Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Tu można podzielić się z innymi użytkownikami pięknymi, zasłyszanymi gdzieś modlitwami, a także poprosić o to, by wspólnie pomodlić się w jakiejś sprawie.

Re: Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Postautor: Xsenia » 25 maja 2015, 15:22

:D popieram :D
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Postautor: soldado » 29 maja 2015, 20:24

fruwla pisze:Tego naprawde nie wiem.
Jakich slow uzywac, jakich modlitw , w jaki sposob?


Używaj słów, które płyną prosto z Twojego serca.
Żadne regułki wtedy nie będą lepsze ;)
Czasem w życiu warto jest się zgubić, by móc się na nowo odnaleźć
soldado
Moderator forum.
 
Posty: 3177
Rejestracja: 04 lis 2014, 23:35
Lokalizacja: Stolica Polskiej Piosenki :)

Re: Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Postautor: fruwla » 29 maja 2015, 22:34

Przewaznie tak czynie, prosze Boga o pomoc dla duszy a samej duszy zycze samych pieknych rzeczy,
tylko ze za kazdym razem ubieram to w inne slowa. I to mnie rozprasza.
Stwierdzilam ze jednak potrzebuje stalej formy do takiej modlitwy.
Moze cos wymysle i tu napisze dla wszystkich :)
" Punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia "
fruwla
 
Posty: 956
Rejestracja: 28 kwie 2015, 10:03

Re: Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Postautor: Mirek » 30 maja 2015, 12:44

fruwla pisze:Przewaznie tak czynie, prosze Boga o pomoc dla duszy a samej duszy zycze samych pieknych rzeczy,
tylko ze za kazdym razem ubieram to w inne slowa. I to mnie rozprasza.
Stwierdzilam ze jednak potrzebuje stalej formy do takiej modlitwy.
Moze cos wymysle i tu napisze dla wszystkich :)

Rozpraszasz się, ponieważ podświadomie masz wątpliwości, czy Twoje modlitwy rzeczywiście pomagają.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Postautor: Jezdro » 26 cze 2015, 14:00

Xsenia pisze:
fruwla pisze:myslalam ze od Ciebie Xseniu dowiem sie czegos madrzejszego.

:D Ależ ja nie jestem aż taka mądra :D Niestety nie byłam po drugiej stronie jeszcze (w tym życiu).

fruwla pisze:Piszesz, ze zaraz po smierci ,< dusza moze byc zagubiona< PRZECIEZ kazda dusza ma swojego (swoich)opiekunow.

Hmm to co to są te wędrujące po Ziemi dusze zagubione i szukające pomocy? Skoro każda dusza ma swojego opiekuna i przewodników, to nie powinny się poniewierać na Ziemi. A skoro tak wiele się ich poniewiera, to jednak nie każda ma opiekuna i przewodnika (albo nie chce mieć). Taki mój wniosek. :)

To co jest z tymi opiekunami duchowymi? Są czy ich nie ma? Może sięgnij do źródła z którego czerpiesz swoją wiedzę?
Jezdro
 
Posty: 61
Rejestracja: 22 cze 2015, 13:11

Re: Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Postautor: Mirek » 26 cze 2015, 14:06

Jezdro jeżeli jedziesz samochodem i masz zabrudzone szyby, a w spryskiwaczach "0" płynu, to masz utrudnioną widoczność.
Jeżeli dusza jest zagubiona i zbyt mocno jeszcze związana z materią po przez swoje przekonania, to ma ograniczona widoczność i nie dostrzega swoich opiekunów (A.S.). Oni ją widzą, a ona ich nie i nie reaguje na ich wezwania.
W miarę jak emocjonalne więzy z materią się zmniejszają, zwiększa się widzenie subtelne takiego duch i dostrzega swoich opiekunów.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Postautor: Jezdro » 26 cze 2015, 15:34

Mirek pisze:Jezdro jeżeli jedziesz samochodem i masz zabrudzone szyby, a w spryskiwaczach "0" płynu, to masz utrudnioną widoczność.
Jeżeli dusza jest zagubiona i zbyt mocno jeszcze związana z materią po przez swoje przekonania, to ma ograniczona widoczność i nie dostrzega swoich opiekunów (A.S.). Oni ją widzą, a ona ich nie i nie reaguje na ich wezwania.
W miarę jak emocjonalne więzy z materią się zmniejszają, zwiększa się widzenie subtelne takiego duch i dostrzega swoich opiekunów.

To czym oni się opiekują? Człowiek przez całe swoje życie jest zagubiony i jest mocno związany ze światem materialnym. Po śmierci jest również zagubiony-to kim się opiekuje jego opiekun duchowy? Czy można mówić w takim przypadku, że ten człowiek ma opiekuna duchowego?
Jezdro
 
Posty: 61
Rejestracja: 22 cze 2015, 13:11

Re: Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Postautor: Krzysztoff » 26 cze 2015, 16:18

Jezdro pisze:To czym oni się opiekują? Człowiek przez całe swoje życie jest zagubiony i jest mocno związany ze światem materialnym. Po śmierci jest również zagubiony-to kim się opiekuje jego opiekun duchowy? Czy można mówić w takim przypadku, że ten człowiek ma opiekuna duchowego?


Ma opiekuna duchowego ale np. jak będziesz się buntować przeciwko Bogu to żaden przewodnik ci na siłę tego z głowy nie wybije.
Odpowiadamy za własne myśli więc to w jakiej sytuacji jesteśmy (tutaj i po śmierci) zależy od nas.

Dlaczego ludzie po śmierci się "gubią" i błąkają , jest dosyć obszernie opisane tutaj Zagubione dusze po śmierci
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Postautor: Mirek » 26 cze 2015, 16:35

Jezdro pisze:To czym oni się opiekują? Człowiek przez całe swoje życie jest zagubiony i jest mocno związany ze światem materialnym. Po śmierci jest również zagubiony-to kim się opiekuje jego opiekun duchowy? Czy można mówić w takim przypadku, że ten człowiek ma opiekuna duchowego?

Ja nie czuję się zagubiony i nie jestem mocno związany ze światem materialnym.
Cały czas swoim podopiecznym. Pomaga, podpowiada ale wiesz z własnego doświadczania, że jak zaprzeczasz istnieniu Boga, to sam odrzucasz tą pomoc. Wtedy stajesz się zagubiony i przywiązany do materializmu.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak modlic sie za zmarla osobe ?

Postautor: Jezdro » 26 cze 2015, 20:25

Mirek pisze:
Jezdro pisze:To czym oni się opiekują? Człowiek przez całe swoje życie jest zagubiony i jest mocno związany ze światem materialnym. Po śmierci jest również zagubiony-to kim się opiekuje jego opiekun duchowy? Czy można mówić w takim przypadku, że ten człowiek ma opiekuna duchowego?

Ja nie czuję się zagubiony i nie jestem mocno związany ze światem materialnym.
Cały czas swoim podopiecznym. Pomaga, podpowiada ale wiesz z własnego doświadczania, że jak zaprzeczasz istnieniu Boga, to sam odrzucasz tą pomoc. Wtedy stajesz się zagubiony i przywiązany do materializmu.


Z tego co Mówisz, opiekunów duchowych posiadają tylko ludzie wierzący w boga. Bynajmniej tak to zrozumiałem.
Jezdro
 
Posty: 61
Rejestracja: 22 cze 2015, 13:11

PoprzedniaNastępna

Wróć do Modlitwa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości