Prasa o PTSS

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: Prasa o PTSS

Postautor: cthulhu87 » 31 sty 2010, 16:49

Cóż, wygląda na to, że artykuł z focusa rozwiązał problem życia pośmiertnego. Możemy się rozejść. Sztandar PTSS wyprowadzić;) Swoją drogą myślę, że faktycznie popularne czasopisma mogą skutecznie wyrabiać poglądy społeczeństwa na różne kwestie. Tu zawsze łatwo o manipulacje:)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Prasa o PTSS

Postautor: konrad » 31 sty 2010, 19:35

Aż mam łzy w oczach... Szkoda że domenę spirytyzm.pl na parę lat wykupiłem do przodu... I co teraz?
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Prasa o PTSS

Postautor: Luperci Faviani » 05 lut 2010, 10:35

Na portalu www.pegaz.info pojawiła się reklama spirytyzm.pl - zapraszam:)
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Prasa o PTSS

Postautor: Jul » 16 lut 2010, 15:22

W nowym Focus Historia jest tekst-relacja z prób namierzenia duchów w zamkach i kościołach śląskich. Tekst jest w tonie mniej demaskującym, jak ten wspomniany wyżej w temacie, są tam wypowiedzi jakiegoś psychotronika, jasnowidza... Ale nie ma żadnej wzmianki o spirytystycznej perspektywie wg. Kardeca.

Wg tekstu 8 na 10 Europejczyków wierzy w duchy. Ale źródła uzasadniającego tę rewelację brak.
Jul
 
Posty: 346
Rejestracja: 31 paź 2008, 23:41

Re: Prasa o PTSS

Postautor: Sebastian » 04 mar 2010, 22:15

Czytałem artykuł w Focusie. Jak dla mnie tendencyjny. Niby wysyłają jakąś grupę badawczą, ale tematem nie jest "Badanie istnienia duchów" tylko "Potwierdzenie nieistnienia duchów". Jakieś wypowiedzi psychiatry, iż to błąd w komunikacji neuronów i mamy przewidzenia, na marginesie komentarz jasnowidza, który w świetle całego artykułu wygląda na naiwnie śmiesznego itd. itd. ^^'


Skany do pobrania spakowane w archiwum (do wypakowania WinRAR lub WinZIP): http://www.wrzuc.net/get.php?what=xc8mnw61focus.rar
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Poprzednia

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości