Kącik duchowości

Tu można podzielić się z innymi użytkownikami pięknymi, zasłyszanymi gdzieś modlitwami, a także poprosić o to, by wspólnie pomodlić się w jakiejś sprawie.

Kącik duchowości

Postautor: sigma » 26 sty 2010, 20:37

Proponuję założyć kącik duchowości. Moim zamiarem jest wymiana myśłi na temat Boga. Kim jest, jak Go rozumiemy, może nawet jak doświadczamy... Ale w kąciku duchowości może znaleźć się miejsce też na inne myśli, dlaczego nie ?

Co Wy na to ?

:roll:
Piotr

Kto zwycięża innych, jest silny. Kto zwycięża siebie, jest wielki.
sigma
 
Posty: 1136
Rejestracja: 12 sie 2009, 19:02
Lokalizacja: Zagłębie Śląsko-Dąbrowskie

Re: Kącik duchowości

Postautor: Sebastian » 17 sie 2010, 20:55

Coś widzę małe zainteresowanie tematem o_O To ja skopiuję swoją wypowiedź z innego tematu:

Poczułem, że właśnie przez takiego "spirytystycznego" Boga jestem naprawdę kochany (jak to zawsze zapowiadał Kościół). Pojawił się w związki z tym pewien problem. Kiedyś zwracałem się do Boga. Teraz [po poznaniu spirytyzmu], wolę zwracać się do Ducha Opiekuna, bo respekt przed Bogiem mnie onieśmiela i paraliżuje (bo zrozumiałem, że to PRAWDZIWY Bóg... - nie wiem czy mnie z tym rozumiecie...)
Awatar użytkownika
Sebastian
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 499
Rejestracja: 14 sty 2010, 22:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Kącik duchowości

Postautor: cthulhu87 » 26 paź 2010, 12:46

Coś zakurzony ten kącik...
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

Re: Kącik duchowości

Postautor: Nikita » 22 lut 2011, 17:32

Dopiero teraz przeczytalam ten post...ciekawy temat....



Chm... kim jest Bog....


Na pewno nie jest starszym panem z broda z obrazow Michala Aniola...

Dla mnie bog to Matka i Ojciec....
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Kącik duchowości

Postautor: Voldo » 24 lut 2011, 22:20

Kim jest dla mnie Bóg?

Moim stwórcą, Jemu zawdzięczam to, że istnieję, że mogę doświadczać to, czego doświadczam. Jest najwyższym i najdoskonalszym Duchem.
A jeśli chodzi o Jego wygląd... A kto wie, może wygląda jak mikołaj, a może jak kamyczek. A może jest wielką kulą światła z której bije nieskończona dobroć i miłość.
A jej blask (jak gdzieś kiedyś przeczytałem), mogą wytrzymać tylko te najdoskonalsze Duchy.

Pewny jestem tego, że zawsze otacza mnie oraz wszystkich innych ochroną.
Pewny jestem również tego, że kiedyś będę miał zaszczyt zobaczyć mego stwórcę i przy nim być. I z radością wykonywać jego polecenia.
Nie wiem kiedy to nastąpi. Może za milion lat, może za miliard, może za centylion (nazwa z Wikipedii, nie znam aż takich liczb) lat. Kiedyś na pewno.
Tomasz

„Jezus Chrystus nie prosił nas o wiele, nie wymagał od ludzi, by wspinali się na Mount Everest, czy wielce się poświęcali. Prosił nas tylko o to, byśmy kochali drugiego człowieka.” - Chico Xavier

Wiceprzewodniczący PTSS
Przewodniczący Wrocławskiego Oddziału PTSS
tomasz.grabarczyk.spirytyzm@gmail.com
Awatar użytkownika
Voldo
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 2204
Rejestracja: 08 lut 2010, 14:58
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Modlitwa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości