Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Tu można podzielić się z innymi użytkownikami pięknymi, zasłyszanymi gdzieś modlitwami, a także poprosić o to, by wspólnie pomodlić się w jakiejś sprawie.

Re: Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Postautor: fruwla » 20 maja 2015, 12:02

Mirek pisze:To zapytaj kart jak modlić się za zmarłych.
Myslałem, ze najlepiej osoba zmarła wie co jej potrzeba, jaka forma modlitwy, dlatego najlepiej ją zapytać.

Nie zrozum mnie zle, (bo chce dla ciebie tylko dobrze) ALE nie powinienes sie wypowiadac w temacie o ktorym nie masz pojecia, pozatym
dziekuje za wskazowke, ale nie jest mi pomocna- kartom stawiam inne pytania 8-)
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Postautor: Mirek » 20 maja 2015, 12:05

Więcej czasu marnujemy nad zastanawianiem się, jaka forma modlitwy dla zmarłego jest najlepsza, a tak mało modlimy się za spokój jego duszy.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Postautor: fruwla » 25 maja 2015, 10:23

Ok, zrozumialam , powinno sie modlic o spokoj duszy zmarlego.
A co to jest spokoj duszy ?
Jak mozna wyobrazic sobie spokoj duszy?
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Postautor: Xsenia » 25 maja 2015, 12:27

Zaraz po śmierci dusza potrafi być zagubiona. Spokój duszy, to dla mnie właśnie znalezienie odpowiedniej dla niej drogi.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Postautor: fruwla » 25 maja 2015, 12:51

[quote="Xsenia" znalezienie odpowiedniej dla niej drogi.[/quote]
.
Ktora droga jest odpowiednia np. dla czlowieka ktory ratowal tonacego i sam przy tym zginal, ?
.
albo dla ksiedza pedofila ktory pieniadze biednych emerytek trwoni we wiadomch hotelach a potem rozdaje komunie sw. przed oltarzem i nie daje rozgrzeszenia kobiecie ktora rozwiazala sakrament malzenski z alkoholikiem i babiarzem ?
.
ktora droga jest dla notorcznie pijanego kierowce ktory zabil swoim samochodem 4 osobowa rodzine i siebie zostawil zone z dlugami ?
.
ktora droga jest dla wdowy samotnie wychowujacej dzieci , ktora na starosc zostala uduszona przez syna bo nie dala mu na wodke ?
.
Ktora droga jest dla starego samotnego czlowieka ktory nie mial juz sily dzwigac ciezaru nieuleczalnej postepujacej choroby i sam zadecydowal o odejsciu ?
.
ktora droga jest dla chlopaka smiertelnie skopanego bo bronil napadnietego mezczyzne ?
.
Spokoj duszy, TAKI SAM dla wszystkich ? A dokad kazdy z nich dojdzie ta SWOJA droga ?
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Postautor: Xsenia » 25 maja 2015, 14:07

Uspokój się Fruwla :)
Ani ty, ani ja nie żyjemy po to by oceniać postępki kogokolwiek i gdziekolwiek. Wszystkie te osoby, które wymieniłaś wcześniej czy później znajdą prawidłową drogę. Niektóre wcześniej, inne później. A spokój duszy należy się każdemu. Ja w każdym razie nie zamierzam oceniać kogokolwiek, ani za życia, ani po śmierci.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Postautor: Mirek » 25 maja 2015, 14:22

fruwla pisze:
Xsenia pisze: znalezienie odpowiedniej dla niej drogi.

.
Ktora droga jest odpowiednia np. dla czlowieka ktory ratowal tonacego i sam przy tym zginal, ?
.
albo dla ksiedza pedofila ktory pieniadze biednych emerytek trwoni we wiadomch hotelach a potem rozdaje komunie sw. przed oltarzem i nie daje rozgrzeszenia kobiecie ktora rozwiazala sakrament malzenski z alkoholikiem i babiarzem ?
.
ktora droga jest dla notorcznie pijanego kierowce ktory zabil swoim samochodem 4 osobowa rodzine i siebie zostawil zone z dlugami ?
.
ktora droga jest dla wdowy samotnie wychowujacej dzieci , ktora na starosc zostala uduszona przez syna bo nie dala mu na wodke ?
.
Ktora droga jest dla starego samotnego czlowieka ktory nie mial juz sily dzwigac ciezaru nieuleczalnej postepujacej choroby i sam zadecydowal o odejsciu ?
.
ktora droga jest dla chlopaka smiertelnie skopanego bo bronil napadnietego mezczyzne ?
.
Spokoj duszy, TAKI SAM dla wszystkich ? A dokad kazdy z nich dojdzie ta SWOJA droga ?

Niech Bóg ich wszystkich osądzi, nie człowiek.
Czasem jest tak, że człowiek, który wiele zła czyni otrzymuje łaskę w postaci ratowania tonącego i przez ten jednorazowy zryw, w którym nie myślał o sobie i w którym to zrywie sam się utopił, zyskał więcej odkupienia win niż ktoś kto ciągle baczy na swoje postępowanie, a notorycznie wszystkich osądza.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Postautor: fruwla » 25 maja 2015, 14:31

Xsenia pisze:Uspokój się Fruwla :)
Ani ty, ani ja nie żyjemy po to by oceniać postępki kogokolwiek i gdziekolwiek.
Ja w każdym razie nie zamierzam oceniać kogokolwiek, ani za życia, ani po śmierci.

Alez Xsenia, :) ja nikogo nie oceniam , TO sa fakty. Ocena wglada inaczej.
Spokojna jestem az nadto, to ty sie tak wzburzlas, ze nie zrozumialas mojego pytania :)
Piszesz, ze zaraz po smierci ,< dusza moze byc zagubiona< PRZECIEZ kazda dusza ma swojego (swoich)opiekunow.
Co oni robia, gdzie sa zaraz po smierci, skoro dusza powierzona ich opiece jest zagubiona ?
Piszesz slogany -spokoj duszy, znalezc droge, ocenianie bla bla, wszstko to juz znam, tez wyczytalam :)
myslalam ze od Ciebie Xseniu dowiem sie czegos madrzejszego.
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Postautor: Xsenia » 25 maja 2015, 15:04

fruwla pisze:myslalam ze od Ciebie Xseniu dowiem sie czegos madrzejszego.

:D Ależ ja nie jestem aż taka mądra :D Niestety nie byłam po drugiej stronie jeszcze (w tym życiu).

fruwla pisze:Piszesz, ze zaraz po smierci ,< dusza moze byc zagubiona< PRZECIEZ kazda dusza ma swojego (swoich)opiekunow.

Hmm to co to są te wędrujące po Ziemi dusze zagubione i szukające pomocy? Skoro każda dusza ma swojego opiekuna i przewodników, to nie powinny się poniewierać na Ziemi. A skoro tak wiele się ich poniewiera, to jednak nie każda ma opiekuna i przewodnika (albo nie chce mieć). Taki mój wniosek. :)

fruwla pisze:Spokojna jestem az nadto, to ty sie tak wzburzlas, ze nie zrozumialas mojego pytania

Ciekawe gdzieś ty dojrzała to moje wzburzenie? :D Jako żywo, nawet się nie przejęłam za bardzo :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Postautor: fruwla » 25 maja 2015, 15:17

No to jestesmy po bruderszafcie :D Xsenia i Fruwla, niespotykanie spokojne osoby ;)
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

PoprzedniaNastępna

Wróć do Modlitwa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości