spirytystyczny coming out

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

spirytystyczny coming out

Postautor: Krzysztoff » 13 gru 2013, 22:58

Tak rozmawialiśmy ostatnio na grupie , że odbiór z zewnątrz spirytystycznej społeczności jest taki, jak jakiejś głęboko zakonspirowanej organizacji podziemnej

na naszej stronie spirytystycznej nie mamy słowa o nas , np. skład zarządu ptss , ktoś ma coś naprzeciw żeby zamieścić ?

Ja osobiście zamierzam umieszczać info o sobie jak coś przetłumaczę (podpisywać się pod tłumaczeniami i artykułami)

co myślicie?
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: spirytystyczny coming out

Postautor: danvue » 14 gru 2013, 15:23

Dodałoby to wiarygodności i powagi całemu tekstowi według mnie, inaczej jak się czyta coś podpisanego pseudonimem, a inaczej imieniem i nazwiskiem, ale to tylko psychologia ;)
Uderzył z nieba grom
i wypalił w ziemi znak
znak ten wielki był jak dom
to był krzyż, a obok stał
z postury szczupły, wysoki gość
ale słowa miał jak stal
ludzie wnet oblegli go
krzycząc: Tak! To Ten! To On!
Awatar użytkownika
danvue
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 459
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:31

Re: spirytystyczny coming out

Postautor: Voldo » 14 gru 2013, 18:29

O mnie można pisać bez problemu.
Z pracy mnie nie zwolnią, bo to nie te czasy (teraz to by związki zawodowe zjadły takiego pracodawcę jakby zwolnił na podłożu przekonanań filozoficznych czy innych więc o to nie ma co się bać), a i adresu się tam nie podaje, więc inkwizycja nie przyjdzie ;)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: spirytystyczny coming out

Postautor: cthulhu87 » 14 gru 2013, 22:07

Voldo pisze: a i adresu się tam nie podaje, więc inkwizycja nie przyjdzie ;)


ja mam Twój adres na deklaracji. Jak mnie wkurzysz to im podam, i przyjdzie do Ciebie egzorcysta z kropidłem i tacą :P
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: spirytystyczny coming out

Postautor: Voldo » 14 gru 2013, 23:57

Tylko spróbuj Marcinie! To Cię wytropię i nie będzie Ci do śmiechu! :twisted:
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: spirytystyczny coming out

Postautor: danvue » 15 gru 2013, 11:43

Obrazek
Uderzył z nieba grom
i wypalił w ziemi znak
znak ten wielki był jak dom
to był krzyż, a obok stał
z postury szczupły, wysoki gość
ale słowa miał jak stal
ludzie wnet oblegli go
krzycząc: Tak! To Ten! To On!
Awatar użytkownika
danvue
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 459
Rejestracja: 12 paź 2013, 17:31

Re: spirytystyczny coming out

Postautor: konrad » 16 gru 2013, 21:01

Zanim zrobicie "coming out", przemyślcie przede wszystkim dwie sprawy:
- czy w jakiś sposób może to zaszkodzić mojej rodzinie np. czy mogę przez to stracić pracę (ryzyko duże zwłaszcza, jeśli ktoś pracuje w małej firmie albo w firmie państwowej) - pamiętajcie, że bezpośrednio za spirytyzm raczej Was nie wyrzucą, ale każdy pretekst będzie dobry ;) Inna sprawa: czy może to zaszkodzić członkom rodziny w inny sposób: nietolerancja środowiska, problemy, jeżeli ktoś chce np. uczestniczyć w życiu kościoła katolickiego (np. ochrzczenie dziecka). Tutaj może być problem, jeśli mieszkacie w małym mieście
- czy chęć podpisywania się własnym nazwiskiem motywowana jest wyłącznie chęcią uwiarygodnienia przesłania spirytystycznego, czy też także pobudkami bardziej "egoistycznymi" - do rozważenia we własnym sumieniu.
Ja zanim zacząłem się podpisywać własnym nazwiskiem, sporo czasu nad powyższymi tematami się zastanawiałem. W przypadku pracy akurat nie miałem problemu, bo sprawowałem funkcję, która uniemożliwiała pracodawcy wyrzucenie mnie z pracy nawet dyscyplinarnie ;) Ale kwestie rodzinne były trudniejsze.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: spirytystyczny coming out

Postautor: Krzysztoff » 17 gru 2013, 22:36

Konrad, jak idziemy w konspirację to trzeba zlikwidować profil fejsbooka - bo to pełna dekonspiracja
każdy pracodawca sprawdza teraz przy rekrutacji , co masz na fejsbooku, nie mówiąc o znajomych , rodzinie itd

Co do misji spirytystów to na pewno nasze działanie będzie miało konsekwencje. Tego nie można uniknąć bo zgadzamy się że każda akcja rodzi reakcję i na pewno tak będzie. Dzisiaj nasze akcje są mikroskopijne więc reakcja jest niezauważalna, jutro czy za 10 lat już tak nie będzie.

Skoro czegoś nie da się uniknąć , nie ma się co tym przejmować i należy przyjąć to z pokorą.
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: spirytystyczny coming out

Postautor: |Coca|Cola| » 06 lut 2014, 10:26

PTSS -> Polskie Towarzystwo Studiów Stomatologicznych ,po wpisaniu w google =D :kardec: :chico:
Awatar użytkownika
|Coca|Cola|
 
Posty: 143
Rejestracja: 05 gru 2012, 08:11

Re: spirytystyczny coming out

Postautor: cthulhu87 » 06 lut 2014, 22:13

Pamiętam, że jak zakładaliśmy PTSS, baliśmy się różnych rzeczy. Być może wynikało to z mylnego wyobrażenia, że spirytystami interesuje się cały świat - tropią nad jezuici i dominikanie i będą chcieli spalić na stosie. Minęło jednak parę lat i nawet wyznawcy potwora spaghetti mogą afiszować się dowolnie ze swoimi poglądami :lol:
Myślę, że nie ma mowy o konspiracji, jeśli chociażby pod swoimi nazwiskami piszemy do kwartalnika :lol: PTSS
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Następna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości