Polski film + wątek spirytystyczny

Forum poświęcone informacjom dotyczącym rozwoju Spirytyzmu w Polsce. Tu znaleźć można zapowiedzi wykładów, spotkań, a także wszelkie ciekawostki dotyczące historii ruchu spirytystycznego w naszym kraju.

Polski film + wątek spirytystyczny

Postautor: Sebastian » 03 paź 2012, 09:54

Ktoś czytał dzisiejsze metro? Na stronie głównej czytam o polskich spirytystach i jestem w szoku ;O
Niepokoi mnie tylko wypowiedź reżysera: Historia potraktowana jest z dużym dystansem. My jej nie odtwarzamy, ale tworzymy
Napawa mnie to lekkim przerażeniem :P
Załączniki
IMAG0077.jpg
IMAG0077.jpg (1.09 MiB) Przeglądany 8586 razy
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Polski film + wątek spirytystyczny

Postautor: Krzysztoff » 03 paź 2012, 11:36

krótko mówiąc ktoś znowu będzie opowiadał kompletne bzdury o spirytyźmie
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polski film + wątek spirytystyczny

Postautor: mateuss22 » 23 sty 2013, 14:50

Dokładnie :(
mateuss22
 
Posty: 23
Rejestracja: 29 gru 2012, 21:34

Re: Polski film + wątek spirytystyczny

Postautor: konrad » 10 kwie 2013, 10:13

Generalnie już pierwsze zdanie pokazuje, że to jakieś bzdury. Spirytyście nie chronią przed nikim np. przed złymi mocami, duchami itp. Co najwyżej zalecają, by ludzie zmieniali się na lepsze, rozwijali swoje zdolności, pomagali innym, bo w ten sposób właśnie oddalają wpływ złych duchów. No ale to gorzej sprzedaje się na ekranie. Lepiej pokazać jakieś tajemne rytuały, świece, sensacje. Wyobraźcie sobie, że w tym filmie Paderewski zgłasza się do spirytystów z prośbą o ochronę, a oni mówią: "Musi Pan być przede wszystkim dobrym człowiekiem"... Nudne by to było hehe
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polski film + wątek spirytystyczny

Postautor: Krzysztoff » 10 kwie 2013, 10:19

Zastanawiam się czy nie warto by było zainterweniować , to jest utrwalanie jakiegoś nieprawdziwego wizerunku spirytyzmu , niech nazywają tych ludzi jakimiś "ezoterykami" czy magami
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polski film + wątek spirytystyczny

Postautor: konrad » 10 kwie 2013, 10:22

Krzysztoff pisze:Zastanawiam się czy nie warto by było zainterweniować , to jest utrwalanie jakiegoś nieprawdziwego wizerunku spirytyzmu , niech nazywają tych ludzi jakimiś "ezoterykami" czy magami


Myślę, że lepiej czas i energię poświęcić na tłumaczenie książek i artykułów. :) Takiego sprostowania i tak nikt nie weźmie poważnie, a jedyną sensowną drogą do zmiany spojrzenia ludzi na temat, jest po prostu cierpliwa praca u podstaw i edukacja. Widzę to bardzo dobrze po mojej rodzinie, która kiedyś do tematu podchodziła bardzo stereotypowo, a nawet negatywnie, a dziś wszyscy zaczytują się w książkach, pożyczają znajomym i pytają się o więcej. I wszystko bez żadnej nachalności czy dyskutowania. Po prostu robiłem swoje, a oni się w końcu zainteresowali i doszli do wniosku, że skoro temat zgłębiam już tak długo, to może być w nim coś interesującego :)
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polski film + wątek spirytystyczny

Postautor: Krzysztoff » 10 kwie 2013, 10:28

konrad pisze:Widzę to bardzo dobrze po mojej rodzinie, która kiedyś do tematu podchodziła bardzo stereotypowo, a nawet negatywnie, a dziś wszyscy zaczytują się w książkach, pożyczają znajomym i pytają się o więcej. I wszystko bez żadnej nachalności czy dyskutowania. Po prostu robiłem swoje, a oni się w końcu zainteresowali i doszli do wniosku, że skoro temat zgłębiam już tak długo, to może być w nim coś interesującego :)

hehe a ile to Ci zajęło ? bo u mnie jestem chyba na początku tej drogi bo zainteresowanie zerowe ale popieram to co powiedziałeś - żadnej nachalności, człowiek musi sam otworzyć się na wiedzę ...
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polski film + wątek spirytystyczny

Postautor: konrad » 10 kwie 2013, 11:39

Krzysztoff pisze:hehe a ile to Ci zajęło ?


Ok. ośmiu lat. :D

Generalnie u mnie wyglądało to tak, że na początku starałem się inicjować jakieś rozmowy, ale spotykała mnie albo obojętność, albo spora niechęć, więc zdecydowałem, że nie będę już drażył tematu. Ziarno zostało zasiane, a ja robiłem dalej swoje. W międzyczasie to małe ziarenko zaczęło kiełkować i moja rodzina zaczęła zadawać nieśmiało pytania, a ja wówczas na nie odpowiadałem. Podobnie postępuję wśród znajomych, w pracy. Jeśli ktoś się pyta o ten temat, to odpowiadam, ale raczej nie wychodzę sam przed szereg i nie inicjuję dyskusji. Myślę, że to zdrowsze podejście. Generalnie postępowałbym pewnie inaczej w jakichś kryzysowych sytuacjach albo z ludźmi, z którymi jestem bardzo zaprzyjaźniony. Generalnie jednak w tym przypadku u mnie łatwiej o tyle, że najbliższa rodzina i większość przyjaciół to spirytyści.
Awatar użytkownika
konrad
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2952
Rejestracja: 15 lip 2008, 13:08
Lokalizacja: Warszawa


Wróć do Spirytyzm w Polsce

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości