MODLITWA CZCICIELA WISZNU

Tu można podzielić się z innymi użytkownikami pięknymi, zasłyszanymi gdzieś modlitwami, a także poprosić o to, by wspólnie pomodlić się w jakiejś sprawie.

Re: MODLITWA CZCICIELA WISZNU

Postautor: Pablo diaz » 27 lut 2015, 14:18

Do kontaktu z Bogiem często dochodzi w ten sposób, że nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego że weszliśmy w postrzeganie za pomocą własnego ducha.Przemawia on sam z siebie językiem nie związanym z żadną precepcją umysłową.
Słusznie zwrócił uwagę Camille Flammarion, że „na końcu noża żaden anatom przy skalpowaniu lub
sekcji ciała ludzkiego nie znajdzie duszy, bo ona tam się nie znajduje... W życiu człowieka jest coś
innego oprócz „białej i szarej substancji mózgu".

Jest to dusza w ludzkiej istocie.Jest to człowiek który potrafi wznieść myśli w wyższe sfery wibracji i odbiera myśli duchem.
Wielu z nas na obecnym etapie ewolucji; potrafi myśleć, zadawać pytania i udzielać na nie odpowiedzi.
Wciąż jednak nie rozumiemy własnego ducha oraz istoty swojego istnienia.
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: MODLITWA CZCICIELA WISZNU

Postautor: Mirek » 27 lut 2015, 20:02

Nie możne być dusza w ludzkiej istocie, ponieważ ludzka istota = dusza, ciało i umysł. Dusza może być w ciele, a raczej ciało zanurzone w duszy.
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: MODLITWA CZCICIELA WISZNU

Postautor: Pablo diaz » 27 lut 2015, 21:18

Czy zrozumiales to co chcialem przekazac Mirku ?
Sercem Ewangelii jest miłość,a duchem spirytyzmu miłosierdzie.
Awatar użytkownika
Pablo diaz
spirytysta
spirytysta
 
Posty: 1548
Rejestracja: 09 kwie 2012, 10:20
Lokalizacja: kołobrzeg

Re: MODLITWA CZCICIELA WISZNU

Postautor: Mirek » 27 lut 2015, 22:19

Doskonale zrozumiałem :)
„Osądzanie, obrazy i jakakolwiek wewnętrzna agresja wobec siebie jest ukrytym życzeniem sobie śmireci."
Awatar użytkownika
Mirek
 
Posty: 4398
Rejestracja: 25 cze 2014, 13:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: MODLITWA CZCICIELA WISZNU

Postautor: Nikita » 28 lut 2015, 10:06

Bernadetta to prawda...poprzez czynienie dobra zblizamy sie do Boga. To zlo co nas spotyka w zyciu to nie ejst kara boska ale konsekwencje naszych czynow z przeszlosci. Co posialismy musimy zebrac. Ale im nasza swiadomosc wyzsza tym bardziej zdajemy sobie sprawe, ze nie oplaca sie nam czynic zla bo to i tak do nas wroci wczesniej czy pozniej. Bardziej oplaca sie nam czynic dobro i znosic cierpliwie to co zsyla nam los.
Nikita
Sympatyk spirytyzmu
 
Posty: 5352
Rejestracja: 03 maja 2010, 15:31

Re: MODLITWA CZCICIELA WISZNU

Postautor: Hansel » 06 kwie 2015, 23:25

Narodzić się, umrzeć, odrodzić ponownie i wciąż się rozwijać - takie jest prawo
Awatar użytkownika
Hansel
 
Posty: 3754
Rejestracja: 13 gru 2014, 17:26

Re: MODLITWA CZCICIELA WISZNU

Postautor: 1Prawda1 » 13 sie 2015, 23:13

Ja również zrozumiałem modlitwę podaną przez Mirka i podoba mi się.
Bogiem jest niebo, fachowo: Świat Idei
Oto rzecz, która przez nasze ograniczenia potrafi szkodzić, czy będzie, czy nie będzie w określonej chwili używana: wiarygodność
https://www.youtube.com/watch?v=AYPcf2pbrYo
Awatar użytkownika
1Prawda1
 
Posty: 1143
Rejestracja: 31 maja 2015, 23:31

Re: MODLITWA CZCICIELA WISZNU

Postautor: czarnyMag » 26 lut 2016, 11:33

Xsenia pisze:Bóg nie może odczuwać zadowolenia, bo po prostu nie ma takich uczuć. Tak samo jak nie czuje niezadowolenia i innych ciekawych uczuć. :)


A podobno stworzył "nas" na swoje podobieństwo (cokolwiek to znaczy)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

Re: MODLITWA CZCICIELA WISZNU

Postautor: Xsenia » 29 lut 2016, 11:13

czarnyMag pisze:A podobno stworzył "nas" na swoje podobieństwo (cokolwiek to znaczy)

Tylko według Biblii, a ja w to raczej nie wierzę. Bóg stworzył wszelkie stworzenia żyjące, kosmitów też, i niby dlaczego miałby być podobny do nas, a nie np. do delfinów, czy kosmitów? :)
Wyznaję zasadę Sokratesa - "wiem, że nic nie wiem". :)
Awatar użytkownika
Xsenia
Moderator forum.
 
Posty: 3163
Rejestracja: 08 lis 2013, 22:07
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: MODLITWA CZCICIELA WISZNU

Postautor: czarnyMag » 29 lut 2016, 11:51

Xsenia pisze:
czarnyMag pisze:A podobno stworzył "nas" na swoje podobieństwo (cokolwiek to znaczy)

Tylko według Biblii, a ja w to raczej nie wierzę. Bóg stworzył wszelkie stworzenia żyjące, kosmitów też, i niby dlaczego miałby być podobny do nas, a nie np. do delfinów, czy kosmitów? :)


Delfiny to podobno wyższe byty, kosmici (ci wyżsi) też :) A co nas z nimi łączy? Dusza. A co nas łączy z Bogiem (nie tylko biblijnym) - dusza która ma cząstkę Jego. Bóg nie musi być humanoidalny ale dusza ludzka ma ponoć kształt kuli - a kto powiedział że Bóg nie jest kulą? :) Ponadto możemy być podobni do Niego jeszcze chęcią zdominowania Go (a więc ambicją), chęcią zdominowania wszystkiego (a więc agresją). A tzw. niższe byty mając cząstkę Boga w sobie w czasie buntu względem swego stwórcy nie przejawiają przypadkiem inwencji twórczej swego mistrza? Będąc Doskonałym nie stworzył swoje "myszki" przypadkiem na swoje podobieństwo :)
"żyj i daj żyć innym"
Awatar użytkownika
czarnyMag
 
Posty: 2854
Rejestracja: 05 gru 2014, 21:22
Lokalizacja: Astral - tu i tam - teraz tu

PoprzedniaNastępna

Wróć do Modlitwa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości