Prośba o pomoc w ułożeniu modlitwy

Tu można podzielić się z innymi użytkownikami pięknymi, zasłyszanymi gdzieś modlitwami, a także poprosić o to, by wspólnie pomodlić się w jakiejś sprawie.

Re: Prośba o pomoc w ułożeniu modlitwy

Postautor: Mirek » 13 lip 2015, 18:11

Jeśli ktoś przejawia agresję w stosunku do mnie, oznacza to, że w mojej duszy istnieje analogiczny program.
Usuwam go i atak automatycznie ustaje. Jakakolwiek forma agresji jest niemozliwa, gdy w mojej duszy nie ma analogicznego programu.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Prośba o pomoc w ułożeniu modlitwy

Postautor: Pablo diaz » 13 lip 2015, 19:10

Mirek pisze:Was dwóch? Kogo masz na myśli i dlaczego tak uważasz?


Ciebie Mirku i Basię.
Basia piszę,a Ty potwierdziłeś,że modląc się można wyprosić Boga ,aby wpłynął na zmianę w postępowaniu danej osoby.

Po kilku komentarzach odpisałem w formie prośby:

Mozemy wspolnie pomoc ulozyc modlitwe Karolince?Kazdy kto ma wole w ulozeniu niech napisze linijeczke..

Basia napisała:żebym sam walnął całą linijeczkę ,a Ty ,że ty już to wcześniej zrobiłeś,ponawiając prośbę (którą kierowałem do wszystkich )o modlitwe kierując ją ponownie do mnie.

Zabrzmiało to szyderczo,zjadliwie , jak prawie w każdym wątku od pewnego czasu na tym forum.

Dlatego też odpisałem:
Czy zastanowiliscie sie nad tym ,ze was dwoch nie szuka pojednania nas wszystkich i dobra w dobraniu slow do modlitwy tylko ,wciaz siejecie niezgode i mnie na probe probujecie wystawic?
Czy to jest to o czym uczy nas spirytyzm?
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Prośba o pomoc w ułożeniu modlitwy

Postautor: Mirek » 13 lip 2015, 19:51

Bo widzisz, jak coś proponujesz, to powinieneś zacząć od siebie.
Podajesz linijkę lub całą madlitwę i dodajesz tekst zachęcający innych również do napisania.
Jeżeli odebrałeś to jako szyderstwo, to tylko dlatego, że analogiczny program tkwi w Twojej duszy.
Nawet przez myśl mi nie przeszło, by szydzić z Ciebie.
Można wpłynąć modlitwą na drugiego człowieka, gdy modlimy się o dobro dla niego. Lecz nie zawsze jest to z korzyścią dla jej duszy i naszej.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Prośba o pomoc w ułożeniu modlitwy

Postautor: Pablo diaz » 13 lip 2015, 19:54

Moja pierwsza linijeczka:
Ojcze Panie wszechmogący i wszechmocny od wieków,Ty który stworzyłeś wszystko,Ty ,który jesteś lekarzem naszych dusz ,proszę cię abyś wolą Twojej miłosiernej woli,wziął w Twe potężne ramiona duszę .....i pomógł wyjść jej z mgły gęstych fluidów,które ją otaczają.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Prośba o pomoc w ułożeniu modlitwy

Postautor: kalatala » 13 lip 2015, 21:45

Pięknie zacząłeś :)
Awatar użytkownika
kalatala
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 913
Rejestracja: 28 cze 2012, 19:05
Lokalizacja: Białystok

Re: Prośba o pomoc w ułożeniu modlitwy

Postautor: Xsenia » 14 lip 2015, 10:09

Pablo diaz pisze:Czy zastanowiliscie sie nad tym ,ze was dwoch nie szuka pojednania nas wszystkich i dobra w dobraniu slow do modlitwy tylko ,wciaz siejecie niezgode i mnie na probe probujecie wystawic?

Pablo nie raz już wstawiałeś tu CAŁE modlitwy. I być może fałszywie wyczułam, że masz na to ochotę. Prośba by każdy dodał jedną linijkę jest według mnie sztuczna. Dlatego napisałam byś od razu walnął całość.

Nie szukam pojednania, tak? Czy dlatego cichaczem wbijam szpilki, mówię o niezrozumieniu mnie, niskim poziomie i ignoruję temat?
"pojednanie «zgoda następująca po okresie kłótni»" Słownik języka polskiego.
Tyle, że ty Pablo wbijasz szpilkę i zwiewasz. Nie uczestniczysz w dyskusji, nie szukasz kompromisu, tylko olewasz temat. I to ja nie szukam pojednania?

Sieję niezgodę? To ty wbijasz szpilkę i ignorujesz moje wypowiedzi dotyczące tejże szpilki. Uważasz się za lepszego człowieka ode mnie. Ale niestety nie jesteś lepszy ode mnie. Masz pecha, trafiłeś na kobietę, która ma ośmioletnie doświadczenie w wyczuwaniu wbijania szpilek. Z Nikitą też często stoimy po przeciwnych stronach w dyskusji, ale ona przynajmniej ma jaja (jajniki? ;) ) by przyznać się do tego, że popełnia błędy, że jest choleryczką (jak ja zresztą). Ty udajesz. A fałszywej pobożności nie znoszę. Wyznaję zasadę, że lepsza prawda, która przynosi cierpienie, niż wygładzone, delikatne podane kłamstwo. Bo prawda zawsze wyjdzie na wierzch, a im większą ilością małych kłamstewek ją przykryjesz, tym większe cierpienie przyniesie. Rana lepiej się goi po cięciu ostrym ostrzem, a nie szarpana kłamstewkami.

Pablo diaz pisze:i mnie na probe probujecie wystawic?

Wystawiony na próbę to był Jezus na pustyni. I Jezus przynajmniej rozmawiał z diabłem, ty wolisz ignorować by nie zniżać się do mojego niskiego poziomu. To było już widoczne od naszej pierwszej dyskusji.
viewtopic.php?f=6&t=2108&hilit=Pablo
viewtopic.php?f=73&t=2700&p=44114&hilit=Pablo#p44114
viewtopic.php?f=9&t=641&p=44147&hilit=Pablo#p44147
viewtopic.php?f=73&t=2885&p=46263&hilit=Pablo#p46263

Pablo diaz pisze:Czy to jest to o czym uczy nas spirytyzm?

Spirytyzm ma nas uczyć dążenia do doskonałości, a nie uczyć postawy biernej. Odcinając się niczego się nie uczysz Pablo i niczego nie uczysz innych. Pod tym względem przypominasz mi moją teściową: "To i to robisz źle", " acha, to jak mam to robić lepiej?", " to nie moja sprawa, to i to robisz źle". Wskazywać błędy jest łatwo, znaleźć rozwiązanie jest trudno.

Pablo diaz pisze:Zabrzmiało to szyderczo, zjadliwie , jak prawie w każdym wątku od pewnego czasu na tym forum.

"Jaką bronią walczysz od takiej zginiesz". Przypisz mi jeszcze kilka innych intencji, to może się wybielisz bardziej.

Pablo czy ty na pewno chcesz przekazywać wiedzę jaką posiadasz? Czy tylko chcesz pokazać na jakim to wysokim poziomie jesteś?
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Prośba o pomoc w ułożeniu modlitwy

Postautor: Krzysztoff » 14 lip 2015, 15:02

2-ga linijka

Jezu oświeć nas byśmy potrafili zrozumieć drugiego człowieka
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Prośba o pomoc w ułożeniu modlitwy

Postautor: Pablo diaz » 14 lip 2015, 16:29

Basiu nic nie moge napisac ,jak tylko ,ze bardzo cie przepraszam za moje slowa,ktore tak cie urazily.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: Prośba o pomoc w ułożeniu modlitwy

Postautor: Xsenia » 15 lip 2015, 10:51

Przeprosiny przyjęte. Choć się wkurzyłam, mnie też nie było łatwo napisać te brutalne słowa. Kilkukrotnie je przerabiałam. Ale też kilkukrotnie na różnych wątkach prosiłam cię byś nie poniżał mnie za moje poglądy. Za każdym razem pisałeś, że źle cię zrozumiałam. Raz mogłam cię źle zrozumieć, ale nie kilkukrotnie. A skoro pisałeś takie rzeczy kilkukrotnie to znaczy, że tak myślisz i takie masz nastawienie. Mnie również przykro, że musiałam napisać ten post i wcale nie miałabym pretensji do moderatorów o usunięcie go. Ale chciałbym byś zapamiętał, że to iż ktoś myśli inaczej niż ty, wierzy w co innego niż ty, nie oznacza jeszcze, że jesteś od takiej osoby lepszy, mądrzejszy, czy na wyższym poziomie.

Taki sam problem jest z wegetarianami. Oni uważają się za lepszych od mięsożerców, co powoduje u nich wzrost pychy (UWAGA ta nie dotyczy forumowych wegetarian, bo ich już mam nadzieję uświadomiłam :D ).

Każdy z nas ma wady i zalety. I każdy z nas jest sobie równy. Nie ma równiejszych i lepszych. Takie jest moje zdanie.

PS. I dziękuję Pablo za przeprosiny. Wiem, że czasem trudno jest przyznać się do błędu i przeprosić, ale ja takie osoby bardziej szanuję.

I przepraszam Kalatala za OFF TOP.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Prośba o pomoc w ułożeniu modlitwy

Postautor: Krzysztoff » 15 lip 2015, 11:28

Xsenia pisze:
Każdy z nas ma wady i zalety. I każdy z nas jest sobie równy. Nie ma równiejszych i lepszych. Takie jest moje zdanie.
.

Może to problem tych osób które czują się gorsze?
Problem z poziomem samooceny?
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Modlitwa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości