Pytanie o formę modlitwy

Tu można podzielić się z innymi użytkownikami pięknymi, zasłyszanymi gdzieś modlitwami, a także poprosić o to, by wspólnie pomodlić się w jakiejś sprawie.

Re: Pytanie o formę modlitwy

Postautor: Mirek » 21 kwie 2015, 05:59

A jest Ci bliska Marcinie teściowa? ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pytanie o formę modlitwy

Postautor: Xsenia » 21 kwie 2015, 09:02

czarnyMag pisze:A teraz napiszcie czy zostaliście wysłuchani i coście dostali (wymodlili)? Po tym poznam która metoda (modlitwa) jest najskuteczniejsza.

Wiele rzeczy wymodliłam. Najskuteczniejszą metodą jest modlenie się regularne o tej samej porze tymi samymi słowami w tej samej intencji. Przekonałam się, że dwa tygodnie modłów wystarczą. Gorzej jest z wymyśleniem dobrej intencji. Bo bardzo często Bóg rozumie to inaczej niż my byśmy chcieli. Przykład: modlisz się o pracę i dostajesz pracę wolontariatu, a chodziło ci o pieniądze. Modlisz się o więcej pieniędzy i nagle dostajesz tyle pracy, że nie wyrabiasz (z której później dostajesz premię oczywiście :) ). Modlisz się o miłość i przypałętuje się do ciebie bezdomny pies. Itd. itp.
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Pytanie o formę modlitwy

Postautor: Krzysztoff » 21 kwie 2015, 09:33

czarnyMag pisze:A teraz napiszcie czy zostaliście wysłuchani i coście dostali (wymodlili)? Po tym poznam która metoda (modlitwa) jest najskuteczniejsza. :)


Polecam tekst

http://www.portal.spirytyzm.pl/dzialani ... pirytyzmu/


Przy pomocy modlitwy człowiek zwraca się o pomoc do dobrych Duchów, które przybywają wesprzeć go w dobrych postanowieniach i inspirować go dobrymi myślami; tym samym zdobywa moralną siłę, by pokonywać trudności i powracać na dobrą drogę, jeśli z niej zszedł; na tej samej zasadzie może odwrócić zło, które przyciągnąłby z własnej winy. Oto więc na przykład człowiek widzi, że nadużyciami, których się dopuścił, zrujnował sobie zdrowie; i tak już do końca będzie żyć w cierpieniu; czy powinien się skarżyć, jeśli nie uda się go wyleczyć? Nie, bo wcześniej mógł zaczerpnąć z modlitwy siłę do przeciwstawienia się pokusom.

.....

Człowiek znajduje się tu w sytuacji, w której prosi je o dobrą radę, a następnie z niej korzysta – zawsze jednak moje wybrać, czy to zrobić, czy nie; Bóg chce, aby na tej zasadzie człowiek brał odpowiedzialność za swoje czyny i to jemu pozostawia zasługę wyboru dobra lub zła. W ten sposób, człowiek może być zawsze pewien, że otrzyma, gdy gorąco o coś prosi, do czego z pewnością można odnieść słowa: „Proście, a otrzymacie.”
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie o formę modlitwy

Postautor: czarnyMag » 21 kwie 2015, 15:58

Dzięki za radę. Co do „Proście, a otrzymacie" to znam - tłukłem się do tych "drzwi" chyba czas nieokreślony :) Ale się dotłukłem (mieli mnie już dość i w końcu mi otworzyli :) I to jest najlepszy sposób! Tylko że ja liczyłem że jest jakaś prostsza droga - że ktoś napisze coś co już sprawdził i ja to po prostu zgapię :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Pytanie o formę modlitwy

Postautor: Mirek » 21 kwie 2015, 16:42

Magu tam jest Ciąg dalszy: "Tylko proście tak, jakbyście to już otrzymali." Większość o tym zapomina ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pytanie o formę modlitwy

Postautor: Nikita » 22 kwie 2015, 15:29

to juz jest forma manipulacji...
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: Pytanie o formę modlitwy

Postautor: Mirek » 22 kwie 2015, 15:42

Czyli cała Biblia to księga perswazji i manipulacji Nikito? Tak uważasz?
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pytanie o formę modlitwy

Postautor: fibi » 19 maja 2015, 15:06

Dokłądnie jaka odpowiedź?
fibi
 
Posty: 3
Rejestracja: 15 maja 2015, 11:48
Lokalizacja: Katowice

Poprzednia

Wróć do Modlitwa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości