Spirytyzm, dla kogo ?

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: atalia » 07 lut 2016, 23:00

Moze jestem tępa, ale przyznam, ze kompletnie nie rozumiem Twojego wywodu o duszy i ciele... :(
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: danut » 07 lut 2016, 23:16

A to rozumiesz?- "Odpowiada on za siłę napędową,która wprawia w ruch ciała żywe. Bez niego materia stałaby się obojętna.
Kiedy istoty organiczne tracą witalność (umierając)... fluid witalny wraca do masy uniwersum "> i może zacząć tworzyć nowe ciała, a wyrzuciłam tylko to co zaciemnia zrozumienie jego tekstu czyli "materia rozkłada się tworząc nowe ciała". Bo właśnie o to chodzi, ze to nie materia tworzy nowe ciała tylko siła napędowa - myśl, duch świadomość. Materia rozkładając się to tworzy nawóz a nie ma najmniejszych możliwości by zorganizować sama od siebie nową żywą materię. Duch tworzy ciała, tak jak mówi reszta tekstu, świadomie lepi je i układa, można powiedzieć, że wręcz wyświetla je, tka lub maluje. I co za tym idzie ducha muszą mieć wszystkie organizmy żywe a nie tylko człowiek, bo to duch tworzy wszelakie życie, czyli ten duch znajduje się w tej subtelnej materii przenikającej cały wszechświat i jest jego motorem. Pole punktu zerowego miałaś wcześniej na myśli? Kiedyś napisałam o zgaszeniu latarki w innej przestrzeni w głębszej rzeczywistości i opuszczeniu operowania akurat na tej materii, zrezygnowania z tego manewru i tyle co do naszej tu śmierci.
danut
 
Posty: 6655
Rejestracja: 27 paź 2015, 09:27

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: atalia » 08 lut 2016, 08:53

Aha, rzeczywiście, teraz wyjaśniłaś wszystko dokładnie i w dodatku bardzo naukowo. :?
Dzięki.
atalia
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 3943
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:30

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Hansel » 10 lut 2016, 13:48

danut pisze:Spirytyzm nie dla idiotów .. http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,3881 :D :D



,,Gawędziła z Buddą, św. Alojzym i św. Wawrzyńcem. Przez jej usta przemawiali rozmaici apostołowie, a przede wszystkim św. Piotr, który zawiadomił ją, że w poprzednim wcieleniu był — Buddą!,, Buddą ?
Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: 1Prawda1 » 26 lut 2016, 02:51

Was przynajmniej jest trochę, a ja z moją filozofią sam. :lol: To dopiero dreszcz na nocnym samotnym spacerze ;).
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Pablo diaz » 26 lut 2016, 08:55

1Prawda1 pisze:Was przynajmniej jest trochę, a ja z moją filozofią sam. :lol: To dopiero dreszcz na nocnym samotnym spacerze ;).


A jaka jest Twoja filozofia Prawdo ? :)
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: 1Prawda1 » 26 lut 2016, 16:24

No Platon. :) Zakochanie w niebie. :)
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Pablo diaz » 26 lut 2016, 16:41

Czyli naśladujesz ,odtwarzasz kogoś ,jesteś zafascynowany ?Ale mam rozumieć ,że nie jest to Twoja ,że tak powiem wyrobiona na bazie wielu bolesnych i mniej bloesnych doświadczeń życiowych ? :)
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: 1Prawda1 » 26 lut 2016, 16:53

No właśnie to drugie. Na zasadzie wielkich przeżyć w tym doświadczeń metafizycznych i to już od początku bycia na Ziemi. W 17stym roku życia wpisałem w internecie hasło ''Dusza istniała przed narodzeniem'' - czytałem to i owo, czytałem i nagle trafiłem na filozofie Platona. Od razu do mnie trafiła, przede wszystkim opisuje świat idei czyli niebo jako główny sens bo na tym od samego początku życia najbardziej mi zależy w życiu. Oczywiście od razu tego nie wiedziałem miałem okresy w swoim życiu obcowania z Bogiem, z Pięknem, z miłością, z nieśmiertelnością, z Dobrem czy nawet z jakimiś podróżami podczas snu. Nazwałem to podróżami bo takich snów się nie ma zwykle, nie należy po przeżyciu takiego snu twierdzić, że to był sen, lecz już podróż. Przynajmniej takie ogromne wrażenie to sprawia. Ale sny snami, najciekawsze jest obcowanie z Pięknem pozazmysłowym - wypełnia Cię wtedy wspomnienie o Absolucie.
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: Spirytyzm, dla kogo ?

Postautor: Pablo diaz » 26 lut 2016, 17:23

A jak myślisz dlaczego trafiłeś na spirytyzm ?
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości