Drugi Polski Kongres Spirytystyczny - Wrocław 21-22.09.2013

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Re: Drugi Polski Kongres Spirytystyczny - Wrocław 21-22.09.2

Postautor: konrad » 25 wrz 2013, 09:20

Zbyszku i Luperci, można wiele rzeczy zrobić, ale oczywiście wszystko rozbija się o środki finansowe. W naszym przypadku, nawet jeśli spotkanie było organizowane w hotelu, to większość osób i tak szukała noclegu w hostelach, żeby zmniejszyć nieco koszt takiej podróży. A co do zapraszania gości, tutaj jest podobnie. Jeśli chodzi o Brazylię, to niestety ciekawsi goście są mniej dostępni i trzeba się do nich dopasowywać. W Europie natomiast takich "szych" nie ma tak dużo. Wszystko myślę rozrusza się, jak w kongresach będą uczestniczyły setki ludzi, a nie dziesiątki ;)

A co do wcześniejszego rezerwowania miejsca itp., często temat rozbija się również o pieniądze, bo nie zawsze mamy możliwość wyłożyć większą kwotę z góry.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drugi Polski Kongres Spirytystyczny - Wrocław 21-22.09.2

Postautor: kalatala » 25 wrz 2013, 09:42

Myślę, że jeśli wytrwale i z powagą będziemy dążyć do rozwinięcia się Spirytyzmu w Polsce, to Duchy zadbają o odpowiednie środki finansowe.
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Drugi Polski Kongres Spirytystyczny - Wrocław 21-22.09.2

Postautor: konrad » 25 wrz 2013, 10:30

kalatala pisze:Myślę, że jeśli wytrwale i z powagą będziemy dążyć do rozwinięcia się Spirytyzmu w Polsce, to Duchy zadbają o odpowiednie środki finansowe.


No właśnie. Czasem tej wytrwałości jednak brakuje :roll:
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drugi Polski Kongres Spirytystyczny - Wrocław 21-22.09.2

Postautor: Luperci Faviani » 25 wrz 2013, 13:49

Chodzi mi tylko o to, że wykłady członków naszego stowarzyszenia mogą być ciekawe dla osób z zewnątrz, które niewiele wiedzą na temat spirytyzmu. Sami spirytyści powinni czerpać wiedzę od autorytetów większych, niż kolega z ławki. Oczywiście, za dobrą jakość trzeba czasami drogo zapłacić.
Luperci Faviani - życie jest niczym, wieczność jest wszystkim.
La certitude est une autre dimension de la croyance.
Awatar użytkownika
Luperci Faviani
 
Posty: 2412
Rejestracja: 22 lip 2008, 16:23
Lokalizacja: Polska

Re: Drugi Polski Kongres Spirytystyczny - Wrocław 21-22.09.2

Postautor: konrad » 25 wrz 2013, 14:20

Luperci Faviani pisze:Chodzi mi tylko o to, że wykłady członków naszego stowarzyszenia mogą być ciekawe dla osób z zewnątrz, które niewiele wiedzą na temat spirytyzmu. Sami spirytyści powinni czerpać wiedzę od autorytetów większych, niż kolega z ławki. Oczywiście, za dobrą jakość trzeba czasami drogo zapłacić.


Rozmawialiśmy trochę na temat różnych kongresów i spotkań, które organizujemy. Myślę, że każde z tych wydarzeń ma swoją specyfikę i akurat ogólnopolski kongres ma na celu większe zintegrowanie spirytystów, wymianę doświadczeń (moim zdaniem niedzielna część kongresu była naprawdę świetna, gdyż dała nam okazję do tego, by lepiej się poznać i omówić wiele spraw). Nawet jeśli zaprosimy jednego gościa, to i tak wiele osób z ulicy może być niezadowolone, że reszta wykładowców z Polski hehe, więc ciężko tutaj coś zaradzić. Jak dla mnie formuła, że wykłady prowadzą polscy spirytyści, wśród których zaczynają się pojawiać osoby zdobywające większe zaufanie i rozpoznawane dzięki swojej działalności, jest właściwa, ale wymaga oczywiście dopracowania. Przede wszystkim musimy pomyśleć nad rozwojem naszego warsztatu jako wykładowców i odpowiedniego dobierania tematów. Jeśli np. wałkujemy po raz siedemdziesiąty temat istnienia Boga, powtarzając to, co napisane jest w KD, a większosć publiczności to spirytyści z doświadczeniem, to taki wykład będzie odebrany za niezbyt ciekawy. Gdy jednak zaprezentujemy inne spojrzenie, podejdziemy do tematu w nieco inny sposób, powinno to się sprawdzić.

Poza tym w odróżnieniu od kongresów ezoterycznych, nam najbardziej zależy na rozwoju osobistym, wspieraniu spirytystów. Owszem, można zrobić komercyjne wydarzenie, ale pytanie, czy warto. Tego rodzaju wydarzenia można organizować przy innej okazji, gdy będą miały szerszą formułę.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Drugi Polski Kongres Spirytystyczny - Wrocław 21-22.09.2

Postautor: Voldo » 27 wrz 2013, 23:00

Tak co do wykładów:


Reszta będzie się pojawiała w miarę jak będę miał czas i ochotę na obróbkę owych.
Wiem, że jakość dźwięku nie powala, ale cóż zrobić (nagrywane to było tak samo i tym samym co moje normalne wykłady, jednak te drugie są robione w domu gdzie jestem 30cm od mikrofonu a tam z 1,5 metra i to jeszcze w sali).
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Drugi Polski Kongres Spirytystyczny - Wrocław 21-22.09.2

Postautor: Nikita » 29 wrz 2013, 15:04

Chetnie wzielabym udzial ale niestety za daleko...ale zycze Wam wytrwalosci i duzo radosci...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Poprzednia

Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości