Pytanie o formę modlitwy

Tu można podzielić się z innymi użytkownikami pięknymi, zasłyszanymi gdzieś modlitwami, a także poprosić o to, by wspólnie pomodlić się w jakiejś sprawie.

Re: Pytanie o formę modlitwy

Postautor: Krzysztoff » 16 paź 2014, 16:18

Mirek pisze:Tobie się kojarzy z magią. Mnie się kojarzy z prawami naszego umysłu. Innym może się kojarzyć jeszcze z czymś innym. Tyle ile ludzi, tyle może być skojarzeń. I co z tego?


Co z tego ? :shock: Dla mnie efektem tego skojarzenia będzie to, że nie kupię i nie przeczytam książki tego pana, ale oprócz tego Świat się nie zawali :lol:
Krzysztoff
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 2787
Rejestracja: 05 sty 2012, 21:52
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pytanie o formę modlitwy

Postautor: Mirek » 16 paź 2014, 17:51

Niektórym spirytyzm kojarzy się z okultyzmem. I co z tego? :shock: Dla mnie efektem tego skojarzenia będzie, że wielu nie przeczyta książek Kardca i innych spirytystycznych dzieł ale oprócz tego świat się nie zawali, a moralność nadal będzie taka jaka jest :lol:
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pytanie o formę modlitwy

Postautor: Achill » 16 paź 2014, 22:41

Nemo vir est qui mundum non reddat meliorem
Tłumić potrzeby pospolite (...) materialne; stwarzać potrzeby intelektualne i podniosłe. Zmagać się, walczyć (...) za postęp ludzi i światów.(...) Kochać prawdę i sprawiedliwość (...) miłosierdzie, życzliwość, oto tajemnica szczęścia (...) oto obowiązek
Awatar użytkownika
Achill
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1177
Rejestracja: 29 sie 2014, 10:57

Re: Pytanie o formę modlitwy

Postautor: juniperus » 10 gru 2014, 13:37

Obserwator pisze: Czy za formę modlitwy można uznać po prostu rodzaj medytacji. Myślenia o Bogu lub Duchu Opiekuńczym ?
Oczywiście, że tak. Modlitwa jest czymś w rodzaju tworzenia połączenia pomiędzy nami (naszym duchem), a światem duchowym. Medytacja, w czasie której Twoja uwaga koncentruje się na Bogu i Opiekunie tworzy takie połączenie. Na początek możesz ograniczać się tylko do tego, by nabrać wprawy. Później dodaj to, co na sercu Ci leży, Twoje zmartwienia, lęki, nadzieje, radości, prośby i podziękowania. Pomalutku, swoim tempem, dojdziesz do wprawy.
Początkowo moja modlitwa opierała się na samych słowach, przekazywaniu uczuć itd. Dopiero stosunkowo niedawno nauczyłam się łączyć to z medytacją (tak jakoś wyszło) i dało to ogromny postęp jeśli chodzi o kontakt z tamtą stroną. Szczerze mówiąc efekt zaskoczył mnie. Medytacja w czasie modlitwy pozwala na uwolnienie się od ograniczeń cielesnych. Trzeba pamiętać jednak przy tym, by myśl stale krążyła wokół Boga, dobrych duchów, tego, co piękne i dobre. Jeśli pozwolimy, by negatywne myśli i żądze wkradły się w naszą medytację możemy niechcący osiągnąć odwrotny skutek, co negatywnie będzie wpływać na nas samych, nawet jeśli chodzi o samopoczucie.
Izabela
GG: 42074662


Ulecieć do góry na skrzydłach...
Awatar użytkownika
juniperus
spirytystka
spirytystka
 
Posty: 852
Rejestracja: 03 sty 2013, 11:50
Lokalizacja: łódzkie

Re: Pytanie o formę modlitwy

Postautor: czarnyMag » 20 kwie 2015, 21:03

A teraz napiszcie czy zostaliście wysłuchani i coście dostali (wymodlili)? Po tym poznam która metoda (modlitwa) jest najskuteczniejsza. :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Pytanie o formę modlitwy

Postautor: Mirek » 20 kwie 2015, 21:24

Magu, to rozkaz? ;)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pytanie o formę modlitwy

Postautor: czarnyMag » 20 kwie 2015, 21:32

Mirek pisze:Magu, to rozkaz? ;)

piszę poważnie. można oczywiście się modlić "do szafy" i uważać że astral ma z nami dobry kontakt - ja pytam o efekt.
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Pytanie o formę modlitwy

Postautor: Mirek » 20 kwie 2015, 21:41

Modlitwa aby była skuteczna musi być naukowa i być skierowana do naszej podświadomości w formie dziękczynnej, nigdy nie błagalnej.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pytanie o formę modlitwy

Postautor: czarnyMag » 20 kwie 2015, 22:03

Mirek pisze:Modlitwa aby była skuteczna musi być naukowa i być skierowana do naszej podświadomości w formie dziękczynnej, nigdy nie błagalnej.


a jak np. ktoś ci bliski umiera na raka - też stosować formę dziękczynną?
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: Pytanie o formę modlitwy

Postautor: cthulhu87 » 20 kwie 2015, 22:04

czarnyMag pisze:
Mirek pisze:Modlitwa aby była skuteczna musi być naukowa i być skierowana do naszej podświadomości w formie dziękczynnej, nigdy nie błagalnej.


a jak np. ktoś ci bliski umiera na raka - też stosować formę dziękczynną?


jak teściowa umiera ;)
"Widziałem słynne grody starożytności, spoczywające pod całunem piasku lub kamienia, jak Kartagina, miasta greckie na Sycylii, równinę Rzymu z rozwartymi grobami i śpiące pod popiołem Wezuwiusza snem wieków dwudziestu cmentarze." L. Denis
http://www.ksiazki-spirytystyczne.pl
Awatar użytkownika
cthulhu87
Moderator forum
Moderator forum
 
Posty: 4282
Rejestracja: 19 lip 2008, 12:44

PoprzedniaNastępna

Wróć do Modlitwa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości