Kongres medycyny i duchowości - Warszawa, 19-20 października

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Kongres medycyny i duchowości - Warszawa, 19-20 października

Postautor: konrad » 30 wrz 2013, 20:15

Zapraszamy do udziału w Kongresie medycyny i duchowości, który odbędzie się w Warszawie 19-20 października. Wszelkie informacje można znaleźć tutaj:

http://www.rivail.pl/kongres

Wstęp wolny! Zapraszamy!

Warto się zarejestrować, żeby zagwarantować sobie miejsce na kongresie (liczba miejsc ograniczona). Formularz rejestracji:
https://docs.google.com/forms/d/1czY8l7 ... U/viewform
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kongres medycyny i duchowości - Warszawa, 19-20 paździer

Postautor: Krzysztoff » 09 paź 2013, 15:31

OSTATNIA PROSTA przed kongresem .
Wpadł mi do głowy taki pomysł żeby zamieścić informację o kongresie na tak zwanych portalach dziennikarstwa obywatelskiego
podaję linki

Wiadomosci24.pl
Interia360.pl
Salon24.pl
Publikuj.org
Nius24.pl
Kontakt24.tvn.pl
Ithink.pl
Eioba.pl
InfoTuba.pl
Dziennikarz24.pl
GazetaWirtualna.pl

Pytanie kto się weźmie za napisanie tekstu i wrzucenie tam tego ? (trzeba by ładny tekst napisać)
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kongres medycyny i duchowości - Warszawa, 19-20 paździer

Postautor: cthulhu87 » 10 paź 2013, 13:52

Krzysiek, jak widziałbyś ten tekst?

- objętość
- treść (co można by wypunktować, co pominąć)
- odbiorca - do kogo się zwracać?
- cel (skupienie wyłącznie na kongresie czy coś więcej)

- jakieś przykłady podobnych tekstów, na których można się wzorować?
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Kongres medycyny i duchowości - Warszawa, 19-20 paździer

Postautor: Krzysztoff » 10 paź 2013, 19:24

Tekst o charakterze informacyjnym - w kategorii "wydarzenia"

myślę że to co jest na stronie spirytyzm + informacje z plakatu (np. postacie wykładowców i plan i tematyka wykładów)
jeżeli znasz jakieś ciekawostki o stowarzyszeniu lekarzy spirytystów to wrzuć

Tekst (tak myślę) powinien być kierowany do osób związanych z medycyną konwencjonalną i naturalną

cel- poinformowanie ludności o kongresie

przykłady - hmm.... no to co napisał Konrad, tekst powinien mieć "oficjalny charakter", czyli informacyjny i poważny (ludzie zastanawiają się czy to nie jakaś hucpa)
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kongres medycyny i duchowości - Warszawa, 19-20 paździer

Postautor: Krzysztoff » 19 paź 2013, 19:05

No i jak tam na kongresie ? ktoś coś powie ? Może wrzućcie coś na facebooka
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kongres medycyny i duchowości - Warszawa, 19-20 paździer

Postautor: forrest » 20 paź 2013, 20:39

Trochę wrzucę, ale generalnie jedna osoba nie życzyła sobie, żeby jej zdjęcia znalazły się na Facebooku i zanim zdążyłem odpowiedzieć, pytała się, czy ma w tej sprawie do mnie pisemne podanie złożyć.
...to co? Na Picasa wrzucić te zdjecia? :)
A inna nie chciała, żeby jej zdjecia robić, "bo nie" ...to akurat była kobieta :] Ale nie mówiła nic o Facebooku.
Poza tym słabe oświetlanie było i może 1/4 zdjęć wyszła w miarę dobrze (tzn. nie są rozmazane, prześwietlone, czy ciemne...).
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Kongres medycyny i duchowości - Warszawa, 19-20 paździer

Postautor: konrad » 20 paź 2013, 21:43

forrest pisze:Trochę wrzucę, ale generalnie jedna osoba nie życzyła sobie, żeby jej zdjęcia znalazły się na Facebooku i zanim zdążyłem odpowiedzieć, pytała się, czy ma w tej sprawie do mnie pisemne podanie złożyć.
...to co? Na Picasa wrzucić te zdjecia? :)
A inna nie chciała, żeby jej zdjecia robić, "bo nie" ...to akurat była kobieta :] Ale nie mówiła nic o Facebooku.
Poza tym słabe oświetlanie było i może 1/4 zdjęć wyszła w miarę dobrze (tzn. nie są rozmazane, prześwietlone, czy ciemne...).


Wrzuć zdjęcia gdziekolwiek, ale nie udostępniaj ich publicznie. Niech widzą je tylko ludzie, którzy mają do nich link.

A sam kongres był bardzo fajny :) Kogo nie było, niech żałuje.

Plusy i minusy z mojej strony:

PLUSY:
- sprawdził się pomysł z rozdaniem formularzy do oceny kongresu. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych opinii i przydatnych sugestii. Okazało się też, że najwięcej osób dowiedziało się o kongresie z Facebooka, co pokazuje, że reklamowanie się tam ma największy sens. Lepiej zainwestować w to narzędzie niż w rozklejanie plakatów
- nawiązaliśmy wiele fajnych kontaktów z ludźmi, które mięjmy nadzieję zaowocują większą współpracą. Jest np. duża szansa na powstanie grupy spirytystycznej w Krakowie :) Wreszcie
- sprawdziła się formuła godzinnych wykładów i dłuższych sesji pytań i odpowiedzi. Ludzie nie byli za bardzo przemęczeni i wiele osób napisało, że właśnie taka formuła bardzo im odpowiadała.

MINUSY:
- niestety bardzo dużo ze 120 osób, które się zapisały, w ogóle się nie pojawiły. Skłania mnie to do tego, by zacząć wprowadzać symboliczne opłaty za bilet na taką konferencję, które można przeznaczyć na opłacenie mini-cateringu np. kawy, wody, ciasteczek. Ludzie narzekali, że tego nie ma, a opłaty pomogłyby też w większym zmotywowaniu ludzi.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kongres medycyny i duchowości - Warszawa, 19-20 paździer

Postautor: Voldo » 20 paź 2013, 21:59

Fajnie by było, jakby powstała grupa w Krakowie.

Jeśli chodzi o opłaty - ja jestem za - jednak jak wiadomo - bez przesady :)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kongres medycyny i duchowości - Warszawa, 19-20 paździer

Postautor: Krzysztoff » 20 paź 2013, 22:26

tak generalnie to zauważyłem że to co wysyłasz (emaile) z Rivail - np. mail o kongresie , zostało potraktowane przez GMAIL jako spam i wrzucone do skrzynki antyspamowej, zupełnie przypadkowo to odkryłem ...
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kongres medycyny i duchowości - Warszawa, 19-20 paździer

Postautor: konrad » 21 paź 2013, 12:36

Krzysztoff pisze:tak generalnie to zauważyłem że to co wysyłasz (emaile) z Rivail - np. mail o kongresie , zostało potraktowane przez GMAIL jako spam i wrzucone do skrzynki antyspamowej, zupełnie przypadkowo to odkryłem ...


To niestety jest coś, czego nie możemy uniknąć. Jak jest wysyłana masowa wysyłka maili, to gmail może tak reagować. Rozwiązaniem byłoby dodanie ludzi do grupy dyskusyjnej z informacjami o spotkaniach i w tę stronę chyba pójdę. Choć i tu mogą trafiać do spamu. Wydaje mi się, że gmail sprawdza też, jakie jest nasze zachowanie np. jeśli czytamy wiadomości od danego nadawcy, to jest mniejsza szansa na wrzucenie ich w spam. Jeżeli nie czytamy i wywalamy do kosza, będzie je traktował jako niepotrzebne. Ja np. mam na liście kilka osób, którym kiedyś podałem maila, a potem zasyłały mnie milionem różnych łańcuszków i prezentacji, których nie czytałem i zacząłem je usuwać. Dziś wszystko od razu trafia do spamu.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Następna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości