki)wywołać ten sam efekt :D odnowo nie wierz we wszystko co gdzie przeczytasz.

Tyle że w przypadku Dipy Ma można to sprawdzić, po prostu wcielając w życie to co przedstawia Visudhimagga (bo w oparciu o tę książkę była trenowana Dipa Ma przez jej mistrza, Munindrę). Do tego potrzebna jest jednak niezachwiana moralność i wyrzeczenie niemal wszystkiego. Nie wspominam już o ogromie czasu poświęconym na poszczególne etapy medytacji. Ja tego się nie podejmuję, mam na to za słabą psychikę.
Obecnie skupiam się na nauce relaksacji jaką prezentuje metoda silvy (zaraz pewnie mnie ktoś zjedzie że sekta, nie działa i takie tam). Mam już za sobą mały sukces - wystarczyło zaledwie 8 sesji by doświadczyć stanu alfa (czułem głęboki relaks). Dobra, koniec tego offtopu, bo zaraz mnie ktoś zbanuje :)
odnowa
 
Posty: 427
Rejestracja: 27 sty 2015, 06:00

Re: Uwaga nabór do grupy badającej zjawiska paranormalne Kra

Postautor: danut » 02 lut 2018, 19:22

A .. zgodzę się z tym, że to zależy od człowieka, ale nie od metod. Podobnie jak pisaliśmy o kronice Akaszy - sedno nie w tym by do niej zajrzeć, ale w tym kto i co tam znajdzie :)
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Uwaga nabór do grupy badającej zjawiska paranormalne Kra

Postautor: danut » 07 lut 2018, 14:51

Nie interesują mnie dogmaty kast chcących nas pouczać i wskazywać nam drogę. Działam według własnego kodeks unikając 7- miu grzechów głównych i znając szeroki zakres ich przejawów, nie obchodzę ich przez pokrętne usprawiedliwienia, lecz niszczę w sobie.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Uwaga nabór do grupy badającej zjawiska paranormalne Kra

Postautor: Xsenia » 12 lut 2018, 20:12

Kibicuję jak najbardziej powstaniu grupy badającej zjawiska paranormalne w Polsce. Wreszcie :)

Ale z tą godziną 3 rano, to trochę przesadzacie. 3 rano czasu letniego czy zimowego? 3 rano w Polsce czy w Betlejem, a może w jeszcze innej strefie czasowej. I jeszcze 3 rano latem, czy zimą. Czas to pojęcie względne, pamiętajcie o tym :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia

Wróć do Nauka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości