Drugi Polski Kongres Spirytystyczny - Wrocław 21-22.09.2013

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: Drugi Polski Kongres Spirytystyczny - Wrocław 21-22.09.2

Postautor: konrad » 23 wrz 2013, 08:31

Kongres świetnie zorganizowany, wykłady doskonałe, mnóstwo sympatycznych osób... Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy pomagali w organizacji i dla wszystkich, którzy na kongres przybyli, zwłaszcza tych podróżujących z odległych zakątków Polski :)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drugi Polski Kongres Spirytystyczny - Wrocław 21-22.09.2

Postautor: Voldo » 23 wrz 2013, 08:47

Dzięki piękne wszystkim za przybycie - było super :)
Teraz tylko, żeby wszystko o czym mówiliśmy na Kongresie udało się wprowadzić w życie.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drugi Polski Kongres Spirytystyczny - Wrocław 21-22.09.2

Postautor: Luperci Faviani » 23 wrz 2013, 09:34

No to fajnie :)
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Drugi Polski Kongres Spirytystyczny - Wrocław 21-22.09.2

Postautor: konrad » 23 wrz 2013, 10:20

Ja jeszcze dodam z mojej strony plus i minusy kongresu:

Plusy, czyli co mi się podobało:

- wykłady były bardzo ciekawe i widać olbrzymi progres, jeśli chodzi o przygotowanie, wiedzę wykładowców itp.
- przyjechało sporo osób z różnych części Polski
- nasza niedzielna dyskusja była bardzo produktywna i myślę, że uda nam się wiele z projektów wprowadzić w życie

Minusy, czyli co warto poprawić:

- musimy poprawić kwestie techniczne; plusem była bez wątpienia próba transmitowania kongresu na żywo, ale niestety okazało się chyba, że są jakieś ograniczenia czasowe itp., więc ostatecznie transmisja nie zadziałała tak jak trzeba. W każdym razie to chyba dobra droga, by transmisje tego typu przeprowadzać. Może uda się transmitować np. październikowy kongres medycyny i duchowości
- na pewno za organizację kongresu warto się zabrać wcześniej, dzięki czemu można go nieco lepiej rozpropagować - tutaj sporo winy po mojej stronie
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drugi Polski Kongres Spirytystyczny - Wrocław 21-22.09.2

Postautor: Voldo » 23 wrz 2013, 10:23

Jeśli chodzi o transmisję - ograniczenie czasowe jest 4h, więc trzeba po prostu w pewnym momencie (przerwie między wykładami np.), zakończyć i wznowić transmisję.
No i przydałaby się kamera :)
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drugi Polski Kongres Spirytystyczny - Wrocław 21-22.09.2

Postautor: Pablo diaz » 23 wrz 2013, 12:37

Dziękuję za ciekawy kongres oraz wzorcowe przygotowanie prelegentów .Dzięki braci spirytystycznej wysłuchałem kilka ciekawych wykładów ... do następnego przyjaciele..
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Drugi Polski Kongres Spirytystyczny - Wrocław 21-22.09.2

Postautor: forrest » 23 wrz 2013, 15:29

konrad pisze:Kongres świetnie zorganizowany, wykłady doskonałe, mnóstwo sympatycznych osób... Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy pomagali w organizacji i dla wszystkich, którzy na kongres przybyli, zwłaszcza tych podróżujących z odległych zakątków Polski :)

No tak... organizacją przejazdu i noclegu dla ekipy z Warszawy zajął sie Konrad... ;)
"Spirytyzm będzie naukowy albo nie będzie go wcale." - Allan Kardec
Awatar użytkownika
forrest
 
Posty: 457
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:25
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: Drugi Polski Kongres Spirytystyczny - Wrocław 21-22.09.2

Postautor: Luperci Faviani » 24 wrz 2013, 19:21

W tym roku mnie nie było, więc kongresu oceniał nie będę, niemniej uważam, że na każdy taki zjazd powinno się zapraszać jakąś prawdziwą szychę. Powinniśmy mierzyć znacznie wyżej, ponad wiedzę członków naszego młodego stowarzyszenia.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Drugi Polski Kongres Spirytystyczny - Wrocław 21-22.09.2

Postautor: Krzysztoff » 24 wrz 2013, 20:10

dziękujemy wszystkim za przybycie i świetną atmosferę

Ja myślę że powinno być trochę mniej wykładów a więcej zajęć integracyjnych :) .

Jakie powinny być zasadnicze cele kongresu ?
1. Integracja spirytystów, oraz sprawy organizacyjne: podsumowanie poprzedniego roku, planowanie działań na przyszły rok
2. Promocja spirytyzmu w miejscu w którym odbywa się kongres (czyli to co mówił Luperci mi tu pasuje, jakaś "gwiazda" powinna być ) :)
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drugi Polski Kongres Spirytystyczny - Wrocław 21-22.09.2

Postautor: Zbyszek » 24 wrz 2013, 22:36

Z mojego punktu widzenia, konkretna data Kongresu powinna być znana z dużo większym wyprzedzeniem. Ogłaszana w rożnych miejscach. /Lepiej jest zaplanować obecność./ Na przykład, ja, nie wiedziałem czy on będzie zorganizowany i kiedy. Słyszałem tylko ze we Wrocławiu.
Tutaj w Hiszpanii, kongres coroczny odbywa się w hotelu, który udostępnia sale i pokoje dla przyjezdnych/Wszystkie posiłki wliczone w koszt, nie traci się czasu na szukanie baru. Dokładna data uzgadniana jest już rok wcześniej. Cala organizacja zajmuje się biuro podroży.
Zbyszek
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 642
Rejestracja: 19 lis 2010, 00:01
Lokalizacja: Madryt

PoprzedniaNastępna

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości