Modlitwa przebaczenia

Tu można podzielić się z innymi użytkownikami pięknymi, zasłyszanymi gdzieś modlitwami, a także poprosić o to, by wspólnie pomodlić się w jakiejś sprawie.

Re: Modlitwa przebaczenia

Postautor: OneNight » 07 sie 2016, 11:29

"Odpuść sobie" to najgorsza rada, jaką słyszałem. Z tym coś trzeba zrobić. Ponadto stwierdzenie"to jest karmiczne" mi się nie podoba. Czy ludzie nie mają wolnej woli i ich losem rządzi fatum?

Magu, czy było to coś, co można kupić albo da się odkupić? A może córeczka chciałaby coś w zamian?

A propos zemsty; co dla Ciebie jest cenniejsze - szczęście córeczki czy nieszczęście jakiejś osoby?
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Modlitwa przebaczenia

Postautor: Pawełek » 07 sie 2016, 13:20

OneNight pisze:Czy ludzie nie mają wolnej woli i ich losem rządzi fatum?

Właśnie mają. Dlatego cierpią za to, co zrobili w poprzednim wcieleniu. Gdybyśmy na to patrzyli z góry (ew. po drugiej stronie) to zauważymy, że to się składa wszystko w całość. Z tego względu, że patrzymy na nasze cierpienie z "tej" pozycji uznajemy, że mamy jakiegoś pecha, ciąży nad nami fatum itp. ;)
Awatar użytkownika
Pawełek
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 1941
Rejestracja: 27 kwie 2015, 21:36
Lokalizacja: Śląsk

Re: Modlitwa przebaczenia

Postautor: OneNight » 07 sie 2016, 15:22

A więc mamy czekać na cud i grzecznie sobie cierpieć, bo zrobiliśmy coś, czego nawet nie pamiętamy?

Ja nadal będę się upierać przy stwierdzeniu, że najgorsze jest siedzieć bezczynnie - trzeba próbować na wszelkie sposoby.

Jednak zamiast unieszczęśliwiać wrogów, lepiej jest uszczęśliwiać przyjaciół - jest to o wiele korzystniejsze.
Awatar użytkownika
OneNight
 
Posty: 2768
Rejestracja: 09 lip 2015, 13:38

Re: Modlitwa przebaczenia

Postautor: Krzysztoff » 08 sie 2016, 00:26

OneNight pisze:"Odpuść sobie" to najgorsza rada, jaką słyszałem.


No nie koniecznie. Jeżeli 2 osoby są nastawione "oko za oko" to tworzą zamknięty kołowrót zemsty i złych uczynków.
Ktoś to kiedyś musi przerwać i owo "odpuść sobie" to oznacza
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modlitwa przebaczenia

Postautor: czarnyMag » 08 sie 2016, 23:28

OneNight pisze:"Magu, czy było to coś, co można kupić albo da się odkupić? A może córeczka chciałaby coś w zamian?


Tak dom wart 800 tys :) Nie jestem w stanie go odkupić ani wybudować. Straciłem go bezpowrotnie i była to pewnie moja i żony karma - tak przynajmniej czujemy ale 6 letnie dziecko tego nie rozumie a mówi o tym od 3 lat :(

A propos zemsty - jest to pewien problem bo choć klątw nie ma i są to bajki to moja babka na moich oczach w podobnej sprawie obłożyła pewnego gościa (też z mojej rodziny) czymś takowym i ten gość wtedy kawaler do wzięcia, młody, piękny, bogaty (jedynak - perełka:) w wykształceniem i kobietami "nagle się pochylił i zwalił z nóg" (a klątwy to przecie bajka i wystarczy modlitwa i wystarczy wstawiennictwo i takie tam :) I ten gość obecnie to inwalida który z trudem się przemieszcza za potrzebą niosąc za sobą butlę z tlenem i ciągnąc jakąś aparaturę, samotny, porzucony i odtrącony przez wszystkich (niedołężny starzec robiący pod siebie którego na domiar złego wydziedziczył jego ojciec na rzecz swej siostry :)
A ja to znam i pamiętam i też mógłbym się z tym zmierzyć i ręce mnie świerzbią żeby "pojechać ciągiem"...ale najbardziej mnie świerzbią gdy córka wciąż pyta i pyta dlaczego ona tam nie może jechać itd. itp.
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Modlitwa przebaczenia

Postautor: Nikita » 09 sie 2016, 08:22

No tak ale zemsta ma swoje konsekwencje...OneNight Ty bys nie odpuscil? Czyli bys sie mscil? ja nie mowie o braku dzialania ale mowie aby zaniechác zemsty bo zlo i przemoc rodza to samo. Konsekwencje naszych czynow do nas wracaja. Dlatego dla Swietego spokoju trzeba odpuscic i Zajac sie w zyciu czyms konstruktywnym np zarobic na nowy dom lub mieszkanie...albo wyksztalcic corke tak aby sama mogla dobrze zarabiac w przyszlosci...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Modlitwa przebaczenia

Postautor: Mirek » 10 sie 2016, 20:46

czarnyMag pisze:
Mirek pisze:Magu, słowa mają wielką moc. To też energia, która może nawet zabić.
Naprawdę są takie rzeczy, których się nie przebacza? A jakie np.?


Wydziedziczenie. Przy czym mi lata majątek osoby wydziedziczającej ale moja mała córeczka nie rozumie dlaczego nie ma tego co mieć miała. Czasami słyszę jak płacze i o to prosi Boga a we mnie wtedy zaczyna płonąć ogień i zaczynam tracić kontrolę - ogarnia mnie taka nienawiść że zarzekam się pomścić zniewagę ale nie tu lecz tam, kiedyś w innym wcieleniu! I pomszczę.

A chodź raz zastanowiłeś się dlaczego zostałeś wydziedziczony? Bill Gates wydziedziczył swoje dzieci i one nie żywią za to urazy do ojca. To co Tobie się należało, to zaledwie promil tego co oni mogli dostać.
To, że Twoja córka o tym ciagle mówi, to Twoja zasługa goryczy jaką nosisz w swoim sercu.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Modlitwa przebaczenia

Postautor: Krzysztoff » 10 sie 2016, 21:24

Ja mam 6 letnią córkę i nie widzę większego problemu żeby taką sytuację wytłumaczyć i wyjaśnić że właściciel domu ma święte prawo nim dysponować według swojej woli i tak zwanym spadkobiercom nic do tego.

Trudniej by było wytłumaczyć dlaczego tato z dziadkiem się tak pokłócili, że jeden 2giego (albo oboje) całkowicie odrzucił
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Modlitwa przebaczenia

Postautor: czarnyMag » 10 sie 2016, 23:15

Krzysztoff pisze:Ja mam 6 letnią córkę i nie widzę większego problemu żeby taką sytuację wytłumaczyć i wyjaśnić że właściciel domu ma święte prawo nim dysponować według swojej woli i tak zwanym spadkobiercom nic do tego.

Trudniej by było wytłumaczyć dlaczego tato z dziadkiem się tak pokłócili, że jeden 2giego (albo oboje) całkowicie odrzucił


Ja w sprawie jestem zięciem :) Gdy matka próbowała mi to zrobić przy dużo mniejszym majątku - olałem sprawę i dostałem 1/2 -ą. A po śmierci babki jak moja rodzina skoczyła sobie do gardła powiedziałem że się zrzekam i wyszedłem - okazało się potem że wszystko jest moje :) A pielęgnuje nienawiść moja żona - ja się zawsze wycofuję jak idzie o kasę a że kocham to mnie rzuca po ścianach - innymi słowy "rzuca mnie po ścianach" za córkę i żonę - taki ze mnie empata :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Modlitwa przebaczenia

Postautor: Mirek » 11 sie 2016, 10:55

Ludzie nie zdają sobie sprawy, że mogą mieć wszystko co zechcą, gdy połączą się ze źródłem. Darmowe pieniadze i majatki nikomu jeszcze szczęścia nie przyniosły.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

PoprzedniaNastępna

Wróć do Modlitwa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości